Алгебралық өрнектерді түрлендіру

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Алгебралық өрнектерді түрлендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика пәні бойынша "Алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіру" тақырыбында 6 сыныпқа жүргізілген ашық сабақ ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

6.2В Алгебралық өрнектер

Мектеп: №76 жалпы орта мектебі

Педагогтің аты-жөні:

Сванбаева А.А.

Сыныбы: 6 «Ә»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Алгебралық өрнектерді түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.2.1.9 алгебралық өрнектерді тепе-тең

түрлендіруді орындау;


Сабақтың мақсаты:

Жақшаны ашу ережелерін қолданып, ұқсас мүшелерді біріктіру, алгебралық өрнектерді тепе-тең түрлендіруге есептер шығару


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин



2 мин

Қызығушылықты ояту.



3 мин









5 мин








7 мин







5 мин















Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен сәлемдесу. «Алтын сақа» әдісімен үш топқа түстер бойынша бөлемін. «Досыңмен сәлемдес» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал орнатамын.



Үй тапсырмасын тексеру.

«Көршіңді тексер» әдісі арқылыc №726 есепті тексеру.







Өткенді қайталау

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару мақсатында ширату жаттығуын Wordwall платформасында «Сұрақ-жауап» әдісін жүргіземін.


Жаңа сабақ тақырыбын

Түсіндіру. Мысал келтіру

Оқулықпен жұмыс.

742, №743 есептерді орындау


Сабақты пысықтау мақсатында «Жұбын тап» әдісі бойынша жеке тапсырма орындайды

Саралау: топтық жұмыста берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек береді

Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады.

Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету

1.8a+1.5a=3.3a

6m+5-m+1=5m+6

X+6y-(8x-y)=-7x+5y

3(a+4)=3a+12






2.1a+1.2a=3.3a

3m+2+2m+4=5m+6

-2x+2y-(5x-3y)=-7x+5y

a+3+2a+9=3a+12



Тапқырлар

Алғырлар

Зеректер






Оқушылар бірін-бірі экранда көрсетілген жауаппен тексереді.

«Бәйге» бағалау парақшасына белгілеп отырады.


Әр карточкадағы сұрақтарға ауызша жауап береді










3топқа 3 түрлі суреттер жинағы беріледі, есепті шығарып жұбын табады.













Дұрыс жауаппен салыстыру

2 балл







Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірібағалайды

Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.

Жұбын тап тапсырмасына 2 балл

Түрлі түсті қима қағаздар

Сабақтың ортасы


10 мин












3 мин


Жеке жұмыс Plikers платформасында «Тест» тапсырмасын орындау.

Мақсаты: Берілген есепті жылдам шығару тақырыпты қаншалықты меңгергенін білу, ойларын жинақтау.

Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады.



Сергіту сәті.

«Лабиринт» ойынын жүргізу

Оқушылар экраннан тест тапсырмасын жылдам орындайды










Лабиринт ойынын топпен бірге уақытқа ойнайды

Ең жоғары 4 балл қойылады


ДК экраны


Сұрақтар топтамасы.


Оқулық 6-сынып.


Shape1 Shape2

5 мин



«Тарсия» әдісі арқылы тапсырма орындау. Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді.




Әр топқа жеке үлестірме қағазда тапсырма беріледі. Тепе-тең өрнектерді тауып постерге жапсырады. Пайда болған сурет бойынша постер қорғайды


Дұрыс жауапка 2 балл қойылады



Сабақтың соңы.

Ой толғаныс.

Рефлексия

2 мин





Бағалау.

Сабақ барысында жиналған:

"5" – 9-10 балл

"4" – 8-7 балл

"3" – 5-6 балл

Үйге тапсырма

747


Кері байланыс. «Сыр сандық» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс алу.

Оқушылар өз бағалау парақшаларына қарап қанша балл жинағандарын көрсетеді.

Кері байланыс үшін асықтарын 3 сандықтың біреуіне салады.










1 сандықта «Барлығын түсіндім»

2 сандықта «Енді түсініп келемін»

3 сандықта «Түсінбедім»























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
24.02.2023
474
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі