Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық өрнек |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінді есеп шартына сай өрнек құрастыру Мәтінге сай формула құрастыра алу Өрнекке сай есеп сұрағын құрастырып, оны шешу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен додекаэдр көрнекілігімен сәлемдесу
Үй жұмысын «Сен маған, мен
саған» әдісі бойынша тексереді
|
Үй жұмысын тексеру үшін анықтайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
ДК экранында үй жұмысының дұрыс жауаптары ұсынылады
|
|
Топқа бөлу 3 минут |
-Балалар бүгін ерекше күн болғандықтан мен сіздерге сыйлық сыйлағым келіп тұр. Сыйлығым қалам. Бірақ бұл жай қалам емес , бұл қаламмен жазған бала әдемі, көрнекті, жолдан шығармай тік отырып жазу керек. Келістік пе балалар? (Балалар үш түстен тұратын қаламдарды келіп алады) Балалар кімнің қолында қандай түсті ? Ендеше балалар мына жерде бізге түрлі түсті қаламдар берілген, солардың түсіне қарай үш топқа бөлініп отырайық.
|
Оқушылар топқа барып орналасады. |
|
|
||
|
Миға шабуыл Қызығушылықты ояту Топтық тапсырма 5 мин. |
|
Топтарда сурет бойынша тік бұрышты параллелепипедтің көлемін табудың формуласын еске түсіріп есептеулер жүргізеді. |
Дискриптор: Формуланы дұрыс табады-1 балл Есептеулерді дұрыс жүргізеді -1балл Жалпы-2балл |
Есеп сызбасы бар қима қағазы |
||
|
Сабақ ортасы 6 минут |
«Қалтадағы тапсырмалар» әдісі Анимацияланған презентациядан топтар қалта санын таңдайды сол бойынша тапсырмаларды орындайды.
|
ІІІ топ
|
Дискриптор: Талқылау барысында өз есебін ұсынады-1 балл Есеп сұрағына сай өрнекті анықтап жазады -1балл Жалпы-2балл |
|
||
|
«Өрмекші торы» әдісі 8 минут Жұппен жұмыс |
Топтағы балалар өзінің оң жағындағы оқушымен жұптасып орындайды. Тордағы көбелектерді құтқару үшін әр көбелекті басқанда шығатын тапсырмаларды орындау қажет |
Өрнектерге есептер құрастыру |
Дискриптор: Өрнекке сай өз есебін ұсынады-1 балл |
ДК мониторы |
||
|
Сергіту сәті 5 мин |
|
Оқушылар сағат уақыты дұрыс болатындай етіп ауызша жылдам есептеп уақыттарды орналастырады. Топта еркін жүруге қозғалыс жасауға болады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
|
||
|
Жекелей жұмыс 7 минут |
Тақырыпқа сай өздік жұмыс Дәптерде
орындайды |
Жеңіліен кұрделіге қарай оқушы өз деңгейі бойынша екі есеп шығарады |
Дискриптор: 1 деңгей -1 балл 2деңгей - 2 балл 3 деңгей - 3балл |
|
||
|
Кері байланыс Сабақты қорытындылау 5минут |
|
Қызыл жүрекше - барлығын түсіндім Сары жүрекше – 1 сұрақ жазу Жасыл жүрекше- мүлдем түсінбедім |
|
|
||
|
Бағалау Үй тапсырмасын беру |
|
|
|
|||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық өрнектер 6 сынып
Алгебралық өрнектер 6 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық өрнек |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтінді есеп шартына сай өрнек құрастыру Мәтінге сай формула құрастыра алу Өрнекке сай есеп сұрағын құрастырып, оны шешу |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен додекаэдр көрнекілігімен сәлемдесу
Үй жұмысын «Сен маған, мен
саған» әдісі бойынша тексереді
|
Үй жұмысын тексеру үшін анықтайды. |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
ДК экранында үй жұмысының дұрыс жауаптары ұсынылады
|
|
Топқа бөлу 3 минут |
-Балалар бүгін ерекше күн болғандықтан мен сіздерге сыйлық сыйлағым келіп тұр. Сыйлығым қалам. Бірақ бұл жай қалам емес , бұл қаламмен жазған бала әдемі, көрнекті, жолдан шығармай тік отырып жазу керек. Келістік пе балалар? (Балалар үш түстен тұратын қаламдарды келіп алады) Балалар кімнің қолында қандай түсті ? Ендеше балалар мына жерде бізге түрлі түсті қаламдар берілген, солардың түсіне қарай үш топқа бөлініп отырайық.
|
Оқушылар топқа барып орналасады. |
|
|
||
|
Миға шабуыл Қызығушылықты ояту Топтық тапсырма 5 мин. |
|
Топтарда сурет бойынша тік бұрышты параллелепипедтің көлемін табудың формуласын еске түсіріп есептеулер жүргізеді. |
Дискриптор: Формуланы дұрыс табады-1 балл Есептеулерді дұрыс жүргізеді -1балл Жалпы-2балл |
Есеп сызбасы бар қима қағазы |
||
|
Сабақ ортасы 6 минут |
«Қалтадағы тапсырмалар» әдісі Анимацияланған презентациядан топтар қалта санын таңдайды сол бойынша тапсырмаларды орындайды.
|
ІІІ топ
|
Дискриптор: Талқылау барысында өз есебін ұсынады-1 балл Есеп сұрағына сай өрнекті анықтап жазады -1балл Жалпы-2балл |
|
||
|
«Өрмекші торы» әдісі 8 минут Жұппен жұмыс |
Топтағы балалар өзінің оң жағындағы оқушымен жұптасып орындайды. Тордағы көбелектерді құтқару үшін әр көбелекті басқанда шығатын тапсырмаларды орындау қажет |
Өрнектерге есептер құрастыру |
Дискриптор: Өрнекке сай өз есебін ұсынады-1 балл |
ДК мониторы |
||
|
Сергіту сәті 5 мин |
|
Оқушылар сағат уақыты дұрыс болатындай етіп ауызша жылдам есептеп уақыттарды орналастырады. Топта еркін жүруге қозғалыс жасауға болады. |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
|
||
|
Жекелей жұмыс 7 минут |
Тақырыпқа сай өздік жұмыс Дәптерде
орындайды |
Жеңіліен кұрделіге қарай оқушы өз деңгейі бойынша екі есеп шығарады |
Дискриптор: 1 деңгей -1 балл 2деңгей - 2 балл 3 деңгей - 3балл |
|
||
|
Кері байланыс Сабақты қорытындылау 5минут |
|
Қызыл жүрекше - барлығын түсіндім Сары жүрекше – 1 сұрақ жазу Жасыл жүрекше- мүлдем түсінбедім |
|
|
||
|
Бағалау Үй тапсырмасын беру |
|
|
|
|||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз





















