|
Бөлім: |
4 бөлім. Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 А,Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Алгоритмнің трассировкасы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезені |
1.Оқушылармен амандасу. |
1.Мұғаліммен амандасады. |
|
Кітап |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
Тапсырманы орындап келеді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Жаңа сабақ Сабақтың ортасы |
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
|
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Зер салып тыңдайды Анықтамаларды дәптерге жазады |
|
Кітап https://almatykitap.kz/catalog/informatika-8-synyp-21809/ Компьютер Дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Практикалық тапсырмалар |
Практикалық тапсырмалар беріледі. 1-тапсырма 100 бетте Топтық жұмыс
Дискрипторы: Сандардың қосындысын табатын программа құрастырады. Операторлар жұмысын трассировкалайды. 2-тапсырма жұптық жұмыс
Дискрипторы Программада кеткен қатені анықтайды. 3-тапсырма жеке жұмыс
Дискрипторы: Үштаңбалы сандардан әртүрлі сандарды табатын программа құрастырады. |
Компьютерде тапсырманы орындайды 1-тапсырма 100-бет Программа коды k,p=map(int,input().split()) c=0 for i in range(k,p+1): s=i while s!=0: c+=s%10 s//=10 print(c) мысалы 97 103 Нәтиже: 61 97 103 7 16 24 33 42 51 51 51 52 53 53 54 56 56 57 60 60 61 2-есеп
a=int(input('a=')) s=0 for i in range(1,10): s=s+i a=a*i print(s/a) F5 10 1.24 2) p=int(input('p=')) s=0; i=0 while i<p: i=i+1 s=s*i t=s*k print(t) 10
3-есеп Программа коды N=int(input()) for i in range(100,N+1): s=str(i) if len(set(s))==3: print(i,end=' ') F5 мысалы 107 102 103 104 105 106 107 |
10 шкала бойынша балл жинайды 1-тапсырма 3 балл 2-тапсырмаға 3 балл 3-тапсырмаға 3 балл |
Компьютер Кітап |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты қорыту |
|
Сұрақтарға жауап береді |
10 шкала бойынша балл жинайды |
Кітап Дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
соңы Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлім: 4
бөлім. Python тілінде алгоритмдерді
программалау Мұғалімнің
Т.А.Ә. Күні: Сынып: 8
А,Ә Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы Алгоритмнің
трассировкасы Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
8.3.2.1 алгоритмнің трассировкасын жүзеге
асыру Сабақтың
мақсаты
Программалау үшін алгоримнің маңыздылығын
түсінеді.
Программада жіберген
қателіктерді анықтайды және
дұрыстайды. Программа жолдарын бітіндеп
орындайды.
Сабақ
барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Ұйымдастыру
кезені
1.Оқушылармен
амандасу.
1.Мұғаліммен
амандасады.
Кітап
Үй
тапсырмасы
Тапсырманы орындап
келеді 10 шкала бойынша балл
жинайды
Кітап
Дәптер
Сабақтың
басы
Жаңа
сабақ
Сабақтың
ортасы 2.Сабақтың тақырыбы мен
мақсаттарымен таныстыру.
2.Сабақтың тақырыбын
дәптерге жазады.
3.Сабақтың
мақсаттарымен танысады.
Зер салып
тыңдайды
Анықтамаларды
дәптерге жазады
Кітап
https://almatykitap.kz/catalog/informatika-8-synyp-21809/
Компьютер
Дәптер Практикалық
тапсырмалар
Практикалық
тапсырмалар беріледі.
1-тапсырма 100 бетте
Топтық жұмыс
Дискрипторы:
Сандардың қосындысын
табатын программа
құрастырады.
Операторлар жұмысын
трассировкалайды.
2-тапсырма жұптық
жұмыс
Дискрипторы
Программада кеткен
қатені анықтайды.
3-тапсырма жеке
жұмыс
Дискрипторы: Үштаңбалы сандардан әртүрлі
сандарды табатын программа
құрастырады.
Компьютерде
тапсырманы орындайды
1-тапсырма
100-бет
Программа
коды
k,p=map(int,input().split())
c=0
for i in
range(k,p+1):
s=i
while
s!=0:
c+=s%10
s//=10
print(c)
мысалы
97 103
Нәтиже:
61
97
103
7
16
24
33
42
51
51
51
52
53
53
54
56
56
57
60
60
61
2-есеп
Программа
коды
a=int(input('a='))
s=0
for i in
range(1,10):
s=s+i
a=a*i
print(s/a) F5
10
1.24
2) p=int(input('p='))
s=0;
i=0
while
i<p:
i=i+1
s=s*i
t=s*k
print(t)
10
3-есеп
Программа
коды
N=int(input())
for i in
range(100,N+1):
s=str(i)
if
len(set(s))==3:
print(i,end='
')
F5
мысалы
107
102 103 104 105
106 107
10 шкала бойынша
балл жинайды
1-тапсырма
3
балл
2-тапсырмаға
3
балл
3-тапсырмаға 3
балл
Компьютер Кітап
Сабақты
қорыту Сұрақтарға жауап
береді 10 шкала бойынша балл
жинайды
Кітап Дәптер
Сабақтың
соңы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















