|
Мектебі: Алға мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Менің мектебім және достарым |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Әлібек Файзуллаев. Жанкүйерлер. |
||||
|
Күні: 6.11.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: К.Т.Байхадамова |
||||
|
Класы: 2 «Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Осы сабаққа негізделген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Мәтінді түсініп оқи алады.Мәтін кейіпкерлерінің сөздерін тауып, ырғағына келтіріп оқи алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Пәндік лексика және терминология: Жанкүйер, достық Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы/:
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет, қадір, жауапкершілік, бірлік. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||
|
Алдыңғы білім |
Өткенді қайталау |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарлаған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
«Шаттық шеңбері». Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жылы лебіздер айтады. Топқа бөліну. Түстерді таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Топ ережесі таныстырылады. |
Түрлі –түсті қағаздар |
|||
|
Үй тапсырмасы |
Сұрақ-жауап.
Әр топқа бір тапсырма беріледі. 1-топ. Абайдың шаңырағы. Түсінік айту. 2-топ. Үлкен болған кезімде Сыйлы болам өзім де. Өлеңді жатқа айту. 3-топ. Ата, әже, ана туралы қандай тақырыптар өттік, аттарын жазу. |
Оқулық |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Білу және түсіну. Қолдану.Ұжымдық жұмыс. Тыңдалым және айтылым. Дескриптор: Білім алушы - мәтінді түсініп тыңдайды;- түсінбеген сөздерін белгілеп, мағынасын іздейді;- сұрақтарға жауап береді;- мәтіндегі кейіпкерлерді анықтайды; Ұжымдық жұмыс. Оқылым және айтылым. Дескриптор: Білім алушы - суретке қарайды;- сұраққа жауап береді;- сөздің түсіндірмесін оқиды; Суретке қара.• Суретте қандай ойын түрі бейнеленген? • Футбол сөзі нені білдіреді? Бұл сөздің төмендегі түсіндірмесін оқып көр. Сөздің лексикалық мағынасы болады. Футбол сөзінің білдіретін лексикалық мағынасы – допты аяқпен теуіп жүріп, қарсы жақтың қақпасына кіргізуді мақсат еткен спорт ойыны. Топтық жұмыс. Оқылым және айтылым. Дескриптор:Білім алушы - сурет бойынша әңгіме құрайды;- сұраққа жауап береді; - қуанған балаларды сахналап көрсетеді; Сурет бойынша әңгіме құра.• Суреттегі балалардың көңіл күйінің өзгергенін неден байқауға болады? Дәптермен жұмыс. Дәптердегі тапсырмаларды орындайды. |
Оқулық |
|||
|
Сергіту сәті |
Орнымыздан тұрамыз, Қос бүйiрдi сығамыз. Оңға, солға бұрылып, Бiр айналып шығамыз. Бiр,екi, үш, төрт, бес Қолды қолға ұрамыз. |
Қимылдар жасау |
|||
|
Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс. Оқылым және айтылым. Дескриптор: Білім алушы –Достық туралы мақал-мәтел жазады; мағынасын түсіндіреді; |
А-4 қағазы, фломастер |
|||
|
Рефлексия |
БББ кестесімен жұмыс |
Кесте |
|||
|
|
|||||
|
Саралау. |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Қосымша көмек көрсетуді сұрақтар қойып жетелеу, өз ойын айтқызу арқылы іске асырымын.Қабілетті оқушыларға дәлеледер келтіртемін. |
Сабақтың әр кезеңінде білім алушы белсенділігін арттыру үшін қалыптастырушы бағалау әдістерін қолданамын, бағалау өлшемдерін талқылап кері байланыс орнатамын. |
Сабақ үстіндегі қауіпсіздікті ескертемін. |
|||
|
Сабақ/оқу мақсаттары мен міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не білді? Сабақ қалай, қандай деңгейде өтті? Жоспарлаған шаралар тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әлібек Файзуллаев. Жанкүйерлер
Әлібек Файзуллаев. Жанкүйерлер
|
Мектебі: Алға мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Менің мектебім және достарым |
||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Әлібек Файзуллаев. Жанкүйерлер. |
||||
|
Күні: 6.11.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: К.Т.Байхадамова |
||||
|
Класы: 2 «Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Осы сабаққа негізделген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу |
||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді. |
||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. Мәтінді түсініп оқи алады.Мәтін кейіпкерлерінің сөздерін тауып, ырғағына келтіріп оқи алады. |
||||
|
Тілдік мақсат |
Пәндік лексика және терминология: Жанкүйер, достық Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер топтамасы/:
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет, қадір, жауапкершілік, бірлік. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дене шынықтыру |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||
|
Алдыңғы білім |
Өткенді қайталау |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарлаған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
«Шаттық шеңбері». Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жылы лебіздер айтады. Топқа бөліну. Түстерді таңдау арқылы топтарға бөлінеді. Топ ережесі таныстырылады. |
Түрлі –түсті қағаздар |
|||
|
Үй тапсырмасы |
Сұрақ-жауап.
Әр топқа бір тапсырма беріледі. 1-топ. Абайдың шаңырағы. Түсінік айту. 2-топ. Үлкен болған кезімде Сыйлы болам өзім де. Өлеңді жатқа айту. 3-топ. Ата, әже, ана туралы қандай тақырыптар өттік, аттарын жазу. |
Оқулық |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Білу және түсіну. Қолдану.Ұжымдық жұмыс. Тыңдалым және айтылым. Дескриптор: Білім алушы - мәтінді түсініп тыңдайды;- түсінбеген сөздерін белгілеп, мағынасын іздейді;- сұрақтарға жауап береді;- мәтіндегі кейіпкерлерді анықтайды; Ұжымдық жұмыс. Оқылым және айтылым. Дескриптор: Білім алушы - суретке қарайды;- сұраққа жауап береді;- сөздің түсіндірмесін оқиды; Суретке қара.• Суретте қандай ойын түрі бейнеленген? • Футбол сөзі нені білдіреді? Бұл сөздің төмендегі түсіндірмесін оқып көр. Сөздің лексикалық мағынасы болады. Футбол сөзінің білдіретін лексикалық мағынасы – допты аяқпен теуіп жүріп, қарсы жақтың қақпасына кіргізуді мақсат еткен спорт ойыны. Топтық жұмыс. Оқылым және айтылым. Дескриптор:Білім алушы - сурет бойынша әңгіме құрайды;- сұраққа жауап береді; - қуанған балаларды сахналап көрсетеді; Сурет бойынша әңгіме құра.• Суреттегі балалардың көңіл күйінің өзгергенін неден байқауға болады? Дәптермен жұмыс. Дәптердегі тапсырмаларды орындайды. |
Оқулық |
|||
|
Сергіту сәті |
Орнымыздан тұрамыз, Қос бүйiрдi сығамыз. Оңға, солға бұрылып, Бiр айналып шығамыз. Бiр,екi, үш, төрт, бес Қолды қолға ұрамыз. |
Қимылдар жасау |
|||
|
Сабақтың соңы |
Топтық жұмыс. Оқылым және айтылым. Дескриптор: Білім алушы –Достық туралы мақал-мәтел жазады; мағынасын түсіндіреді; |
А-4 қағазы, фломастер |
|||
|
Рефлексия |
БББ кестесімен жұмыс |
Кесте |
|||
|
|
|||||
|
Саралау. |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
Қосымша көмек көрсетуді сұрақтар қойып жетелеу, өз ойын айтқызу арқылы іске асырымын.Қабілетті оқушыларға дәлеледер келтіртемін. |
Сабақтың әр кезеңінде білім алушы белсенділігін арттыру үшін қалыптастырушы бағалау әдістерін қолданамын, бағалау өлшемдерін талқылап кері байланыс орнатамын. |
Сабақ үстіндегі қауіпсіздікті ескертемін. |
|||
|
Сабақ/оқу мақсаттары мен міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не білді? Сабақ қалай, қандай деңгейде өтті? Жоспарлаған шаралар тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетін білдім? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













