Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
____Алгоритмді орындау_________
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3-бөлім. Мәтін және мультимедиа («Менің туған өлкем», «Жыл мезгілдері») |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.2 ауызша белгіленген алгоритмді іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Scratch программасында ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) ауызша түрде берілген тармақтау алгоритмін іске асырады. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексереді. Позитивті атмосфера жасайды. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалу. |
Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
- |
|
Білімді пысықтау (5 мин) |
Жүйелілік ұғымына байланысты сұрақтар қойып, оған күнделікті өмірден мысалдар келтіреді. |
Сұрақтарға жауап беріп, мысалдар келтіреді. |
Ауызша сауалнама. |
- |
|
Жаңа материалды меңгерту (10 мин) |
«Алгоритм» ұғымын түсіндіреді, алгоритм мысалдарымен презентация көрсетеді. |
Түсіндірмелерді тыңдап, мысалдарды қараңыз. |
Оқушылардың зейінін бақылау. |
Презентация, проектор. |
|
Практикалық жұмыс (15 мин) |
Жасанды интеллект арқылы жасалған жеке тапсырмаларды таратады. Жеке көмек көрсетеді. |
Олар тапсырмаларды орындап, алгоритмдерді сипаттайды. |
Орындалған тапсырмаларды тексеру, АИ-ден кері байланыс. |
Интернетке кіру мүмкіндігі бар компьютерлер/планшеттер, AI тапсырмалары. |
|
Рефлексия (5 мин) |
Орындалған тапсырмаларды талқылауды ұйымдастырады және қорытынды жасауға көмектеседі. |
Олар өз нәтижелерімен бөлісіп, сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша сұрау, бақылау. |
- |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритмді орындау
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
____Алгоритмді орындау_________
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
3-бөлім. Мәтін және мультимедиа («Менің туған өлкем», «Жыл мезгілдері») |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.1.2 ауызша белгіленген алгоритмді іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Scratch программасында ойын бағдарламалау ортасында (Scratch (скретч)) ауызша түрде берілген тармақтау алгоритмін іске асырады. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
Оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексереді. Позитивті атмосфера жасайды. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалу. |
Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
- |
|
Білімді пысықтау (5 мин) |
Жүйелілік ұғымына байланысты сұрақтар қойып, оған күнделікті өмірден мысалдар келтіреді. |
Сұрақтарға жауап беріп, мысалдар келтіреді. |
Ауызша сауалнама. |
- |
|
Жаңа материалды меңгерту (10 мин) |
«Алгоритм» ұғымын түсіндіреді, алгоритм мысалдарымен презентация көрсетеді. |
Түсіндірмелерді тыңдап, мысалдарды қараңыз. |
Оқушылардың зейінін бақылау. |
Презентация, проектор. |
|
Практикалық жұмыс (15 мин) |
Жасанды интеллект арқылы жасалған жеке тапсырмаларды таратады. Жеке көмек көрсетеді. |
Олар тапсырмаларды орындап, алгоритмдерді сипаттайды. |
Орындалған тапсырмаларды тексеру, АИ-ден кері байланыс. |
Интернетке кіру мүмкіндігі бар компьютерлер/планшеттер, AI тапсырмалары. |
|
Рефлексия (5 мин) |
Орындалған тапсырмаларды талқылауды ұйымдастырады және қорытынды жасауға көмектеседі. |
Олар өз нәтижелерімен бөлісіп, сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша сұрау, бақылау. |
- |
шағым қалдыра аласыз


