Бекітемін:
|
Бөлім: |
Алгебралық бөлшектер |
|||||
|
Педагогің аты-жөні: |
Хамитова Аружан Әмірқызы |
|||||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра 7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.18 алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін есеп шығаруда қолданады:
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік:
|
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 мин |
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, назарын сабаққа аудару. Сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелерін таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру мақсатында Блиц-сұрақтар беру. Сұрақтарға толық жауап берген соң, тақтада жасанды интеллект негізінде әзірленген сурет көрсетіледі. 2025 жыл «Жұмысшы мамандықтар» жылы деп аталуын айшықтап, сабақ құндылығын ашады.
«Инженер», «Агроном», «Құрылысшы», «Энергетик» мамандарының бұйымдарын таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді.
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар суретке қатысты ой-пікірлерін білдіреді. бұйымдарды таңдап, топқа бірігеді |
«Мамандық» бағалау парағы арқылы Мадақтау сөздер арқылы қалыптасты-рушы бағалау
|
Интерактивті тақта, таратпа бағалау қағазы платформасы (сурет DALL-E жасанды интеллект негізінде жасалды) Таратпа қағаздар |
|
|
8 мин |
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. №38.1 есеп негізінде әзірленген постермен жұмыс
|
Топ болып есептерді шығарады |
Дескриптор: -Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, бөлшекті қысқартады Жалпы: 2 балл |
Постер Маркер |
|
|
7 мин |
|
Жұптық жұмыс. №38.2 есеп тапсырмалары кинетикалық құмда жасырылады.
|
Жұптар кинетикалық құмнан тапсырманы таңдап, жұппен орындайды |
Дескриптор: -Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін есеп шығаруда қолданады Жалпы: 3 балл |
Кинетикалық құм салынған ыдыс пен тапсырмалар Тақта, бор |
|
|
8 мин |
|
Жеке жұмыс.Қатесін тап
Тазалықшы мамандығына бағыттайды *Қосымша. Сергіту сәті. «Мен кіммін?» Оқушыларға қағаз қыстырғыш шлем кигізіп, тосыннан берілген сөзді жасырады. Оқушы балама сұрақтар қою арқылы сөзді табу керек. |
Берілген есептердің қатесін табады Сөздерді табады |
Дескриптор: -Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, өрнектің қатесін табады Жалпы: 3 балл Мадақтау сөздері |
Интерактивті тақта Бағалау парақтары Таратпа қағаздар Қағаз қиындылары, шлем |
|
|
7 мин |
|
Сабақты қорытындылау. «ASPAZ QUIZ» викторинасы
|
Оқушылар тапсырманы орындап, дұрыс жауабын табады |
Дескриптор: -Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолданады Жалпы: 2 балл |
платформасы |
|
|
5 минут |
Сабақтың аяғы |
Бүгінгі сабақта: Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Рефлексия сұрақтарына жауап береді |
Кері байланыс |
Интерактивті тақта «PowerPoint» бағдарламасы арқылы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Алгебралық бөлшектер |
|||||
|
Педагогің аты-жөні: |
Хамитова Аружан Әмірқызы |
|||||
|
Пән/Сынып: |
Алгебра 7 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.18 алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін қолдану: |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
алгебралық бөлшектің негізгі
қасиетін есеп шығаруда қолданады:
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік:
|
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 мин |
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, назарын сабаққа аудару. Сабақтың мақсаттары мен күтілетін нәтижелерін таныстыру. Үй тапсырмасын тексеру мақсатында Блиц-сұрақтар беру. Сұрақтарға толық жауап берген соң, тақтада жасанды интеллект негізінде әзірленген сурет көрсетіледі. 2025 жыл «Жұмысшы мамандықтар» жылы деп аталуын айшықтап, сабақ құндылығын ашады.
«Инженер», «Агроном», «Құрылысшы», «Энергетик» мамандарының бұйымдарын таңдау арқылы 4 топқа бөлінеді.
|
Амандасады, сабаққа дайындалады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылар суретке қатысты ой-пікірлерін білдіреді. бұйымдарды таңдап, топқа бірігеді |
«Мамандық» бағалау парағы арқылы Мадақтау сөздер арқылы қалыптасты-рушы бағалау
|
Интерактивті тақта, таратпа бағалау қағазы платформасы (сурет DALL-E жасанды интеллект негізінде жасалды) Таратпа қағаздар |
|
|
8 мин |
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. №38.1 есеп негізінде әзірленген постермен жұмыс
|
Топ болып есептерді шығарады |
Дескриптор: -Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, бөлшекті қысқартады Жалпы: 2 балл |
Постер Маркер |
|
|
7 мин |
|
Жұптық жұмыс. №38.2 есеп тапсырмалары кинетикалық құмда жасырылады.
|
Жұптар кинетикалық құмнан тапсырманы таңдап, жұппен орындайды |
Дескриптор: -Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін есеп шығаруда қолданады Жалпы: 3 балл |
Кинетикалық құм салынған ыдыс пен тапсырмалар Тақта, бор |
|
|
8 мин |
|
Жеке жұмыс.Қатесін тап
Тазалықшы мамандығына бағыттайды *Қосымша. Сергіту сәті. «Мен кіммін?» Оқушыларға қағаз қыстырғыш шлем кигізіп, тосыннан берілген сөзді жасырады. Оқушы балама сұрақтар қою арқылы сөзді табу керек. |
Берілген есептердің қатесін табады Сөздерді табады |
Дескриптор: -Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолданып, өрнектің қатесін табады Жалпы: 3 балл Мадақтау сөздері |
Интерактивті тақта Бағалау парақтары Таратпа қағаздар Қағаз қиындылары, шлем |
|
|
7 мин |
|
Сабақты қорытындылау. «ASPAZ QUIZ» викторинасы
|
Оқушылар тапсырманы орындап, дұрыс жауабын табады |
Дескриптор: -Алгебралық бөлшектің негізгі қасиетін қолданады Жалпы: 2 балл |
платформасы |
|
|
5 минут |
Сабақтың аяғы |
Бүгінгі сабақта: Есептеулерде қысқаша көбейту формалаларын қолдана алады Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Рефлексия сұрақтарына жауап береді |
Кері байланыс |
Интерактивті тақта «PowerPoint» бағдарламасы арқылы |
|
шағым қалдыра аласыз




















