Алгоритм трассировкасы

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Алгоритм трассировкасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Информатика пәніне арналған ашық сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 4 бөлім. Программаларды әзірлеудің кіріктірілген орталары

Мектеп: №2 Қандыағаш қалалық ЖББОМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Берекетова Гаухар Серикбаевна

Сынып: 8 « »

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Алгоритм трассировкасы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.3.2.1 Алгоритм трассировкасын жүзеге асыру.


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:

Алгоритм трассировкасын жүзеге асырады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Алгоритм трассировкасын жолдарын көрсетеді.

Кейбір окушылар:

Алгоритм трассировкасын жолдарын анықтап,кез-келген трассировка кестесін жасайды.

Бағалау критерийі

Білім алушы

Есепті шешу трассировкасын орындайды.

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындайды.

  • Кез келген трассировка кестесін жасайды.

Тілдік мақсаттар


  • Алгоритмдік блок-сызба арқылы модельдейді.

  • Трассировка –трассировка-Tracing

  • Трассировка кестесі-таблица трассировки-Trace Table.

Ойлау дағдыларының деңгейі

Білу, түсіну, қолдану, талдау.

Құндылықтарға баулу




  • Оқушылардың белсенділігін арттыру, жұмыс жасау мақсатында компьютерлік сауаттылыққа, өзара көмектесуге, сын тұрғысынан ойлау ,өзін-өзі бағалауға тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Математика, ағылшын тілі.

Алдыңғы білім


Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріп логикалық көпір құру.

  • Шартты алдын ала тексеру циклі деген не?

  • While сөзі қалай аударылады?

  • Шартты алдын ала тексеру циклінің жазылуы қандай?

  • Шарт жалған болған жағдайда цикл денесі қанша рет орындалады?

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы






3минут

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу, сыныпта жағымды ахуал орнату.

Бір біріне жақсы тілек айту.

Топтарға бөлу. THE Hat программасы арқылы топқа бөлу.

Программа өзі оқушыларды есімдері арқылы үш топқа бөледі.

Ширату жаттығулары:«Өзі туралы кластер» тренинг

Әр топ оқушыларымен танысу үшін өздері туралы кластерлер құрастыруы керек. Олар парақтың ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге өздерінің өмірінде маңызы бар бес негізгі рөлін жазады. Мысалы: Жанұяның еркесі, адал дос т.б


1-топ:

компьютер

2-топ:

Программа

3-топ

алгоритм



«Өзі туралы кластер» тренинг, қағаздар, қалам.


Білу

15 минут



























Түсіну

5 минут













Қолдану

7 минут


Оқушылардың білімдерін бағалау үшін бағалау парағы беріледі. Соған оқушылар өз өздерін бағалайды.

Алдыңғы сабақты қайталап еске түсіру үшін «конверт әдісін» қолданамыз.

Qr mania программасын пайдаланып жасырылған сұрақтарға жауап беру. Сары, көк, қызыл конверттердің ішіндегі екі сұраққа жауап беру.

«Сары конвертте»

  1. Pyton программалау тілі дегеніміз не?

  2. Else циклін басқару.

«Көк конвертте»

  1. For параметрлі циклі

  2. Continue циклін басқару

«Қызыл конвертте»

  1. While шартты циклі

  2. Break циклін асқару

Дескриптор:

1. Анықтамаларды біледі

2. Есептерді қолдана алады


«Кім білімді?»

Үй тапсырмасын тексеру үшін BlimlandonlineMektep платформасы арқылы тапсырмалардың шешімін табу.

Дескриптор:

1. Цикл параметрлерін түсінеді

2. Есептерді қолдана алады


Бүгінгі сабақтың тақырыбын білу үшін экрандағы Кодтау кестесін қолданып, әріптерді орналастырып тақырыпты ашу. Тақырып АЛГОРИТМ ТРАССИРОВКАСЫ.

Конфуций «Нағыз бір қате ол өткен қателіктерді түзету» деп айтқан екен.

Тақырыпты ашу үшін Видео материал қарау.

Алгоритмнің дұрыстығын тексеру үшін оны программалау тіліне аудару немесе компьютерде орындап көру міндетті емес. Алгоритмді адам өз қолымен, трассировка көмегімен тексере алады.

Трассировка –алгоритмін жұмыс істеу қабілетін тексеру,қателерін іздеу және т.б. үшін қолданылатын програманы қадам-қадаммен орындау.

Трассировканы қолмен жүргізу арқылы,адам алгоритмнің әрбір командасын орындап,оны трассировка кестесін енгізе отырып,процессор жұмысын модельдейді. Қолмен жасалатын трассировка-трассировка кестесін толтыру.Трассировка кестесі-алгоритмді орындаудағы процессор жұмысының моделі.


«Бір минут» әдісі арқылы осы видеоны талқылау, сұрау.Оқушыларға үш есептің коды беріледі. Есептердің бағдарламаға саллынған түрін көру. Есептің қателерін анықтау, трассировка кестесін құру.

Дескриптор:

1. Анықтамаларды біледі

2. Трассировка кестесін құра алады.


Сергіту ойыны

Wordle.kz сайтын пайдалану.

С майлик


Qr кодтарда жасырылған тапсырмалар.



Дұрыс жауап үшін 1 балл


Бағалау парағына балл қою







Дұрыс жауап берген топқа 1 балл және топтар бір бірін бағалайды.



Анықтамалар
















Топтық жұмыс 1 балл






.


Сабақты бекіту

5 минут




Кері байланыс

3минут

Plickers программасы арқылы он сұрақ көрсетіледі.

Жауабын оқушылар карточкалар арқылы көрсетеді.





scrumblr.ca ссылкасы арқылы өз пікірлерін қалдырады.

Немесе алма ағашына алмаларды орналастырады





Жеке жұмыс

1 балл









Үйге тапсырма

2минут


§24 Алгоритм трассировкасы


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


Саралаудың әртүрлі әдіс-тәсілдерін жоспарлау арқылы топтық,жұптық және жеке тапсырмалар беріледі.Берілген уақыт аралығында қарапайымнан күрделіге қарай тапсырмалар тандалады.Өз ойын ортаға салу,бір-біріне үйрету және бір-бірінен үйрену арқылы жаңа материалды түсінуге қол жеткізеді деген ойдамын.

«Ширату жаттығулары» әдісі, «Конверт әдісі», «Бір минут» әдісі, АКТ құралдары

Сергіту жаттығулары,техникалық ережелерін сақтауды сабақ басында қайталанып,еске түсіреді.




Бағалау парағы


Аты - жөні

  1. тапсырма

2 -тапсырма

3 - тапсырма

4 – тапсырма

1






2






3






4











Бағалау парағы


Аты - жөні

  1. тапсырма

2 -тапсырма

3 - тапсырма

4 – тапсырма

1






2






3






4










Бағалау парағы


Аты - жөні

  1. тапсырма

2 -тапсырма

3 - тапсырма

4 – тапсырма

1






2






3






4







































А л г о р и т м



П р о гр а м м а






Ко мп ью тер

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
11.11.2024
202
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі