Қысқа мерзімді жоспар Тексерілді: ________________
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.4BАлгебралық бөлшектер |
Мектеп: «Қызылтаң» жоббм |
|||||||||
|
Күні: 05.02.20ж |
Мұғалімнің аты жөні: Қаражанова Алуа |
|||||||||
|
Сынып: 7 Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
|||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгерту |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.16 алгебралық бөлшектерді танып білу;
|
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларда алгебралық бөлшектер ұғымы туралы білімді қалыптастыру және олардың негізгі қасиеттерін қолдану дағдыларын қалыптастыру. |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен, топпен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия, әдебиет |
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтаны қолдану дағдысын дамыту |
|||||||||
|
Бастапқы білім |
Жай бөлшектің негізгі қасиеті, жай бөлшекті қысқарту |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
|
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Үй тапсырмасын тексеру 2-балл 3. Математикалық диктант 7 -балл
|
Оқулықтар, форомулалар |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин
20мин |
6. Жаңа тақырып. Анықтама: Айнымалының мүмкін мәндері- өрнектің мағынасы болатындай айнымалының мәндері. Ал өрнектің мағынасы болмайтын айнымалының мәндері айнымалының мүмкін болмайтын мәндері деп аталады. Мүмкін мәндер жиыны (ММЖ) деп белгілі өрнек үшін айнымалының мүмкін мәндерінің жиынын айтады. Дискриптор: Алгебралық бөлшектерді ажырата алады Алгебралық өрнектерге амалдар қолдана алады Алгебралық өрнектерді кысқарту амалдарын орындай алады
Бөлшекті қысқарту
дегеніміз- бөлшектің алымы мен бөлімін
бірдей көбейткішке бөлу.Рационал бөлшектерді қысқартудың жай
бөлшектерді қысқартудан айырмашылығы бар. Мысал 1 Алгебралық бөлшекті қысқартыңыз:
Мысал 2 Алгебралық бөлшекті қысқартыңыз:
Оқулқпен жұмыс № 6,1 есеп 4- балл
Дескриптор Білім алушы - бөлшекті қысқартады; - тепе теңдікті дәлелдейді.
(Үшбұрштарды таңдау) Тікбұрышты үшбұрыш – мінезі қатты, алған бетінен қайтпайтын жандар Әр қабырғалы үшбұрыш – құбылмалы мінезді, тез ойланып тез жауап беретін жандар Тең бүйірлі үшбұрыш – әрқашан әділдікті қолдайтын жандар Тең қабырғалы үшбұрыш – сыпайы болуға ұмтылатын жандар
деңгейлік тапсырмалар Берілген алгебралық бөлшектерді қысқартыңыздар:
Дескриптор Білім алушы - ортақ көбейткіштерді жақша сыртына отырып, көбейткіштерге жіктейді; - қысқаша көбейту формуласын пайдаланып, көбейткіштерге жіктейді; - бөлшекті қысқартады; - тепе теңдікті дәлелдейді.Қосымша |
Презентация Кысқша көбейту формулсын айту Презентация |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй жұмысы. №
С
Рефлексия
|
Қосымша
|
||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшек және оның қасиеттері.
Алгебралық бөлшек және оның қасиеттері.
Қысқа мерзімді жоспар Тексерілді: ________________
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.4BАлгебралық бөлшектер |
Мектеп: «Қызылтаң» жоббм |
|||||||||
|
Күні: 05.02.20ж |
Мұғалімнің аты жөні: Қаражанова Алуа |
|||||||||
|
Сынып: 7 Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Алгебралық бөлшек және оның негізгі қасиеті |
|||||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгерту |
|||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.16 алгебралық бөлшектерді танып білу;
|
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушыларда алгебралық бөлшектер ұғымы туралы білімді қалыптастыру және олардың негізгі қасиеттерін қолдану дағдыларын қалыптастыру. |
|||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұппен, топпен жұмыс істей білуге, ұжымдылыққа, шыдамдылыққа, жауапкершілікке, әділдікке тәрбиелеу. |
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия, әдебиет |
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтаны қолдану дағдысын дамыту |
|||||||||
|
Бастапқы білім |
Жай бөлшектің негізгі қасиеті, жай бөлшекті қысқарту |
|||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы
|
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Үй тапсырмасын тексеру 2-балл 3. Математикалық диктант 7 -балл
|
Оқулықтар, форомулалар |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин
20мин |
6. Жаңа тақырып. Анықтама: Айнымалының мүмкін мәндері- өрнектің мағынасы болатындай айнымалының мәндері. Ал өрнектің мағынасы болмайтын айнымалының мәндері айнымалының мүмкін болмайтын мәндері деп аталады. Мүмкін мәндер жиыны (ММЖ) деп белгілі өрнек үшін айнымалының мүмкін мәндерінің жиынын айтады. Дискриптор: Алгебралық бөлшектерді ажырата алады Алгебралық өрнектерге амалдар қолдана алады Алгебралық өрнектерді кысқарту амалдарын орындай алады
Бөлшекті қысқарту
дегеніміз- бөлшектің алымы мен бөлімін
бірдей көбейткішке бөлу.Рационал бөлшектерді қысқартудың жай
бөлшектерді қысқартудан айырмашылығы бар. Мысал 1 Алгебралық бөлшекті қысқартыңыз:
Мысал 2 Алгебралық бөлшекті қысқартыңыз:
Оқулқпен жұмыс № 6,1 есеп 4- балл
Дескриптор Білім алушы - бөлшекті қысқартады; - тепе теңдікті дәлелдейді.
(Үшбұрштарды таңдау) Тікбұрышты үшбұрыш – мінезі қатты, алған бетінен қайтпайтын жандар Әр қабырғалы үшбұрыш – құбылмалы мінезді, тез ойланып тез жауап беретін жандар Тең бүйірлі үшбұрыш – әрқашан әділдікті қолдайтын жандар Тең қабырғалы үшбұрыш – сыпайы болуға ұмтылатын жандар
деңгейлік тапсырмалар Берілген алгебралық бөлшектерді қысқартыңыздар:
Дескриптор Білім алушы - ортақ көбейткіштерді жақша сыртына отырып, көбейткіштерге жіктейді; - қысқаша көбейту формуласын пайдаланып, көбейткіштерге жіктейді; - бөлшекті қысқартады; - тепе теңдікті дәлелдейді.Қосымша |
Презентация Кысқша көбейту формулсын айту Презентация |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй жұмысы. №
С
Рефлексия
|
Қосымша
|
||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















