Тараз қаласы
«Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы Тараз қаласының білім бөлімінің
М. Мәметова атындағы №27 орта мектебі» КММ
Арал Фариза Маратқызы
|
Тақырыбы: Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||
|
Күні: 05.05.2023 |
||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.1.20 алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; 7.2.1.21құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; Оқушылардың басым бөлігі: алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау Кейбір оқушылар: құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындау; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5 минут |
Пазыл әдісі арқылы топ мүшелері топ аттарын біледі Топбасшыға бағалау парағы беріледі және стикерлер ұсынылады. Топ ішінде өзара бағалау жүргізіледі.
Оқушылар үй жұмысын слайдтан дайын жауап бойынша жұппен бірін-бірі тексереді |
Сәлемдеседі Шапалақ ұрады Топқа бөлінеді Топтың атауын пазыл қүрастыру арқылы біледі. Үй жұмыстарын тексереді |
Үй жұмысын дұрыс орындаған балалар 1 балдан алады |
https://www.classtools.net/random-name-picker/33_m5iRAA 1-20 сандар қима қағаздар Пазыл қима-қағаздар Интербелсенді Тақта ,Слайд |
||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 7 минут |
Сабақ тақырыбымен және мақсатымен оқушыларды таныстыру.
|
Тақтаға шығып жауап береді |
Топбасшысы сұраққа жауап берген оқушыларды бағалап отырады. 1-2сұраққа 1 балл 3-4 сұрақтарға 2 балл 5-6 сұрақтарға 3 балл 7-8 сұрақтарға 4 балл |
|
||
|
Оқулықпен жұмыс 15 минут 5 минут 5 минут |
«Фри» әдісі арқылы топтық тапсырмалар . Қима қағаздармен жасалған фриларда оқулықтағы есептер жазылған тапысырма беріледі. Екі окушы бірігіп орындайды. Жұптық тапсырма. №40,8 1.
2.
3.
4.
№ 40,9 Топтарға билеттер таратылады «Юла әдісі» арқылы бірігіп салады ішінде мына тапсырмалар орналасқан Өрнектерде бөлшек –рационал өрнек болатын есептерді табу? Сергіту сәті шапшандық таныту арқылы берілген формулады әуеннің ырғамен бірге жасау керек үлгермесе орын ауыстырады |
Екі окушы бірігіп орындайды Дескриптор: - Екі бөлшектің алымы мен бөлімін топтау арқылы көбейткіштерге жіктейді; - Бірінші бөлшекті екінші бөлшекке кері бөлшекке көбейтеді; - Алымын алымына, бөлімін бөліміне көбейтеді; - Өрнектерді қысқартады; - Ықшамдап жауабын жазады. Оқушылар есептерді тақтаға орындайды Дескриптор: - Рационал бөлшектері табу формулады әуеннің ырғамен бірге жасау керек үлгермесе орын ауыстырады Дескриптор: -формуларды жазу -уақытқа үлгеру |
Топбасшы есеп шығарған оқушыларды баллмен бағалап отырады.Есеп шығарған балаларға 1 баллдан беріледі Топбасшы есеп шығарған оқушыларды баллмен бағалап отырады.Есеп шығарған балаларға 1 баллдан беріледі Топбасшы формуларды дұрыс жазған оқушыларға 1 баллдан |
Тапсырмалар жазылған қима қығаздар Плакаттар Қолшатыр
|
||
|
Соңы 3 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Бағдаршам әдісі арқылы орындалады «Оқулық» әдісі арқылы Үй жұмысы: №727 |
Оқушылар стикерлер жабыстыру арқылы кері байланыс жасайды. |
|
Оқулық |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану
Тараз қаласы
«Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы Тараз қаласының білім бөлімінің
М. Мәметова атындағы №27 орта мектебі» КММ
Арал Фариза Маратқызы
|
Тақырыбы: Алгебралық бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||
|
Күні: 05.05.2023 |
||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.2.1.20 алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау; 7.2.1.21құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; Оқушылардың басым бөлігі: алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау Кейбір оқушылар: құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындау; |
|||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 5 минут |
Пазыл әдісі арқылы топ мүшелері топ аттарын біледі Топбасшыға бағалау парағы беріледі және стикерлер ұсынылады. Топ ішінде өзара бағалау жүргізіледі.
Оқушылар үй жұмысын слайдтан дайын жауап бойынша жұппен бірін-бірі тексереді |
Сәлемдеседі Шапалақ ұрады Топқа бөлінеді Топтың атауын пазыл қүрастыру арқылы біледі. Үй жұмыстарын тексереді |
Үй жұмысын дұрыс орындаған балалар 1 балдан алады |
https://www.classtools.net/random-name-picker/33_m5iRAA 1-20 сандар қима қағаздар Пазыл қима-қағаздар Интербелсенді Тақта ,Слайд |
||
|
Негізгі бөлім Тақырыпты ашу 7 минут |
Сабақ тақырыбымен және мақсатымен оқушыларды таныстыру.
|
Тақтаға шығып жауап береді |
Топбасшысы сұраққа жауап берген оқушыларды бағалап отырады. 1-2сұраққа 1 балл 3-4 сұрақтарға 2 балл 5-6 сұрақтарға 3 балл 7-8 сұрақтарға 4 балл |
|
||
|
Оқулықпен жұмыс 15 минут 5 минут 5 минут |
«Фри» әдісі арқылы топтық тапсырмалар . Қима қағаздармен жасалған фриларда оқулықтағы есептер жазылған тапысырма беріледі. Екі окушы бірігіп орындайды. Жұптық тапсырма. №40,8 1.
2.
3.
4.
№ 40,9 Топтарға билеттер таратылады «Юла әдісі» арқылы бірігіп салады ішінде мына тапсырмалар орналасқан Өрнектерде бөлшек –рационал өрнек болатын есептерді табу? Сергіту сәті шапшандық таныту арқылы берілген формулады әуеннің ырғамен бірге жасау керек үлгермесе орын ауыстырады |
Екі окушы бірігіп орындайды Дескриптор: - Екі бөлшектің алымы мен бөлімін топтау арқылы көбейткіштерге жіктейді; - Бірінші бөлшекті екінші бөлшекке кері бөлшекке көбейтеді; - Алымын алымына, бөлімін бөліміне көбейтеді; - Өрнектерді қысқартады; - Ықшамдап жауабын жазады. Оқушылар есептерді тақтаға орындайды Дескриптор: - Рационал бөлшектері табу формулады әуеннің ырғамен бірге жасау керек үлгермесе орын ауыстырады Дескриптор: -формуларды жазу -уақытқа үлгеру |
Топбасшы есеп шығарған оқушыларды баллмен бағалап отырады.Есеп шығарған балаларға 1 баллдан беріледі Топбасшы есеп шығарған оқушыларды баллмен бағалап отырады.Есеп шығарған балаларға 1 баллдан беріледі Топбасшы формуларды дұрыс жазған оқушыларға 1 баллдан |
Тапсырмалар жазылған қима қығаздар Плакаттар Қолшатыр
|
||
|
Соңы 3 минут |
Сабақты бекіту Рефлексия Бағдаршам әдісі арқылы орындалады «Оқулық» әдісі арқылы Үй жұмысы: №727 |
Оқушылар стикерлер жабыстыру арқылы кері байланыс жасайды. |
|
Оқулық |
||
шағым қалдыра аласыз





















