Түркістан облысы. Жетісай ауданы. Үтіртөбе ауылы. «Қ. Сәтбаев атындағы
№48 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бастауыш сынып мұғалімі. Накжанова Назипа
|
Білім беру ұйымының атауы |
"Қ.Сәтбаев атындағы № 48 жалпы білім беретін мектеп" |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Накжанова |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1"Ә" сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№38 сабақ. Мм дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану; 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.8.1 дыбыстың таңбасы – әріпті тану, дыбыс пен әріпті бір-бірінен ажырату; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мм дыбысы мен әрпін меңгерту |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту "Ыстық алақан"әдісі арқылы балалар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді Өткенді пысықтау 1 - тапсырма "Ұшақ" ойыны .Өткен әріптерді еске түсіру буындардар сөз құрап оқу 2- тапсырма дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратып көрсетеді Әр қатардан екі немесе үш оқушы шығып үйшікке әріптерді орналастырады М әрпіне байланысты сөздерді оқы. Мал маса қалам Мол мата Қаламқас Қаламқас, қара! Мынау-мақта. Мақта ақ. Ол ыстық жақта өседі. Тақырыпты ашу Оқылым 1.Сөздерді буындап, тұтас оқу. 2.Сөз мағынасымен жұмысты перспективті қармақ, орман -қатардағы сөздермен ұйымдастыру. Сөздің басына (сырмақ арман), соңына (алма -Алматы) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жаңа тақырып 3.Берілген сызба-модельге сәйкес екі сөзді сөйлем құрап оқу.
Мынау-маса. Мынау- қармақ. Мынау- марал. Марал, мақал оқы. Марал, сырмақты сыр. Марал, матаны ора. Жазылым. 1.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. 2.Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтінді құрастырып жазу. Мынау – қармақ. Омар, қармақ сал. Сазан аула. Оқулықтағы тапсырманы жаз. Марал, матаны ора.
Сөздерді тақтаға жаз. Мата, маса, мал, марал. Суреттегі заттардың атын ата және оларды қатыстырып сөйлем құра. Жаңылтпаштан «М» дыбысы кездесетін сөздерді анықта. Дыбыстық талдау жаса. Алма,алма. Жаңылтпашты оқы. «Алма алма» тармағындағы «алма» сөзінің мағынасын түсіндіріп бер. Алма – жеміс; алма – қимыл атауы. «Алма» сөзінің екі мағынасына да сөйлем құра Алма қызыл. Қаламды алма. Мына сөздерді оқы және дәптеріңе жаз. Сөздермен сөйлем құра.
"Тик ток"Әдісі арқылы оқушылар кері байланыс жасайды |
Жаңа сөздерді оқыды Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар сөйлемнің сызбаға сәйкес сөйлем құрайды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жұмбақтарды шешеді Оқушылар өздеріне берілген тапсырмала рын орындайды. Тапсырманы талапқа сай орындауға үйренеді Сөздерді оқып, сөйлем құрайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды Тамаша! Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды. Оқушылар сөйлемнің сызбасына сәйкес сөйлемді буындап, тұтас оқыды. Сызықтарды бастырып жазу арқылы сөздерді көркем жазды. Оқушылар орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрайды және дәптерге көшіріп жазды Керемет! Мақтанарлық жұмыс! Жаңылтпаштан «М» дыбысы кездесетін сөздерді анықтады. Дыбыстық талдау жасады. Жаңылтпашты оқыды. «Алма алма» тармағындағы «алма» сөзінің мағынасын түсіндіріп берді «Алма» сөзінің екі мағынасына да сөйлем құрады Сөздерді оқыды және жазды Сөйлемдер құрады |
суреттер Суреттер оқулық
оқулық Жұмыс дәптері оқулық Жұмбақтар жинағы Суреттер
Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс суреттері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әліппе №38 сабақ. Мм дыбысы және әрпі
Әліппе №38 сабақ. Мм дыбысы және әрпі
Түркістан облысы. Жетісай ауданы. Үтіртөбе ауылы. «Қ. Сәтбаев атындағы
№48 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бастауыш сынып мұғалімі. Накжанова Назипа
|
Білім беру ұйымының атауы |
"Қ.Сәтбаев атындағы № 48 жалпы білім беретін мектеп" |
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Накжанова |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1"Ә" сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№38 сабақ. Мм дыбысы және әрпі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.5.1* заттар мен құбылыстарды сипаттауға, салыстыруға қажет сөздерді қолдану; 1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.2.8.1 дыбыстың таңбасы – әріпті тану, дыбыс пен әріпті бір-бірінен ажырату; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мм дыбысы мен әрпін меңгерту |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6 минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту "Ыстық алақан"әдісі арқылы балалар бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді Өткенді пысықтау 1 - тапсырма "Ұшақ" ойыны .Өткен әріптерді еске түсіру буындардар сөз құрап оқу 2- тапсырма дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратып көрсетеді Әр қатардан екі немесе үш оқушы шығып үйшікке әріптерді орналастырады М әрпіне байланысты сөздерді оқы. Мал маса қалам Мол мата Қаламқас Қаламқас, қара! Мынау-мақта. Мақта ақ. Ол ыстық жақта өседі. Тақырыпты ашу Оқылым 1.Сөздерді буындап, тұтас оқу. 2.Сөз мағынасымен жұмысты перспективті қармақ, орман -қатардағы сөздермен ұйымдастыру. Сөздің басына (сырмақ арман), соңына (алма -Алматы) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну. Жаңа тақырып 3.Берілген сызба-модельге сәйкес екі сөзді сөйлем құрап оқу.
Мынау-маса. Мынау- қармақ. Мынау- марал. Марал, мақал оқы. Марал, сырмақты сыр. Марал, матаны ора. Жазылым. 1.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру. 2.Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтінді құрастырып жазу. Мынау – қармақ. Омар, қармақ сал. Сазан аула. Оқулықтағы тапсырманы жаз. Марал, матаны ора.
Сөздерді тақтаға жаз. Мата, маса, мал, марал. Суреттегі заттардың атын ата және оларды қатыстырып сөйлем құра. Жаңылтпаштан «М» дыбысы кездесетін сөздерді анықта. Дыбыстық талдау жаса. Алма,алма. Жаңылтпашты оқы. «Алма алма» тармағындағы «алма» сөзінің мағынасын түсіндіріп бер. Алма – жеміс; алма – қимыл атауы. «Алма» сөзінің екі мағынасына да сөйлем құра Алма қызыл. Қаламды алма. Мына сөздерді оқы және дәптеріңе жаз. Сөздермен сөйлем құра.
"Тик ток"Әдісі арқылы оқушылар кері байланыс жасайды |
Жаңа сөздерді оқыды Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды. Оқушылар сөйлемнің сызбаға сәйкес сөйлем құрайды Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар ды орындайды Жұмбақтарды шешеді Оқушылар өздеріне берілген тапсырмала рын орындайды. Тапсырманы талапқа сай орындауға үйренеді Сөздерді оқып, сөйлем құрайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды Тамаша! Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқиды. Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды. Оқушылар сөйлемнің сызбасына сәйкес сөйлемді буындап, тұтас оқыды. Сызықтарды бастырып жазу арқылы сөздерді көркем жазды. Оқушылар орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрайды және дәптерге көшіріп жазды Керемет! Мақтанарлық жұмыс! Жаңылтпаштан «М» дыбысы кездесетін сөздерді анықтады. Дыбыстық талдау жасады. Жаңылтпашты оқыды. «Алма алма» тармағындағы «алма» сөзінің мағынасын түсіндіріп берді «Алма» сөзінің екі мағынасына да сөйлем құрады Сөздерді оқыды және жазды Сөйлемдер құрады |
суреттер Суреттер оқулық
оқулық Жұмыс дәптері оқулық Жұмбақтар жинағы Суреттер
Суреттер Оқулық Суреттер Кері байланыс суреттері |
||
шағым қалдыра аласыз


















