|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|||
|
Күні |
03.03 |
|||
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
БЖБ. Алгоритмнің трассировкасы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программада жіберілген қателерді анықтайды,жөндейді |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау. «Ойлан» әдісі арқылы жаңа тақырыпты алдыңғы біліммен еске түсіру арқылы ашу
|
1.Мұғаліммен амандасады. «Ойлан» сұрақтарына жауап береді 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Слайд 1 |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты презентация арқылы түсіндіреледі. Кез келген программалау тілінде жазылған программаны дер кезінде реттеп, түзетуге (отладка) болады. Программалау тілінде қателерді түзететін өз құралдары бар. Программалаушылар өз тілінде программада жіберілген қателерді багтар (ағылшын тілінде «bug» – «қате»), программа кодын түзетуді – дебаггер (ағылшын тілінде «debugger» – «түзетуші») деп атайды. Python тілінде де қатені жөндеп, программаны түзететін, реттейтін өз құралдары бар. Программалаушылар программа жазуда 3 түрлі қате жіберуі мүмкін. Олар: • синтаксистік; • программаның орындау уақытына байланысты; • алгоритмдік қателер.
Синтаксистік қате
Алгоритмдік қате
1 тапсырма
2 тапсырма
3 тапсырма
https://create.kahoot.it/share/for/2813ad30-94fa-4cd4-8423-551d23b2e32b
|
Мұғалімді тыңдайды 1 тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады. - алгоритмдік қатені табады 2 тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады. - синтаксистік қатені табады 3-тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады. - алгоритмдңк қатені табады |
жетон 2 балл Жетон 2 балл Жетон 4 балл |
Интербелсенді тақта/ Компьютер
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді. «Плюс» сабақта түсінгенін жазады « Минус» сабақта түсінбегенін жазады «Қызықты» сабақта не қызықты болғанын жазады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритм трассировкасы
Алгоритм трассировкасы
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аманжол Қарақат Аманжолқызы |
|||
|
Күні |
03.03 |
|||
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
БЖБ. Алгоритмнің трассировкасы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Программада жіберілген қателерді анықтайды,жөндейді |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Үй тапсырмасын сұрау. «Ойлан» әдісі арқылы жаңа тақырыпты алдыңғы біліммен еске түсіру арқылы ашу
|
1.Мұғаліммен амандасады. «Ойлан» сұрақтарына жауап береді 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
Слайд 1 |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты презентация арқылы түсіндіреледі. Кез келген программалау тілінде жазылған программаны дер кезінде реттеп, түзетуге (отладка) болады. Программалау тілінде қателерді түзететін өз құралдары бар. Программалаушылар өз тілінде программада жіберілген қателерді багтар (ағылшын тілінде «bug» – «қате»), программа кодын түзетуді – дебаггер (ағылшын тілінде «debugger» – «түзетуші») деп атайды. Python тілінде де қатені жөндеп, программаны түзететін, реттейтін өз құралдары бар. Программалаушылар программа жазуда 3 түрлі қате жіберуі мүмкін. Олар: • синтаксистік; • программаның орындау уақытына байланысты; • алгоритмдік қателер.
Синтаксистік қате
Алгоритмдік қате
1 тапсырма
2 тапсырма
3 тапсырма
https://create.kahoot.it/share/for/2813ad30-94fa-4cd4-8423-551d23b2e32b
|
Мұғалімді тыңдайды 1 тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады. - алгоритмдік қатені табады 2 тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады. - синтаксистік қатені табады 3-тапсырма Дескриптор: - Python программасын іске қосады. - алгоритмдңк қатені табады |
жетон 2 балл Жетон 2 балл Жетон 4 балл |
Интербелсенді тақта/ Компьютер
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушылар рефлекция жүргізеді. «Плюс» сабақта түсінгенін жазады « Минус» сабақта түсінбегенін жазады «Қызықты» сабақта не қызықты болғанын жазады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
слайд |
шағым қалдыра аласыз



















