|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
2-бөлім Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгоритмді орындау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.4.1.2 ауызша белгіленген |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-ауызша берілген алгоритмнің скриптісін құру аламыз. |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
- кемсітіушілік пен теңсіздікке жол бермеу; - өз іс-әрекетің үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Бұлт үстіндегі саяхат» əдісі. Шарты: көздеріңді жауып, ыңғайлы отырыңдар. Екі-үш рет терең демалыңдар. Мен сендерді бұлт үстімен саяхатқа шақырмақшымын. Томпақ жастықтардан құралған жұмсақ тауға ұқсаған аппақ мамық бұлт үстіне секіріңдер. Аяқтарың, арқаларың, барлық денең осы үлкен бұлт жастыққа ыңғайлы орналасқанын сезініңдер. Саяхат басталады. Бұлт жайлап, көк аспанға көтеріледі. Самал жел беттеріңнен сипайды. Биік аспанда мүлгіген тыныштық орнаған. Бұлт сендерді өздеріңді бақытты сезінетін жерге жеткізеді. Бұл жерде сендер өздеріңді байсалды сезінесіңдер. Осы жерде ғажайып жəне таңғаларлық оқиға болуы мүмкін... (30 сек). Енді сендер тағы да бұлт үстіндесіңдер. Ол сендерді қайтадан сынып ішіне əкеле жатыр. Бұлттан түсіп, оған рақмет айтыңдар... Бұлт ақырындап ауада сейіле бастайды. Қолдарыңды созып, көздеріңді ашыңдар, сендер сергек, ширақ, зейіндісіңдер. Бұл оқушылар арасында психологиялық жағымды ахуал орнатады Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылар музыка ритіміне сәйкес мұғалімнің командасымен көздерін жұмып бұл үстіндегі саяқатқа аттанады. |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин Практикалық бөлім 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Оқушылар сендер Scratch –те сызықтық және тармақталған алгоритмдермен жұмыс жасадық. Енді ауызша белгіленген алгоритмдерді программалау тілінде жүзеге асырамыз. Ауызша берілген алгоритм-қарапайым сөз түрінде ұсынылатын алгоритм. Спрайт- Scratch программасындағы басты кейіпкер.
Ауызша берілген алгоритмді Scratch –те іске асырамыз.
Енді 2-мысалға қараймыз.
берілген алгоритмді Scratch –те іске асырамыз.
Дәптермен жұмыс.
Сенің мінезің қандай жобасын жаса.
Скриптісін жаса.
Сабақты бекіту.
|
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар суреттерге қарап отырып тармақталу алгоритміне мысал келтіреді Оқушылар тармақталудың ережесін дәптерге жазады. Оқушылар Scratch программасын қосып басқару блогның командасымен танысады Оқушылар дескирипторға қарап тапсырманы орындайды Оқушылар дескирипторға қарап тапсырманы орындайды Оқушылар тармақталған алгоритмге шарт құрады |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! ҚБ: жұлдыз /5балл/ ҚБ: жұлдыз /5балл/ ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc Кітап, слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Тармақталған алгоритмге мысал жазып келу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритмді орындау 2 сынып 6 сабақ қмж
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
2-бөлім Шығармашылық және компьютер (ортақ тақырыбы: "Менің отбасым және достарым") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 2 |
Қатысушылр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгоритмді орындау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
2.4.1.2 ауызша белгіленген |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-ауызша берілген алгоритмнің скриптісін құру аламыз. |
|||
|
ЕБҚЕ бар балалар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) -Денсаулығын ескере отырып оқушыға жеке карточкамен жұмыс жасау. (жүріп тұруы қиын оқушы) |
|||
|
Әділдік пен жауапкершілік құндылығы |
- кемсітіушілік пен теңсіздікке жол бермеу; - өз іс-әрекетің үшін жауапкершілікті түсіну; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Бұлт үстіндегі саяхат» əдісі. Шарты: көздеріңді жауып, ыңғайлы отырыңдар. Екі-үш рет терең демалыңдар. Мен сендерді бұлт үстімен саяхатқа шақырмақшымын. Томпақ жастықтардан құралған жұмсақ тауға ұқсаған аппақ мамық бұлт үстіне секіріңдер. Аяқтарың, арқаларың, барлық денең осы үлкен бұлт жастыққа ыңғайлы орналасқанын сезініңдер. Саяхат басталады. Бұлт жайлап, көк аспанға көтеріледі. Самал жел беттеріңнен сипайды. Биік аспанда мүлгіген тыныштық орнаған. Бұлт сендерді өздеріңді бақытты сезінетін жерге жеткізеді. Бұл жерде сендер өздеріңді байсалды сезінесіңдер. Осы жерде ғажайып жəне таңғаларлық оқиға болуы мүмкін... (30 сек). Енді сендер тағы да бұлт үстіндесіңдер. Ол сендерді қайтадан сынып ішіне əкеле жатыр. Бұлттан түсіп, оған рақмет айтыңдар... Бұлт ақырындап ауада сейіле бастайды. Қолдарыңды созып, көздеріңді ашыңдар, сендер сергек, ширақ, зейіндісіңдер. Бұл оқушылар арасында психологиялық жағымды ахуал орнатады Мақсатты: оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру. |
Оқушылар музыка ритіміне сәйкес мұғалімнің командасымен көздерін жұмып бұл үстіндегі саяқатқа аттанады. |
Ауызша қолдау |
Суреттер аудио ресурстар |
|
Сабақтың ортасы 15 мин Практикалық бөлім 15 мин Сабақты бекітіу 5 мин |
Оқушылар сендер Scratch –те сызықтық және тармақталған алгоритмдермен жұмыс жасадық. Енді ауызша белгіленген алгоритмдерді программалау тілінде жүзеге асырамыз. Ауызша берілген алгоритм-қарапайым сөз түрінде ұсынылатын алгоритм. Спрайт- Scratch программасындағы басты кейіпкер.
Ауызша берілген алгоритмді Scratch –те іске асырамыз.
Енді 2-мысалға қараймыз.
берілген алгоритмді Scratch –те іске асырамыз.
Дәптермен жұмыс.
Сенің мінезің қандай жобасын жаса.
Скриптісін жаса.
Сабақты бекіту.
|
Мұғалімді тыңдайды. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Оқушылар суреттерге қарап отырып тармақталу алгоритміне мысал келтіреді Оқушылар тармақталудың ережесін дәптерге жазады. Оқушылар Scratch программасын қосып басқару блогның командасымен танысады Оқушылар дескирипторға қарап тапсырманы орындайды Оқушылар дескирипторға қарап тапсырманы орындайды Оқушылар тармақталған алгоритмге шарт құрады |
ҚБ Қол шапалақтау ҚБ Жарайсың! ҚБ: жұлдыз /5балл/ ҚБ: жұлдыз /5балл/ ҚБ Қол шапалақтау |
Сурет/слайд Сурет/слайд Программа Scratc Кітап, слайд Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
|
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар алған баллдарын есептеп өзін-өзі бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Тармақталған алгоритмге мысал жазып келу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз











