|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.4В Алгебралық бөлшектер |
Мектеп: №222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
||||||
|
Күні: 12.05.2023 |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
||||||
|
СЫНЫП:7 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық өрнектерді тепе тең түрлендіру |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.21. Құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындау. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ұйымдастыру
кезеңі. |
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
1 тапсырма. Өрнекті ықшамдаңыз:
2 тапсырма. Өрнектерді түрлендіріңіз:
Жұптық жұмыс 1.Келесі алгебралық бөлшек үшін:
а) айнымалының қандай мәнінде алгебралық бөлшектің мәні анықталмайды? b) айнымалының қандай мәнінде алгебралық бөлшектің мәні нольге тең болады? 2.Амалдарды орындаңыз: a)
b)
3. Өрнекті ықшамдаңыз:
«2 жұлдыз - 1ұсыныс» арқылы бағалау. |
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: Шолиер табақшалары (білу, түсіну, қолдану)
Үйге тапсырма. Үй жағдайында түрлі саралау тапсырмалар орындау. |
|
|
||||
|
Тапсырма |
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау критерийлері |
Дескриптор |
|
Құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындайды. |
Құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындайды. |
2.«Құбылыстар» (жіктелу сызбасын құрастырыңыз және оны толтырыңыз);
ҚҰБЫЛЫСТАР
3.Алынған ақпараттар негізінде құбылыстар туралы қандай қорытынды жасар едіңіз?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.Физикалық және химиялық құбылыстарды қалай және қандай тәжірибелер арқылы зерттеуге болады?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгебралық өрнектерді тепе тең түрлендіру
Алгебралық өрнектерді тепе тең түрлендіру
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.4В Алгебралық бөлшектер |
Мектеп: №222 Т.Рысқұлов атындағы орта мектеп |
||||||
|
Күні: 12.05.2023 |
Мұғалімнің аты-жөні: Скакова Ж.М. |
||||||
|
СЫНЫП:7 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгебралық өрнектерді тепе тең түрлендіру |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.21. Құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындау. |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||
|
|||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||
|
|||||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||
|
|||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 6 мин |
Ұйымдастыру
кезеңі. |
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
1 тапсырма. Өрнекті ықшамдаңыз:
2 тапсырма. Өрнектерді түрлендіріңіз:
Жұптық жұмыс 1.Келесі алгебралық бөлшек үшін:
а) айнымалының қандай мәнінде алгебралық бөлшектің мәні анықталмайды? b) айнымалының қандай мәнінде алгебралық бөлшектің мәні нольге тең болады? 2.Амалдарды орындаңыз: a)
b)
3. Өрнекті ықшамдаңыз:
«2 жұлдыз - 1ұсыныс» арқылы бағалау. |
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: Шолиер табақшалары (білу, түсіну, қолдану)
Үйге тапсырма. Үй жағдайында түрлі саралау тапсырмалар орындау. |
|
|
||||
|
Тапсырма |
|
|
|
|
|
|
|
Бағалау критерийлері |
Дескриптор |
|
Құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындайды. |
Құрамында алгебралық бөлшектері бар өрнектерді түрлендіруді орындайды. |
2.«Құбылыстар» (жіктелу сызбасын құрастырыңыз және оны толтырыңыз);
ҚҰБЫЛЫСТАР
3.Алынған ақпараттар негізінде құбылыстар туралы қандай қорытынды жасар едіңіз?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4.Физикалық және химиялық құбылыстарды қалай және қандай тәжірибелер арқылы зерттеуге болады?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
шағым қалдыра аласыз



.
















