|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
07.04.2024 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§5.2 Алгоритмді әзірлеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Алгоритмді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді анықтау; Алгоритмдерді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді қолдану; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру. 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру Үй жұмысын тексеру. Жаңа тақырып. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру. 1.Цикл тақырыбындағы есептердің алгоритмдерін құрудың қандай қиыншылықтары бар? 2. Циклдық алгоритмдерді қолданып құрастырылған қандай танымал алгоритмдерден хабардарсын? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. https://wordwall.net сайтында өткен тақырыптар бойынша жетелеу сұрақтарына жауап береді
|
2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықта берілген ақпаратты оқушылармен бірге талдау, слайд материалымен демонстрациялайды.
1-тапсырма /талдау/ Оқулықта берілген «Шарбақты бояу» есебінің программасына (3-сурет) талдау жасаңдар. Талдау барысында түрлі жағдайларды қамтитын тест тапсырмаларын дайындап, программа жұмысын жан-жақты тексеріңдер. 2-тапсырма /жинақтау/ Төменде берілген есептің мәтінін күнделікті өмірмен байланысты есеп мәтініне ауыстырыңдар. Үлгі ретінде практикалық жұмыстағы есепті алыңдар. Есеп. N мүшесі бар тізбек берілген. Осы тізбекте P-шы орынға дейінгі
тізбек мүшелерінің қосындысын табатын программа құрыңдар (1≤Р, N<100). |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды.
Дескриптор:
Дескрипторлар:
|
Ауызша мадақтау. 4 балл 4 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үйге тапсырма |
124 бет, үй тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритмді әзірлеу 8 сынып қмж
Алгоритмді әзірлеу 8 сынып қмж
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
07.04.2024 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§5.2 Алгоритмді әзірлеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Алгоритмді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді анықтау; Алгоритмдерді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді қолдану; |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әректі |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру. 3.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру Үй жұмысын тексеру. Жаңа тақырып. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру. 1.Цикл тақырыбындағы есептердің алгоритмдерін құрудың қандай қиыншылықтары бар? 2. Циклдық алгоритмдерді қолданып құрастырылған қандай танымал алгоритмдерден хабардарсын? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. https://wordwall.net сайтында өткен тақырыптар бойынша жетелеу сұрақтарына жауап береді
|
2 балл |
|
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықта берілген ақпаратты оқушылармен бірге талдау, слайд материалымен демонстрациялайды.
1-тапсырма /талдау/ Оқулықта берілген «Шарбақты бояу» есебінің программасына (3-сурет) талдау жасаңдар. Талдау барысында түрлі жағдайларды қамтитын тест тапсырмаларын дайындап, программа жұмысын жан-жақты тексеріңдер. 2-тапсырма /жинақтау/ Төменде берілген есептің мәтінін күнделікті өмірмен байланысты есеп мәтініне ауыстырыңдар. Үлгі ретінде практикалық жұмыстағы есепті алыңдар. Есеп. N мүшесі бар тізбек берілген. Осы тізбекте P-шы орынға дейінгі
тізбек мүшелерінің қосындысын табатын программа құрыңдар (1≤Р, N<100). |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды.
Дескриптор:
Дескрипторлар:
|
Ауызша мадақтау. 4 балл 4 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үйге тапсырма |
124 бет, үй тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













