|
Педагогтің аты-жөні: |
Қоғабаева Айгерим |
|
|
Машықтанушы: |
Қайыржанқызы Гүлнар |
|
|
Күні: |
28.02.2025 |
|
|
Сыныбы: 7Б |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып сағатының тақырыбы |
«Алғыс-ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) “Киббербулингтің түрлері. Әр адамның қауіпсіздігі неде және сіздің алгоритмі қандай болув керек” |
|
|
Мақсаты |
• Оқушыларға алғыс айту мәдениетін қалыптастыру. • Ризашылық пен жақсылық жасаудың маңызын түсіндіру. • Оқушылардың қарым-қатынас мәдениетін дамыту. |
|
|
Құндылық |
Құрмет: бір-біріне алғыс білдіру арқылы қарым-қатынасты нығайту. |
|
|
Апталық дәйексөзі |
Патриотизм - ата-анаңды құрметтей білуің… (Б.Момышұлы) |
|
Тәрбие сағатының барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
тәрбие сағатында орындалу тиіс іс-әрекеттер |
ресурстар |
|
Кіріспе 10 мин
Негізгі бөлім 25 мин
Қорытынды 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау.
Кіріспе/Миға шабуыл: •Оқушыларға “алғыс” деген сөзді естігенде ойларына не келетіні туралы сұрау. •“Алғыс айтудың қандай пайдасы бар?” деген сұраққа қысқаша пікірлерін білдіру.
Негізгі бөлім: 1-тапсырма: Алғыс – ізгі ниет (презентация) (5 минут) • Мұғалім алғыс айту туралы қысқа презентация көрсетеді. • “Неліктен адамдар бір-біріне алғыс айтады?” деген сұрақ бойынша шағын талқылау.
2-тапсырма: Спанч Боб ойыны (Колесо Фортуны) (10 минут)
Ойын интерактивті түрде «Колесо Фортуны» әдісі арқылы өткізіледі. Әр топ өз кезегінде дөңгелекті айналдырып, түскен сұраққа жауап береді. Дұрыс жауап берген топ келесі сұраққа өтеді. Ойын командалық рухты нығайтып, ой бөлісуге мүмкіндік береді. Мысал сұрақтар: 1.Алғыс айту қандай жағдайларда маңызды? 2.Қандай адамдарға алғыс айту керек? 3.Қазақта алғысқа қатысты қандай мақал-мәтелдер бар?
3-тапсырма: “Жақсы сөз – жанға қуат” (Дөңгелек шеңбер) (10 минут)
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне жақсы сөздер айтады. Бір-біріне алғыс білдіруді сұрау (мысалы: “Саған бүгін көмектескенім үшін рахмет!”, “Мені қолдағаның үшін рақмет!”). Мұғалім қорытындылап, алғыс айтудың маңызын атап өтеді.
4-тапсырма: “Рахмет” әр тілде (видеоролик) (2 минут)
Әлемнің әртүрлі тілдерінде “Рахмет” айтылған видеоролик көрсетіледі. Оқушылар өздері білетін басқа тілдерде алғыс айту жолдарын бөліседі. Талқылау: әртүрлі мәдениеттерде алғыс айтудың ерекшеліктері.
Қорытынды кезең: Балаларға жүрек формасындағы қағаздар таратылады. Бұл қағаздардың ішінде тілек немесе алғыс жазылған болады.
Рефлексия:
|
Интерактивті тақта
PowerPoint template Sponge Bob
Рухани құндылық
https://youtu.be/xsIvPh785MI?si=MGR0E8RGDkTs518V
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алғыс айту күні қмж
Алғыс айту күні қмж
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қоғабаева Айгерим |
|
|
Машықтанушы: |
Қайыржанқызы Гүлнар |
|
|
Күні: |
28.02.2025 |
|
|
Сыныбы: 7Б |
Қатысушылар саны: 21 Қатыспағандар саны: |
|
|
Сынып сағатының тақырыбы |
«Алғыс-ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) “Киббербулингтің түрлері. Әр адамның қауіпсіздігі неде және сіздің алгоритмі қандай болув керек” |
|
|
Мақсаты |
• Оқушыларға алғыс айту мәдениетін қалыптастыру. • Ризашылық пен жақсылық жасаудың маңызын түсіндіру. • Оқушылардың қарым-қатынас мәдениетін дамыту. |
|
|
Құндылық |
Құрмет: бір-біріне алғыс білдіру арқылы қарым-қатынасты нығайту. |
|
|
Апталық дәйексөзі |
Патриотизм - ата-анаңды құрметтей білуің… (Б.Момышұлы) |
|
Тәрбие сағатының барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
тәрбие сағатында орындалу тиіс іс-әрекеттер |
ресурстар |
|
Кіріспе 10 мин
Негізгі бөлім 25 мин
Қорытынды 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау.
Кіріспе/Миға шабуыл: •Оқушыларға “алғыс” деген сөзді естігенде ойларына не келетіні туралы сұрау. •“Алғыс айтудың қандай пайдасы бар?” деген сұраққа қысқаша пікірлерін білдіру.
Негізгі бөлім: 1-тапсырма: Алғыс – ізгі ниет (презентация) (5 минут) • Мұғалім алғыс айту туралы қысқа презентация көрсетеді. • “Неліктен адамдар бір-біріне алғыс айтады?” деген сұрақ бойынша шағын талқылау.
2-тапсырма: Спанч Боб ойыны (Колесо Фортуны) (10 минут)
Ойын интерактивті түрде «Колесо Фортуны» әдісі арқылы өткізіледі. Әр топ өз кезегінде дөңгелекті айналдырып, түскен сұраққа жауап береді. Дұрыс жауап берген топ келесі сұраққа өтеді. Ойын командалық рухты нығайтып, ой бөлісуге мүмкіндік береді. Мысал сұрақтар: 1.Алғыс айту қандай жағдайларда маңызды? 2.Қандай адамдарға алғыс айту керек? 3.Қазақта алғысқа қатысты қандай мақал-мәтелдер бар?
3-тапсырма: “Жақсы сөз – жанға қуат” (Дөңгелек шеңбер) (10 минут)
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне жақсы сөздер айтады. Бір-біріне алғыс білдіруді сұрау (мысалы: “Саған бүгін көмектескенім үшін рахмет!”, “Мені қолдағаның үшін рақмет!”). Мұғалім қорытындылап, алғыс айтудың маңызын атап өтеді.
4-тапсырма: “Рахмет” әр тілде (видеоролик) (2 минут)
Әлемнің әртүрлі тілдерінде “Рахмет” айтылған видеоролик көрсетіледі. Оқушылар өздері білетін басқа тілдерде алғыс айту жолдарын бөліседі. Талқылау: әртүрлі мәдениеттерде алғыс айтудың ерекшеліктері.
Қорытынды кезең: Балаларға жүрек формасындағы қағаздар таратылады. Бұл қағаздардың ішінде тілек немесе алғыс жазылған болады.
Рефлексия:
|
Интерактивті тақта
PowerPoint template Sponge Bob
Рухани құндылық
https://youtu.be/xsIvPh785MI?si=MGR0E8RGDkTs518V
|
шағым қалдыра аласыз













