«Қасым Аманжолов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі»
(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Алгебралық бөлшектерді
қосу және азайту (2-сабақ)
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
7.4B Алгебралық бөлшектер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Танатарова Фарида Миратовна |
|
|
Күні: |
15.07.2022 ж. |
|
|
Сынып: 7 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.19 алгебралық бөлшектерге қосу және азайту амалдарын орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау. Оқушыларды түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру: Интербелсенді тақтада үй жұмысының жауаптары көрсетіледі.
«ZipGrade» арқылы бағдарламасы арқылы тексеремін Өткен тақырыпты қайталауға арналған тест тапсырмасы:
Қызығушылықты ояту. Aуызша тапсырма «Кездейсоқ ұяшық» әдісі Интербелсенді тақтада төмендегі кесте көрсетіледі.
|
Білім алушылар сабақ мақсатымен танысады. «Сағат бағыты бойынша» әдісі арқылы оқушылар сағат тілі бағытымен дәптерлерін ауыстырып, үй жұмысын тексереді. Бағалау парағына үй жұмысы бойынша алған баллын жазады.
Оқушылар тест тапсырмасымен танысып, жауаптарын жауап парағына бояйды.
Білім алушылар ұяшық таңдайды. Есептің берілгенімен танысып, ауызша есептеп, жауабын айтады. ЕББҚ: Бірінші жолдағы ұяшық есептерін ғана таңдап шығарады. |
Үй жұмысының 2 тапсырмасы үшін - 1 балл Мадақтау «Шапалақ»
|
Презентация
Таратпа қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Оқулықпен жұмыс. №6.30, 160-бет Жұптық жұмыс. «Иық тіріскен жұп» әдісі Әр жұпқа бір тапсырмадан беріледі. Нұсқа 1 Нұсқа 2 1. 2. 3. 4. 5. Дұрыс жауаптары
Дескриптор: Білім алушы - алгебралық бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді; - ұқсас мүшелерін біріктіреді Жеке жұмыс. Деңгейлік есептер. «Батискаф» әдісі А деңгейі Есептеңдер: А) Дұрыс жауабы
Дескриптор: Білім алушы - бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу ережесін қолданады; - ұқсас мүшелерін біріктіреді В деңгейі Амалды орындаңыз: А) В)
Дұрыс жауаптары
Дескриптор: Білім алушы - бөлшектің бөлімдерін ортақ бөлімге келтіреді; - амалдарды орындап, ұқсас мүшелерді біріктіреді. ЕББҚ оқушыға арналған үлгі:
С Деңгейі
A)
B)
Дұрыс жауаптары
Дескриптор: Білім алушы
ЕББҚ оқушыға арналған үлгі:
Тапсырмаларды орындап болған оқушыға жауап парағы беріледі. Жалпы сыныпқа «Барлық оқушылармен
жұмыс Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Қасым Аманжолов атындағы
жалпы орта білім беретін
мектебі»
(білім беру ұйымының
атауы)
(сабақтың
тақырыбы) Бөлім: 7.4B Алгебралық
бөлшектер Педагогтің
Т.А.Ә. Танатарова Фарида
Миратовна Күні: 15.07.2022 ж. Сынып: 7
«Ә» Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары 7.2.1.19 алгебралық
бөлшектерге қосу және азайту амалдарын
орындау; Сабақтың
мақсаты Бөлімдері әртүрлі рационал
бөлшектерді қосады және азайтады Бөлімдері әртүрлі рационал
бөлшектерді қосу және азайту ережесін қолданып өрнектерді
түрлендіреді Екі өрнектің квадраттарының
айырымы формуласын пайдаланып бөлімдері әртүрлі алгебралық
бөлшектерді қосады, азайтады және
ықшамдайды Бағалау
критерийлері Алгебралық бөлшектерді ортақ
бөлімге келтіреді; Алгебралық бөлшектерді қосады
және азайтады; Алгебралық бөлшектері бар
өрнектерді түрлендіреді. Ойлау дағдыларының
деңгейі Қолдану Жоғары деңгей
дағдылары
Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 8
мин Сәлемдесу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
айқындау. Оқушыларды
түгендеу. Үй тапсырмасын
тексеру: Интербелсенді тақтада үй
жұмысының жауаптары көрсетіледі. «ZipGrade» арқылы бағдарламасы арқылы
тексеремін Өткен тақырыпты қайталауға
арналған тест тапсырмасы: Тапсырма
№ 1 2 3 4 Жауабы А B А A
Қызығушылықты
ояту. Aуызша
тапсырма «Кездейсоқ ұяшық»
әдісі Интербелсенді тақтада
төмендегі кесте көрсетіледі. а в с д е
Білім алушылар сабақ
мақсатымен танысады.
«Сағат бағыты бойынша» әдісі
арқылы оқушылар сағат тілі бағытымен
дәптерлерін ауыстырып, үй жұмысын
тексереді. Бағалау парағына үй жұмысы
бойынша алған баллын жазады.
Оқушылар тест тапсырмасымен танысып,
жауаптарын жауап парағына бояйды.
Білім алушылар ұяшық таңдайды.
Есептің берілгенімен танысып, ауызша есептеп, жауабын
айтады.
ЕББҚ: Бірінші жолдағы ұяшық
есептерін ғана таңдап шығарады. Үй жұмысының 2 тапсырмасы үшін
- 1 балл
Мадақтау
«Шапалақ»
Презентация
Таратпа
қағаздар
Сабақтың
ортасы 30
мин Оқулықпен жұмыс. №6.30,
160-бет Жұптық
жұмыс. «Иық тіріскен жұп»
әдісі Әр жұпқа бір тапсырмадан
беріледі. Нұсқа 1 Нұсқа
2 1. 2. 3. 4. 5. Дұрыс
жауаптары
Дескриптор: Білім
алушы
- алгебралық бөлшектерді ортақ
бөлімге келтіреді; - ұқсас мүшелерін
біріктіреді
Жеке жұмыс. Деңгейлік
есептер.
«Батискаф»
әдісі
А
деңгейі
Есептеңдер: А) Дұрыс
жауабы
Дескриптор: Білім
алушы - бөлімдері бірдей бөлшектерді
қосу ережесін қолданады; - ұқсас мүшелерін
біріктіреді В
деңгейі Амалды
орындаңыз: А) В)
Дұрыс
жауаптары A) B) Дескриптор: Білім
алушы -
бөлшектің бөлімдерін ортақ
бөлімге келтіреді; -
амалдарды орындап, ұқсас
мүшелерді біріктіреді.
ЕББҚ оқушыға арналған
үлгі:
С
Деңгейі
A)
B)
Дұрыс
жауаптары A) B)
Дескриптор: Білім
алушы
қысқаша көбейту формуласын
қолданады;
ықшамдауды
жүргізеді;
ЕББҚ оқушыға арналған
үлгі:
Тапсырмаларды орындап
болған оқушыға жауап парағы
беріледі. Жалпы
сыныпқа «Барлық оқушылармен
жұмыс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


;
B)
;
C) 

;
B)
;
C) 
;
B)
;
C) 

;
B)
;
C) 
























































