|
Пәні: Информатика |
Сыныбы: 7 |
Мерзімі: |
|
Пән мұғалімі: |
Тексерілді Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары |
|
|
Бөлім |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау; |
|||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгоритмді программалау; |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: Алгоритмді программалауды қадамдарын білу; Көпшілік оқушы: Алгоритмді программалау үйрену; Кейбір оқушы: Күрделі алгоритмдердің программаларын жазуды үйрену; |
|||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды бір-біріне көмек көрсетуге және ДК жұмыс барысында денсаулық және қауіпсіздік сақтау |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.Үй тапсырмасын тексеру. Миға шабуыл: https://wordwall.net/ru/resource/71801906 Оқушыларға жаңа тақырып және оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары таныстырылады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
ҚБ: Ауызша мадақтау. |
Оқулық, https://wordwall.net/ru/resource/71801906 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақа кезеңі. Оқулықпен жұмыс. Жаңа ақпараттармен танысу. Сызықтық алгоритмдер – тармақталу мен қайталану әрекеттері жоқ, барлық әрекет тізбекпен, бірінен соң бірі табиғи реттілікпен бір реттен орындалатын алгоритмдік құрылым Тармақталу алгоритмдер – бастапқы қойылған шарттың орындалуына қарай есептеулер жүргізудің бірінші немесе екінші жолымен жүруін көрсететін алгоритмдік құрылым (2-сұлба). Циклдік алгоритм – бастапқы қойылған шарт орындалғанша қайталанатын командалар тізбегін көрсететін алгоритмдік құрылым. Цикл көмегімен программа құру программаны жазу процесін жеңілдетеді. Тапсырма 1 https://wordwall.net/ru/resource/31846758
Тапсырма 2: Ax+b=0 сызықтық теңдеудін шешудің программасын құраңыздар
Тапсырма 3: Үштаңбалы N саны берілген. Осы санның цифрларының арасындағы ең үлкенің тауып, экранға шығар. Тапсырманың блок схемасын құр. |
Мұғалімді тыңдайды Оқулықпен жұмыс Тапсырманы орындайды Программа кодын құрастырады. Тапсырманы орындайды. |
ҚБ: «бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды ҚБ: «бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды ҚБ: «бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды |
Оқулық, компьютер, https://prezi.com/view/jmtNw2RW8CFToqcPp1nr/
Оқулық, дәптер, компьютер
|
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Сабақ соңында оқушылар
рефлекция жүргізеді. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Padlet тақтасы. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алгоритмді программалау;
Алгоритмді программалау;
|
Пәні: Информатика |
Сыныбы: 7 |
Мерзімі: |
|
Пән мұғалімі: |
Тексерілді Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары |
|
|
Бөлім |
Python (пайтон) тілінде алгоритмдерді программалау; |
|||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алгоритмді программалау; |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Python программалау тілінде тармақталған алгоритмдерді жазу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: Алгоритмді программалауды қадамдарын білу; Көпшілік оқушы: Алгоритмді программалау үйрену; Кейбір оқушы: Күрделі алгоритмдердің программаларын жазуды үйрену; |
|||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды бір-біріне көмек көрсетуге және ДК жұмыс барысында денсаулық және қауіпсіздік сақтау |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу.Үй тапсырмасын тексеру. Миға шабуыл: https://wordwall.net/ru/resource/71801906 Оқушыларға жаңа тақырып және оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары таныстырылады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
ҚБ: Ауызша мадақтау. |
Оқулық, https://wordwall.net/ru/resource/71801906 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақа кезеңі. Оқулықпен жұмыс. Жаңа ақпараттармен танысу. Сызықтық алгоритмдер – тармақталу мен қайталану әрекеттері жоқ, барлық әрекет тізбекпен, бірінен соң бірі табиғи реттілікпен бір реттен орындалатын алгоритмдік құрылым Тармақталу алгоритмдер – бастапқы қойылған шарттың орындалуына қарай есептеулер жүргізудің бірінші немесе екінші жолымен жүруін көрсететін алгоритмдік құрылым (2-сұлба). Циклдік алгоритм – бастапқы қойылған шарт орындалғанша қайталанатын командалар тізбегін көрсететін алгоритмдік құрылым. Цикл көмегімен программа құру программаны жазу процесін жеңілдетеді. Тапсырма 1 https://wordwall.net/ru/resource/31846758
Тапсырма 2: Ax+b=0 сызықтық теңдеудін шешудің программасын құраңыздар
Тапсырма 3: Үштаңбалы N саны берілген. Осы санның цифрларының арасындағы ең үлкенің тауып, экранға шығар. Тапсырманың блок схемасын құр. |
Мұғалімді тыңдайды Оқулықпен жұмыс Тапсырманы орындайды Программа кодын құрастырады. Тапсырманы орындайды. |
ҚБ: «бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды ҚБ: «бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды ҚБ: «бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды |
Оқулық, компьютер, https://prezi.com/view/jmtNw2RW8CFToqcPp1nr/
Оқулық, дәптер, компьютер
|
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Сабақ соңында оқушылар
рефлекция жүргізеді. |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Padlet тақтасы. |
шағым қалдыра аласыз
















