-
- сабақ.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Практикалық программалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§5.2. Алгоритмді әзірлеу |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Алгоритмді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді анықтау; Көпшілік оқушылар: Алгоритмдерді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді қолдану; Кейбір оқушылар: Алгоритмді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Мәселені қалыптастыру |
||||||
|
Сабақты барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурст ар |
|||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/5мин Сыныпта психологиялық ахуал орнату
Топқа біріктіру:/2мин |
Сәлемдесу, түгендеу. «Қара жорға» биі. «Мегополис» әдісі. Үш мегаполистің картасын интербелсенді тақтадан көрсетеді. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі Оқушылар қара жорға бийін билеп сабаққа көңілді қатысады. Оқушылар еліміздегі үш мегаполистің картасын құрастыру арқылы топтарға бірігеді. «Нұр- Сұлтан», «Алматы», «Шымкент» |
Қошемет көрсету |
«Қара жорға» әні |
|||
|
Қызығушылық ты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин Миға шабуыл/3мин |
«Автор орындығы» әдісі
Миға шабуыл стратегиясы негізінде өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру |
Оқушы өткен тақырып бойынша жазған шағын эссесін ортадағы орындықта отырып оқып береді. Оқушылар берілген сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді.
|
Медальдар арқылы ҚБ |
Орынды қ. Оқытуд ың белсенді әдістері NIS. Астана, 2013
|
|||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс/5мин |
Оқулықта берілген ақпаратты оқушылармен бірге талдау, слайд матреиалымен демонстрациялайды. |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды. |
|
|
|||
|
Саралау тапсырмалары |
|
|
|
Информ а-тика 8- сынып оқулығы |
|||
|
Топтық жұмыс/5мин |
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі. |
1-тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды. |
4 балл |
|
|||
|
|
|
«Шарбақты бояу» есебінің программасына (3-сурет) |
|
|
|||
|
Жеке жұмыс |
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. Алдымен мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз беттерінше орындайды. |
талдау жасаңдар. Талдау барысында түрлі жағдайлар- ды қамтитын тест тапсырма- ларын дайындап, программа жұмысын жан-жақты тексе- ріңдер. Дескриптор
Төменде берілген есептің мәтінін күнделікті өмірмен байланысты есеп мәтініне аустырыңдар (үлгі ретінде практикалық жұмыстағы есепті ал). Есеп: N мүшесі бар тізбек берілген. Осы тізбекте P-шы орынға дейінгі тізбек мүшелерінің қосындысын табатын программа құрастыр (1≤Р, N<100). Дескрипторлар:
|
6 балл |
|
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту/5мин |
«Кезбе тілші» әдісі |
Алгоритмді әзірлеу тақырыбында программажасау керек.
телефон соғылып жатқанға ұқсатып, сабақ бойы орын алған оқиғалар туралы хабарлайды.
Телестудиядағы диктор; жиынтық ақпарат береді. |
Өзара бағалайды |
Телефон |
|||
|
Кері байланыс: /1мин |
«Смайликтер» әдісі. |
Тілші; оқиға орнынан ақпарат ұсынады.
Тілші сұхбат алатын куәгер. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритмді әзірлеу 8 сынып ҚМЖ
Алгоритмді әзірлеу 8 сынып ҚМЖ
-
- сабақ.
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Практикалық программалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§5.2. Алгоритмді әзірлеу |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; 8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Алгоритмді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді анықтау; Көпшілік оқушылар: Алгоритмдерді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді қолдану; Кейбір оқушылар: Алгоритмді әзірлеуде тиімді алгоритмдерді қолданудың маңыздылығын тұжырымдау. |
||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Мәселені қалыптастыру |
||||||
|
Сабақты барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурст ар |
|||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі/5мин Сыныпта психологиялық ахуал орнату
Топқа біріктіру:/2мин |
Сәлемдесу, түгендеу. «Қара жорға» биі. «Мегополис» әдісі. Үш мегаполистің картасын интербелсенді тақтадан көрсетеді. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі Оқушылар қара жорға бийін билеп сабаққа көңілді қатысады. Оқушылар еліміздегі үш мегаполистің картасын құрастыру арқылы топтарға бірігеді. «Нұр- Сұлтан», «Алматы», «Шымкент» |
Қошемет көрсету |
«Қара жорға» әні |
|||
|
Қызығушылық ты ояту Өткен сабақты пысықтау /5мин Миға шабуыл/3мин |
«Автор орындығы» әдісі
Миға шабуыл стратегиясы негізінде өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру |
Оқушы өткен тақырып бойынша жазған шағын эссесін ортадағы орындықта отырып оқып береді. Оқушылар берілген сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді.
|
Медальдар арқылы ҚБ |
Орынды қ. Оқытуд ың белсенді әдістері NIS. Астана, 2013
|
|||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану Оқулықпен жұмыс/5мин |
Оқулықта берілген ақпаратты оқушылармен бірге талдау, слайд матреиалымен демонстрациялайды. |
Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды. |
|
|
|||
|
Саралау тапсырмалары |
|
|
|
Информ а-тика 8- сынып оқулығы |
|||
|
Топтық жұмыс/5мин |
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалім көмектеседі. |
1-тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды. |
4 балл |
|
|||
|
|
|
«Шарбақты бояу» есебінің программасына (3-сурет) |
|
|
|||
|
Жеке жұмыс |
2-тапсырма көлемі үлкен тапсырма. Алдымен мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз беттерінше орындайды. |
талдау жасаңдар. Талдау барысында түрлі жағдайлар- ды қамтитын тест тапсырма- ларын дайындап, программа жұмысын жан-жақты тексе- ріңдер. Дескриптор
Төменде берілген есептің мәтінін күнделікті өмірмен байланысты есеп мәтініне аустырыңдар (үлгі ретінде практикалық жұмыстағы есепті ал). Есеп: N мүшесі бар тізбек берілген. Осы тізбекте P-шы орынға дейінгі тізбек мүшелерінің қосындысын табатын программа құрастыр (1≤Р, N<100). Дескрипторлар:
|
6 балл |
|
|||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту/5мин |
«Кезбе тілші» әдісі |
Алгоритмді әзірлеу тақырыбында программажасау керек.
телефон соғылып жатқанға ұқсатып, сабақ бойы орын алған оқиғалар туралы хабарлайды.
Телестудиядағы диктор; жиынтық ақпарат береді. |
Өзара бағалайды |
Телефон |
|||
|
Кері байланыс: /1мин |
«Смайликтер» әдісі. |
Тілші; оқиға орнынан ақпарат ұсынады.
Тілші сұхбат алатын куәгер. Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді. |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз













