|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Бөлім |
Практикалық программалау |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Каюпова Актенге Курмангазиевна |
|||||
|
Күні: |
10.04.2024 |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгоритмді әзірлеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1-Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау 8.3.2.1- алгоритм трассировкасын жүзеге асыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
Алгоритм құрастырып, есептердің моделін жасай алады |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
Алгоритм құру арқылы блок-сызбаның шығу жолдарын көрсетеді |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
Алгоритмді жазу тәсілдерін қолданып, программалау тілінде есептерді шығарады |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Талап құндылығы: Технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерілету, дұрыс қарым-қатынас орната білу, білуге және жаңаны тануға құштар болу, жеке және командамен жұмыс істей білу құндылықтарын дарыту |
|||||
|
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу; - Оқушылардың көңіл күйлеріңіз қалай? - Керемет! - Сабаққа дайынсыздар ма? - Тамаша! - Ендеше бастайық. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Нейро жаттығу» әдісі - Оқушылар, шаттық шеңберіне тұрып, екі кішкентай допты қолымызға аламыз. Оң қолымыздағы допты сол жақ көршімізге беріп, сол жақ қолымызбен оң жағымыздағы көршімізден допты аламыз. Бастапқыда асықпай жасап, біршама жаттыққан соң жылдамдықты арттыра түсу қажет. Содан соң кері қарай жасап, дәл осылай қайталаймыз. Жақсы, оқушылар орындықтарыңызға отырмас бұрын, алдарыңызда тұрған кітапшаларды таңдап алайық. Әркім өз кітапшаларынын бетінде смайликке қараймыз, кімде қай түс көрсетілген сол түстегі топқа отыра қалайық! (Топ басшысын сайлау) - Оқушылар бүгінгі сабақта сіздер әділ бағалану үшін кітапшаларыңыздың ішінде тұрған бағалау қағазына назар аударайық. Осы бағалау реттілгімен топпен немесе жеке алған ұпайларыңызды қосып жазып отырамыз. Сабақтың соңында жалпы алған ұпайларыңызбен бағалап, Kundelik.kz-ке салатын боламын. Сонымен қатар осы кітапшанын ішінде бүгінгі сабақта орындалатын тапсырмалар мен дескрипторлары жазылған, соған қарап жұмыстанатын боламыз. Үй тапсырмасын тексеру Үй тапсырмасын интерактивті тақтада орындайды. Дөңгелекті Фортуна арқылы қай оқушы түседі сол оқушы 1 сұраққа жауап береді. Жаңа сабақ. Кіріспе Бүгінгі сабақтың тақырыбы: «Алгоритмді әзірлеу» Тақырыпты дәптерге жаздыру Сабақтың мақсаты: -Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; -Алгоритм трассировкасын жүзеге асыру; Біз өткен сабақта алгоритм ұғымын еске түсірген болатынбыз және де оған мысалдар келтірген болатынбыз. Бүгін алгоритмді жазудың қанша және қандай түрлері бар екенін танысатын боламыз. (-ші слайд) Ендеше осыған бір мысал келтіріп көрейік. (-ші слайд) Осы есепті бекіту мысал ретінде қарастырып көрейік. (видео) Дәл осы программалау кодын Python программалау ортасында нәтижесін көрейік. Дәптерге жаздыру Орындауға жібергеннен кейін a-ның мәнін 24-ке, b-ның мәнін 32-ге, с-ның мәнін 16-ға тең деп алатын болсақ ауданы яғни-S жуықтап алған кезде 185,9 деген мәнге ие. Яғни біз программалау дұрыс деген сөз. |
жауап береді
|
Көк түс 1-ші топ Қызыл түс 2-ші топ Жасыл түс 3-ші топ
|
https://wordwall.net/ru/resource/71143957
PowerPoint бағдарламасы
Python бағдарламасы |
||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма
Дескриптор:
Жұптық жұмыс. 2-тапсырма
Дескрипторлар:
|
|
Дескриптор бойынша бағалап, бағалау кітапшасына енгізеді Дескриптор бойынша бағалап, бағалау кітапшасына енгізеді |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды Жеке жұмыс. 3-тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/71264384
Жеке компьютерде немесе смартфонда орындайды Кері байланыс «Бумалар» -Барлығын түсіндім -Енді түсініп келемін -Түсінбедім |
жауап береді
|
Дескриптор бойынша бағалап, бағалау кітапшасына енгізеді |
Дербес компьютер Смартфон |
||
|
Үй тапсырмасы |
§28, 172-бет, «Үйде тапсырмасы» |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритмді әзірлеу. Ашық сабақ
Алгоритмді әзірлеу. Ашық сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Бөлім |
Практикалық программалау |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Каюпова Актенге Курмангазиевна |
|||||
|
Күні: |
10.04.2024 |
|||||
|
Сынып: 8 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгоритмді әзірлеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.1-Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау 8.3.2.1- алгоритм трассировкасын жүзеге асыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
Алгоритм құрастырып, есептердің моделін жасай алады |
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
Алгоритм құру арқылы блок-сызбаның шығу жолдарын көрсетеді |
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
Алгоритмді жазу тәсілдерін қолданып, программалау тілінде есептерді шығарады |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Талап құндылығы: Технологиялық және цифрлық дағдыларды ілгерілету, дұрыс қарым-қатынас орната білу, білуге және жаңаны тануға құштар болу, жеке және командамен жұмыс істей білу құндылықтарын дарыту |
|||||
|
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу; - Оқушылардың көңіл күйлеріңіз қалай? - Керемет! - Сабаққа дайынсыздар ма? - Тамаша! - Ендеше бастайық. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Нейро жаттығу» әдісі - Оқушылар, шаттық шеңберіне тұрып, екі кішкентай допты қолымызға аламыз. Оң қолымыздағы допты сол жақ көршімізге беріп, сол жақ қолымызбен оң жағымыздағы көршімізден допты аламыз. Бастапқыда асықпай жасап, біршама жаттыққан соң жылдамдықты арттыра түсу қажет. Содан соң кері қарай жасап, дәл осылай қайталаймыз. Жақсы, оқушылар орындықтарыңызға отырмас бұрын, алдарыңызда тұрған кітапшаларды таңдап алайық. Әркім өз кітапшаларынын бетінде смайликке қараймыз, кімде қай түс көрсетілген сол түстегі топқа отыра қалайық! (Топ басшысын сайлау) - Оқушылар бүгінгі сабақта сіздер әділ бағалану үшін кітапшаларыңыздың ішінде тұрған бағалау қағазына назар аударайық. Осы бағалау реттілгімен топпен немесе жеке алған ұпайларыңызды қосып жазып отырамыз. Сабақтың соңында жалпы алған ұпайларыңызбен бағалап, Kundelik.kz-ке салатын боламын. Сонымен қатар осы кітапшанын ішінде бүгінгі сабақта орындалатын тапсырмалар мен дескрипторлары жазылған, соған қарап жұмыстанатын боламыз. Үй тапсырмасын тексеру Үй тапсырмасын интерактивті тақтада орындайды. Дөңгелекті Фортуна арқылы қай оқушы түседі сол оқушы 1 сұраққа жауап береді. Жаңа сабақ. Кіріспе Бүгінгі сабақтың тақырыбы: «Алгоритмді әзірлеу» Тақырыпты дәптерге жаздыру Сабақтың мақсаты: -Python (пайтон) программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау; -Алгоритм трассировкасын жүзеге асыру; Біз өткен сабақта алгоритм ұғымын еске түсірген болатынбыз және де оған мысалдар келтірген болатынбыз. Бүгін алгоритмді жазудың қанша және қандай түрлері бар екенін танысатын боламыз. (-ші слайд) Ендеше осыған бір мысал келтіріп көрейік. (-ші слайд) Осы есепті бекіту мысал ретінде қарастырып көрейік. (видео) Дәл осы программалау кодын Python программалау ортасында нәтижесін көрейік. Дәптерге жаздыру Орындауға жібергеннен кейін a-ның мәнін 24-ке, b-ның мәнін 32-ге, с-ның мәнін 16-ға тең деп алатын болсақ ауданы яғни-S жуықтап алған кезде 185,9 деген мәнге ие. Яғни біз программалау дұрыс деген сөз. |
жауап береді
|
Көк түс 1-ші топ Қызыл түс 2-ші топ Жасыл түс 3-ші топ
|
https://wordwall.net/ru/resource/71143957
PowerPoint бағдарламасы
Python бағдарламасы |
||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс. 1-тапсырма
Дескриптор:
Жұптық жұмыс. 2-тапсырма
Дескрипторлар:
|
|
Дескриптор бойынша бағалап, бағалау кітапшасына енгізеді Дескриптор бойынша бағалап, бағалау кітапшасына енгізеді |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды Жеке жұмыс. 3-тапсырма https://wordwall.net/ru/resource/71264384
Жеке компьютерде немесе смартфонда орындайды Кері байланыс «Бумалар» -Барлығын түсіндім -Енді түсініп келемін -Түсінбедім |
жауап береді
|
Дескриптор бойынша бағалап, бағалау кітапшасына енгізеді |
Дербес компьютер Смартфон |
||
|
Үй тапсырмасы |
§28, 172-бет, «Үйде тапсырмасы» |
Үй тапсырмасын жазып алады |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз


















