|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алғы шартты кезең. While циклі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 бағдарламаларды әзірлеу кезінде таңдау және қайталау операторларын талдау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жалпы оқушылар шартты алдын – ала тексеру (while) операторын бағдарламалар жасаудың кіріктірілген ортасында қолдану жолымен танысады. While операторының жазылу форматын біледі. Практика барысында шартты алдын-ала тексеру операторын қолдана алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Сыныпта жағымды ахуал орнату. «Өзіме тілек» әдісі (түрлі түсті стикерлерге оқушылар тілек жазып,ұшақ жасап,басқа оқушыға ұшыру арқылы сол оқушыға тілегін тілейді). Түстер бойынша топқа бөлу (ұшып келген ұшақтың түстері бойынша топтастыру) 1 топ. Қызыл түсті стикерлер 2 топ. Жасыл түсті стикерлер Өткен тақырыпты «Ой қозғау» әдісі бойынша пысықтаймын.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ.
Күнделікті өмірде бізге бір әрекетті бірнеше рет орындау қажет болады. Мысалы: • сабаққа бару; • ұнаған фильмді 2–3 рет қайталап көру; • тапсырма мәтінін түсінікті болғанша оқу. Цикл – белгілі бір әрекеттің бірнеше мәрте қайталанып орындалуы. Программалауда цикл нақты шартқа байланысты әрекеттерді бірнеше рет қайталап орындауға мүмкіндік береді. Осылайша нұсқаулар тізбегін бір неше қайтара орындау жүзеге асырылады. Сонымен қатар программалауда циклмен байланысты бір неше маңызды ұғым бар: • цикл денесі – бір неше рет орындауды қажет ететін код тізбегі. • итерация – цикл денесінің орындалуы. Python тілінде екі цикл операторы бар: for жә не while. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі бойынша сұрақтар беріледі/топтық жұмыс/. 1 топ. Шартты алдын-ала тексеру циклі деген не? Шартты алдын – ала тексеру циклінің жазылуы қандай? 2 топ. While сөзі қалай аударылады? Шарт жалған болған жағдайда цикл денесі қанша рет орындалады? Дескриптор: Топтағы оқушылар баяндамашы, көшбасшы, уақыт қадағалаушы болып рөлдерге бөлінеді. Бағалау критерийіне сәйкес топтар бір-бірін смайлик арқылы бағалайды. «Джигсо » әдісі арқылы 2 топқа тақырып беріледі.Әр топ өздеріне берілген тақырып туралы мәлімет оқиды және оны топта талқылайды.Берілген тапсырма бойынша постер қорғайды. 1 топ. While және for цикл операторларының өзара орын алмасуы қалай орындалады?
While цикл операторы бірде – бір рет орындалмауы үшін қандай шарт болуы тиіс.Неге? Топтар бір – бірін басбармақ арқылы бағалайды. Сергіту сәті: Көз жаттығуларын жасау. П
Дескриптор: -While циклдік операторын пайдаланады. - Do…while операторын пайдаланады. - Нәтижесін экранға шығарады. Практикалық тапсырманы қаншалықты деңгейде орындағанын бағдаршам әдісі бойынша бағалайды. |
Мұғалімді тыңдайды |
|
телевизор Компьютер https://bilimland.kz/r u/courses/informatik a-ru/7- Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы |
Сабақтың соңында оқушылардан кері байланыс аламын. Т
Үйге тапсырма : Шартты алдын – ала тексеру циклі |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Шартты алдын – ала тексеру циклі |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алғы шартты кезең. While циклі.
Алғы шартты кезең. While циклі.
|
Қысқа мерзімді жоспары |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алғы шартты кезең. While циклі. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 бағдарламаларды әзірлеу кезінде таңдау және қайталау операторларын талдау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Жалпы оқушылар шартты алдын – ала тексеру (while) операторын бағдарламалар жасаудың кіріктірілген ортасында қолдану жолымен танысады. While операторының жазылу форматын біледі. Практика барысында шартты алдын-ала тексеру операторын қолдана алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Сыныпта жағымды ахуал орнату. «Өзіме тілек» әдісі (түрлі түсті стикерлерге оқушылар тілек жазып,ұшақ жасап,басқа оқушыға ұшыру арқылы сол оқушыға тілегін тілейді). Түстер бойынша топқа бөлу (ұшып келген ұшақтың түстері бойынша топтастыру) 1 топ. Қызыл түсті стикерлер 2 топ. Жасыл түсті стикерлер Өткен тақырыпты «Ой қозғау» әдісі бойынша пысықтаймын.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ.
Күнделікті өмірде бізге бір әрекетті бірнеше рет орындау қажет болады. Мысалы: • сабаққа бару; • ұнаған фильмді 2–3 рет қайталап көру; • тапсырма мәтінін түсінікті болғанша оқу. Цикл – белгілі бір әрекеттің бірнеше мәрте қайталанып орындалуы. Программалауда цикл нақты шартқа байланысты әрекеттерді бірнеше рет қайталап орындауға мүмкіндік береді. Осылайша нұсқаулар тізбегін бір неше қайтара орындау жүзеге асырылады. Сонымен қатар программалауда циклмен байланысты бір неше маңызды ұғым бар: • цикл денесі – бір неше рет орындауды қажет ететін код тізбегі. • итерация – цикл денесінің орындалуы. Python тілінде екі цикл операторы бар: for жә не while. «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі бойынша сұрақтар беріледі/топтық жұмыс/. 1 топ. Шартты алдын-ала тексеру циклі деген не? Шартты алдын – ала тексеру циклінің жазылуы қандай? 2 топ. While сөзі қалай аударылады? Шарт жалған болған жағдайда цикл денесі қанша рет орындалады? Дескриптор: Топтағы оқушылар баяндамашы, көшбасшы, уақыт қадағалаушы болып рөлдерге бөлінеді. Бағалау критерийіне сәйкес топтар бір-бірін смайлик арқылы бағалайды. «Джигсо » әдісі арқылы 2 топқа тақырып беріледі.Әр топ өздеріне берілген тақырып туралы мәлімет оқиды және оны топта талқылайды.Берілген тапсырма бойынша постер қорғайды. 1 топ. While және for цикл операторларының өзара орын алмасуы қалай орындалады?
While цикл операторы бірде – бір рет орындалмауы үшін қандай шарт болуы тиіс.Неге? Топтар бір – бірін басбармақ арқылы бағалайды. Сергіту сәті: Көз жаттығуларын жасау. П
Дескриптор: -While циклдік операторын пайдаланады. - Do…while операторын пайдаланады. - Нәтижесін экранға шығарады. Практикалық тапсырманы қаншалықты деңгейде орындағанын бағдаршам әдісі бойынша бағалайды. |
Мұғалімді тыңдайды |
|
телевизор Компьютер https://bilimland.kz/r u/courses/informatik a-ru/7- Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың соңы |
Сабақтың соңында оқушылардан кері байланыс аламын. Т
Үйге тапсырма : Шартты алдын – ала тексеру циклі |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Шартты алдын – ала тексеру циклі |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


рактикалық жұмыс.

ақырыпты
жақсы түсініп, меңгерген оқушылар стикерлерді логотипінің көк
түсіне жапсырады, орташа деңгейде меңгерген оқушылар жасыл түске
жапсырады, тақырыпты «бүгінгі тақырыпты меңгере алмадым» деген
оқушылар болса, стикерді логотиптің қызыл түсіне
жапсырады.












