Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.4А Алгебралық бөлшектер |
Мектеп: Әл Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||||||||
Мерзімі: 06.04.26ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Шәріп А.Е. |
|||||||||||
Сынып: 7 «г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту |
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
|
|||||||||||
Құндылықтарға баулу: |
Еңбекқорлыққа баулу |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурстар |
||||||||
Басы 5 минут |
Мақсат: сабақтың басын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Үй тапсырмасын тексеру: |
а) Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. ә) Білім алушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Рахмет айтылады.
Смайликтер |
Сұрақтарға жауап берген оқуш ауыз мад
|
||||||||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 15 минут
Оқулықпен жұмыс 20 минут |
Бөлімдері бірдей рационал бөлшектерді қосу ережесі: бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу үшін олардың алымдарын қосып алымына жазып, бөлімдерін өзгеріссіз қалдыру керек.
Бөлімдері бірдей рационал бөлшектерді азайту ережесі: бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту үшін азайғыштың алымынан азайтқыштың алымын азайтып алымына жазып, бөлімін өзгеріссіз қалдыру керек.
Алгебралық бөлшек өрнектерге амалдар қолдану: 1.
2.
3.
Мысалы:
1.
2.
3.
4.
Тапсырма:
1.
3.
Оқулықпен жұмыс: Оқушылардың қабілеттеріне қарай деңгейлік тапсырмалар. В деңгейінің есептері № 39.3 (ж), №39.4 (ж) Оқушылар бір-бірін тексеру арқылы бағалайды. |
Оқушылардың қабілеттеріне қарай деңгейлік тапсырмалар беріліп, бағалау критерийі арқылы бағаланады.
Тапсырма: №1. Амалдарды орындаңдар:
А)
В)
С)
Д)
|
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады.
|
Оқулық, кестелер, кеспелер |
||||||||
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту: Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қою. Үйге тапсырма: Оқушылардың қабілеттеріне қарай үй тапсырмасына деңгейлік тапсырмалар. №39.3 (т), №39.4 (т) |
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. |
Білім алушыларды бағалау |
|
||||||||
Рефлексия |
Рефлексия: «Бағдаршам» Мұғалім ең соңында оқушыларда ненің сәтті шыққандығы және де әлі де нені жетілдіру керектігі жөнінде сындарлы кері байланыс береді. |
Рефлексия: «Бағдаршам» |
«Бағдаршам» |
Кері байланыс парағы. |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.4А Алгебралық бөлшектер |
Мектеп: Әл Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||||||||
Мерзімі: 06.04.26ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Шәріп А.Е. |
|||||||||||
Сынып: 7 «г» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Алгебралық бөлшектерді қосу және азайту |
|||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау;
|
|||||||||||
Құндылықтарға баулу: |
Еңбекқорлыққа баулу |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурстар |
||||||||
Басы 5 минут |
Мақсат: сабақтың басын ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Үй тапсырмасын тексеру: |
а) Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды. ә) Білім алушылар сұрақтарға жауап береді.
|
Рахмет айтылады.
Смайликтер |
Сұрақтарға жауап берген оқуш ауыз мад
|
||||||||
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 15 минут
Оқулықпен жұмыс 20 минут |
Бөлімдері бірдей рационал бөлшектерді қосу ережесі: бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу үшін олардың алымдарын қосып алымына жазып, бөлімдерін өзгеріссіз қалдыру керек.
Бөлімдері бірдей рационал бөлшектерді азайту ережесі: бөлімдері бірдей бөлшектерді азайту үшін азайғыштың алымынан азайтқыштың алымын азайтып алымына жазып, бөлімін өзгеріссіз қалдыру керек.
Алгебралық бөлшек өрнектерге амалдар қолдану: 1.
2.
3.
Мысалы:
1.
2.
3.
4.
Тапсырма:
1.
3.
Оқулықпен жұмыс: Оқушылардың қабілеттеріне қарай деңгейлік тапсырмалар. В деңгейінің есептері № 39.3 (ж), №39.4 (ж) Оқушылар бір-бірін тексеру арқылы бағалайды. |
Оқушылардың қабілеттеріне қарай деңгейлік тапсырмалар беріліп, бағалау критерийі арқылы бағаланады.
Тапсырма: №1. Амалдарды орындаңдар:
А)
В)
С)
Д)
|
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады.
|
Оқулық, кестелер, кеспелер |
||||||||
Соңы 5 минут |
Сабақты бекіту: Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қою. Үйге тапсырма: Оқушылардың қабілеттеріне қарай үй тапсырмасына деңгейлік тапсырмалар. №39.3 (т), №39.4 (т) |
Сабақты пысықтау тапсырмаларын орындау. |
Білім алушыларды бағалау |
|
||||||||
Рефлексия |
Рефлексия: «Бағдаршам» Мұғалім ең соңында оқушыларда ненің сәтті шыққандығы және де әлі де нені жетілдіру керектігі жөнінде сындарлы кері байланыс береді. |
Рефлексия: «Бағдаршам» |
«Бағдаршам» |
Кері байланыс парағы. |
||||||||
шағым қалдыра аласыз


