Әліппе 4 сабақтың ҚМЖ-сы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Әліппе 4 сабақтың ҚМЖ-сы

Материал туралы қысқаша түсінік
№75 сабақ. Гг дыбысы және әрпі №76 сабақ. Гг дыбысы және әрпі №76 сабақ. Ии дыбысы және әрпі №78 сабақ. Ии дыбысы және әрпі
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппе кезеңі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

1 сынып


Сабақтың тақырыбы:

75 сабақ. Гг дыбысы және әрпі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау;

Сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру;

Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;

Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу

Сабақтың мақсаты

Гг дыбысы мен әрпін таныстыру, үйрету


Құндылықтар

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут




Өткенді пысықтау

5 минут






Сабақ

тың ортасы

20 минут



































































Сергіту сәті

2 минут





Сабақты қорыту

6минут















Қосымша тапсырма

2минут













Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру

Психологиялық ахуал орнату.

«Әли мен Аяның гүлдер туралы әні» бейнеролигін көру.



Өткенді пысықтау

Оқылым

Ор-өр бол-бөл тол-төл

Оң-өң жон-жөн тос-төс

Он-өн сол-сөл шол-шөл




Тақырыпты ашу

ФС тапсырмасы

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы.

  1. Сурет бойынша әңгіме құрау.


14 11

  1. Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау.

  2. Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау.

  3. Өтілетін жаңа дыбысы бар «гүл» сөзіне дыбыстық талдау жасау.

Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау.


6.«Г» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру.

7.«Г» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру.

8.Санағыштардан «г» әрпін жасау.




Жаңа тақырып

Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу

Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы.

Оқылым.

1.Оқулықтың 78-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтас оқуы.

2.«Г» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау.

3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің басына (неге– өнеге), сөз соңына (егін – егінші) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну.



Жазылым

1.Оқулықтағы «г» әрпінің таңбалануына назар аудару.

2.«Г» әрпін тақтаға жазып көрсету.

3.«Г» әрпін ауада жазып көрсету.

4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.




ЕБҚ

Мына сөздерді тақтаға жаз.

Гүл, неге, дәрігер, жүгері



ЕҚБ

«Менің анамның сүйікті гүлі»

тақырыбына әңгіме

құрастырып айт




Тіл ұстарту жаттығуы

Гүлдер, гүлдер, көп гүлдер

Аппақ, сары, көк гүлдер

Жайнатады даланы

Қызыл, жасыл, көп гүлдер




Бекіту және саралау

Саралау тапсырмасы

1-деңгей:

Сандардың өсу ретіне сәйкес әріптерді орналастыр.


а

й

г

ө

л

е

к


2-деңгей:

«Г» дыбысы сөздің қай жерінде келетінін анықта.

3-деңгей:

Айгөлек сөзімен сөйлем құра.


Көркем әдебиет:

«Гүлдер» өлеңі «Балалар әлемі» электронды журналы

https://balalaralemi.kz/article/3038/

Gulder


ҚЖ:

Г және К дыбысы мен әріптерін салыстыру




Кері байланыс





Бейнеролик көреді





Сөздерді оқиды






Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды:

«Сыныпта бөлме гүлдері бар. Оқушылар гүлдерге күтім жасайды. Бірі суғарады, екіншісі топырағын қопсытады».





Санағыштар

дан «г» әрпін жасау.







Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.







Дәптермен жұмыс жасайды










Жеке жұмыс жасайды








Өлеңді хормен оқиды








Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала

рын орындайды.













Салыстыру жасайды
















Кері байланыс жасайды



Дескриптор:

Өө дыбысы мен әрпін таниды, қолданады

Сөздерді тұтастай оқыды





Дескриптор:

Өтілетін жаңа дыбысы бар «гүл» сөзіне дыбыстық талдау жасады

Г» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты

Санағыштардан «г» әрпінің сұлбасын жасады.











Дескриптор:

Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.






Дескриптор:

Сызықтарды бастырып жазу арқылы

«г» әрпінің бас және кіші әрпін жазды. Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды.

Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды





Сен кереметсің!









Дескриптор:

1-деңгейдегі оқушылар дыбыстық талдау сызбасына әріптерді орналастырып, әннің атауын тапты

2-деңгейдегі оқушылар «г» дыбысы сөздің қай жерінде (ортасында, алдында, соңында) келетінін анықтады.

3-деңгейдегі оқушылар сөйлем құрады.








Тамаша жұмыс!







«Білім гүлі» әдісі



Бейнебаян

https://www. youtube.com/2watch?6vts






Оқулық





Суреттер






Оқулық












Санағыштар








Гүл суреттері


Рисунок 1

Оқулық



Жұмыс дәптері











Суреттер













Суреттер









Оқулық







Венн диаграмма

сы












Стикерлер





















Ресурстар:

Бейнебаян

https://www. youtube.com/2watch?6vts





Picture 7

































































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппе кезеңі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

1 сынып.


Сабақтың тақырыбы:

76 сабақ. Гг дыбысы және әрпі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау;

Сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру;

Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;

жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу

Сабақтың мақсаты

Гг дыбысы мен әрпін меңгерту


Құндылықтар

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут











Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут








































Сергіту сәті

2 минут





Сабақты қорыту

6минут













Қосымша тапсырма

2минут












Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру

Ойын: «Кемпірқосақ».

Кемпірқосақ түстеріне сәйкес келетін жемістер мен гүлдерді атау. Атаған гүлдер мен жемістерде «г» дыбысы кездесе ме?

Кемпірқосақта «г» әрпі кездесетін түс атаулары бар ма?

Күлгін, көгілдір сөздеріндегі «г»

дыбысының орналасу орнын анықтау, дыбыстық талдау жасау.



Өткенді пысықтау

Оқылым

Егін гүл неге

Егінші Гүлнұр өнеге

«Гүлдер» мәтінін оқы.




Жаңа тақырып

Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу

Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы.

Оқылым.

1-тапсырма.

Оқулықтың 79-бетіндегі оқуға берілген сөздерді оқушылардың түсініп оқуына қолдау жасау.

«Венн диаграммасы» әдісі

«К» дыбысынан кейін дауысты дыбыс жалғап, өзгертіп айту, екі дыбысты салыстыру

к-г

бесік – бесігі көлік – көлігі шелек – шелегі бөрік – бөрігі елек – елегі көрік – көрігі

бүк – бүгу сөк – сөгу

тік – тігу төк – төгу




Жазылым 2-тапсырма.

Оқулықтағы 2-тапсырмада берілген

«Неге?» өлеңін түсініп, мәнерлеп оқу. Сұрақтардың жауабын анықтамалық кітаптан іздеу.

Өлеңді дәптерге көшіріп жазу.





ЕБҚ

Сөздерді тақтаға жаз.

Егіз, дәрігер, жүгері, ертегі



ЕҚБ

«Дәрігер» сөзімен сөйлем құра

Менің анам-дәрігер.







Бекіту және саралау

Саралау тапсырмасы

1-деңгей:

Дыбыс сызбасының көмегімен жасырынған сөзді тап.

Гүлдер

2-деңгей:

Гүл сөзіне дыбыстық талдау жаса.

3-деңгей:

Гүл сөзімен сөйлем құра.





ФС тапсырмасы

ҚЖ:

Тақтадан көшіріп жазу

Гүлдер

Анам гүл егеді. Оның бауында раушан, астра, қызғалдақ өседі. Менде гүлді жақсы көремін.




Кері байланыс




Суреттердің ішінен «г» дыбысы бар сөздерді тауып, дыбыстық талдау жасайды.







Өткен тақырыпты пысықтайды









Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.






Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды: үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазады.






Жеке жұмыс жасайды










Жаттығу жасайды







Оқушылар өздеріне берілген саралау

Тапсырмала

рын орындайды.








Тақтадан көшіріп жазады











Кері байланыс жасайды


Кемпірқосақта кездесетін түстерге сәйкес жемістерді атайды (қызыл, қызғылт сары, сары, жасыл, көгілдір, көк, күлгін).

Қызыл – қызанақ, қызғылт сары – өрік т.б.



Дескриптор:

Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.




Дескриптор:

Сөздерді тұтас айтылуымен түсініп оқыды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.








Дескриптор:

Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды.

Өлеңді дәптерге қатесіз көшіріп жазды.

Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды









Жарайсыңдар!







Дескриптор:

1-деңгейдегі оқушылар дыбыс

сызбасының көмегімен жасырынған

сөзді тапты

2-деңгейдегі оқушылар гүл сөзіне

дыбыстық талдау жасады.

3-деңгейдегі оқушылар гүл сөзімен

сөйлем құрады.













«Бағдаршам» әдісі



Суреттер















Оқулық












Венн диаграмма

сы


Овал 1






Жұмыс дәптері









Суреттер





Оқулық








Суреттер














Тақта



Жұмыс дәптері






Кері байланыс тақтасы









Picture 2































































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппе кезеңі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

1 сынып.


Сабақтың тақырыбы:

76 сабақ. Ии дыбысы және әрпі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау;

Сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру;

мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;

Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу

Сабақтың мақсаты

Ии дыбысы мен әрпін таныстыру, үйрету, меңгерту


Құндылықтар

ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут








Өткенді пысықтау

5 минут









Сабақ

тың ортасы

20 минут
























































Сергіту сәті

2 минут







Сабақты қорыту

6минут


















Қосымша тапсырма

2минут




















Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру

Біз Отанның гүліміз,

Туған жердің нұрымыз.

Тәуелсіз біздің еліміз,

Қазақстан бай жеріміз.






Өткенді пысықтау

Оқылым

Егіз мерген ертегі жүген

Сегіз дәрігер әңгіме жүгері

«Неге?» өлеңін мәнерлеп оқы





Жаңа тақырып

Дыбыстық талдау дағдыларын дамыту жұмысы.

1.Сурет бойынша әңгіме құрау.

2.Әңгімені сөйлемдерге талдау. Сөйлем санын анықтау.

3.Бір сөйлемді сөздерге талдау. Сөйлемдегі сөз санын анықтау.

4.Өтілетін жаңа дыбысы бар «тиін» сөзіне дыбыстық талдау жасау.

5.Сөзді буынға бөліп, жаңа дыбыстың орнын анықтау.

6.«И» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру.

7.«И» дыбысының таңбасы – оның әрпімен таныстыру.

8.Түймелерден «и» әрпін жасау.




Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу

Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы.

Оқылым.

1.Оқулықтың 80-бетінде берілген сөздер мен мәтінді мұғалімнің оқушылармен бірге буындап, тұтас оқуы.

2.«И» дыбысының сөз алдында, ортасында келетін орнын оқушылардың өздіктерінен табуына мүмкіндік жасау.

3.Сөз мағынасымен жұмысты берілген сөздермен ұйымдастыру. Сөздің соңына (ие – иек), сөз алдына (ит – кит) тиісті дыбысты қосу арқылы оның мағынасы өзгеретінін түсіну.



Жазылым

1.Оқулықтағы «и» әрпінің таңбалануына назар аудару.

2.«И» әрпін тақтаға жазып көрсету.

3.«И» әрпін ауада жазып көрсету.

4.Жазу дәптерімен жұмысты ұйымдастыру.







ЕБҚ

Суретке қарап, әңгімеле

Тақырыбы: «Тиін»


ЕҚБ

«Инелік» тақырыбына сөйлем құрап жаз





Бекіту және саралау

Саралау тапсырмасымен жұмыс ұйымдастыру:

1-деңгей:

Суреттердің және сөздің дыбыс сызбасы арқылы жаңа сөзді тауып көр.

2-деңгей:

«И» дыбысы сөздің қай жерінде (ортасында, алдында, соңында) келетінін анықта.

3-деңгей:

Киік, инелік, итмұрын сөздерінің бірімен сөйлем құра.


Көркем әдебиет: «Балдырған» онлайн журналы

Инелік

Инелік-ау, инелік,

Жүрсің бе ұшуды үйреніп?

Қанатың мөлдір әйнек пе,

Басың кіші шәйнек пе?

Ұша-ұша ширадың,

Қылдай нәзік сирағың.

Инесі жоқ инелік.

Шүйдесі бар инелік.

Түймесі бар инелік,

Инелікке тимелік.

Қайдан жетіп кеп қалдың?

Тікұшақ па деп қалдым!




ФС тапсырмасы

ҚЖ:

Көру диктанты

Инелік-әдемі жәндік. Ол гүлдерге қонады. Түстері де гүл сияқты әдемі, әртүрлі болады




Кері байланыс


Оқушылар өлеңді мұғаліммен бірге шапшаң, баяу, сыбырлап қайталап айтады.




Өткенді пысықтайды









Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Балалар орманға барды. Орманнан тиінді көрді. Тиінге жаңғақ берді. Тиін жаңғақты алды».








Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.




Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар

ды орындайды









Жеке жұмыс жасайды








Жаттығу жасайды










Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала

рын орындайды.










Көркем әдебиет оқиды












Диктант жазады










КЕрі байланыс жасайды







Дескриптор:

Сөздерді тұтас айтылуымен түсініп оқыды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.


Дескриптор:

Өтілетін жаңа дыбысы бар «тиін» сөзіне дыбыстық талдау жасайды: алдымен «ти-ін» деп буынға бөлді.

«Ти-» бірінші буынын айтып, қай дыбыстың созылып айтылып тұрғанын тапты

«И» дыбысының айтылу ерекшелігімен танысты

Түймелерден «и» әрпінің сұлбасын жасады.





Дескриптор:

Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.







Дескриптор:

Сызықтарды бастырып жазу арқылы «и» әрпінің бас және кіші әрпін жазды.

Үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазды.

Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды







Жарайсың!






Дескриптор:

1-деңгейдегі оқушылар суреттердің және сөздің дыбыс сызбасы арқылы жаңа сөзді табады: киік.

2-деңгейдегі оқушылар «и» дыбысы киік, инелік, итмұрын сөздерінің қай жерінде келетінін анықтайды.

3-деңгейдегі оқушылар киік, инелік, итмұрын сөздерінің бірімен сөйлем құрайды.










«Алма ағашы» әдісі



Отан туралы суреттер














Оқулық






Оқулық










Суреттер













Оқулық




Жұмыс дәптері










Суреттер






































Алма стикерлер

























Picture 13





Picture 17







































Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Әліппе

Бөлім:

Әліппе кезеңі

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

1 сынып


Сабақтың тақырыбы:

78 сабақ. Ии дыбысы және әрпі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау;

Сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру;

мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;


Сабақтың мақсаты

Ии дыбысы мен әрпін таныстыру, үйрету, меңгерту



Құндылықтар

БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут









Өткенді пысықтау

5 минут






Сабақ

тың ортасы

20 минут


































Сергіту сәті

2 минут

























Сабақты қорыту

6минут














Қосымша тапсырма

2минут



Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Ғажайып жылулық шынжыры» жылулық шеңбері. Балалар бір-біріне жымиып күлу арқылы жылы күлкілерін сыйлайды.

Педагог күлкінің маңызына тоқталады.







Өткенді пысықтау

«Адасқан буындар» ойыны

Оқылым

Ти ие иек ки ит

Тиін шие тиек киік кит

Мәтінді оқы





Жаңа тақырып

Дыбыстық жинақтау дағдысын дамыту жұмысы.

Оқылым.

1-тапсырма.

Оқулықтың 81-бетінде оқуға берілген сөздерді түсініп оқуына қолдау жасау.



Құндылық мақсаты: Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу




Жазылым 2-тапсырма

«Құрастыр» ойыны

Сызба бойынша берілген сөздерден сөйлем құрап, дәптерге көшіріп жазу.

Уықты шаншиды. Шиді тоқиды. Киізді басады.

Сөйлемнің бірінші сөзін бас әріппен жазуына назар аудару.





ЕБҚ

Шие туралы айт. Оның суретін сал.

Шие сөзін буынға бөл

Ши-е



ЕҚБ

Киіз сөзін буынға бөл, дыбыстық талдау жаса. Ки-із.

Киіз туралы не біесің?






3-тапсырма.

Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқу.


Инелік – әдемі жәндік. Ол шыбын, масамен қоректенеді. Мен

оның суретін салдым.


ФС тапсырмасы

4-тапсырма.

«Ашық микрофон» әдісі

Өлеңді мәнерлеп оқу, жатқа айту.

Ұзын құйрық инелік,

Инелікке тимелік.

Тікұшақты жасадық,

Инеліктен үйреніп



Бекіту және саралау

Саралау тапсырмасы


1- деңгей:

Инелік сөзінен жаңа сөздер құра.

2- деңгей:

Инелік сөзіне дыбыстық талдау жаса. «И» дыбысының сөздегі орнын анықта.

3- деңгей:

Инелік, ине, елік, ел сөздерінің бірімен сөйлем құра.

Инеік- әдемі жәндік.





ҚЖ:


Сөздік диктант

Инелік, ине, шие, тиек, тиін, ит, кит.


Кері байланыс

Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыра

ды және жаңа сабаққа назар аударады.




Өткен тақырыпты пысықтау





Әр буындағы дыбыстарды тұтастырып, «бір дыбыс» сияқты қосып, яғни дауыссыздан дауыстыға қарай және дауыстымен үндестіріп оқиды.


Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмалар

ды орындайды: үлгі бойынша сөздер мен сөйлемдерді жазады.






Жеке жұмыс жасайды









Жаттығу жасайды







Оқулықта орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқиды






Өлеңді хормен жатқа оқиды




Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмала

рын орындайды.











Қосымша жұмыс жасайды






Кері байланыс береді






Дескриптор:

Буындарды жеке тұтас сөздегі айтылуымен оқыды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқыды.


Дескриптор:

Сөздерді тұтас айтылуымен түсініп оқиды.

Әрбір дыбысты естіп, әріпті көріп, өздігінен саналы оқиды.


Дескриптор:

Сызба бойынша сөйлемдер құрап, дәптерге қатесіз көшіріп жазды

Каллиграфиялық талапқа сай дұрыс және сауатты жазды








Жарайсың!








Дескриптор:

Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап оқыды

Мәтін құрау тәсілдерін біледі



Дескриптор:

Өлеңді мәнерлеп оқыды, жатқа айтты

Өлеңді оқуға машықтанған.





Дескриптор:

1-деңгейдегі оқушылар жаңа сөздер құрады: ине, елік, ел.

2-деңгейдегі оқушылар сөзге дыбыстық талдау жасайды.«И» дыбысының сөздегі орнын анықтады.

3-деңгейдегі оқушылар инелік, ине,

елік, ел сөздерінің бірімен сөйлем құрады.








«Бағдаршам» әдісі




Суреттер











Оқулық


















Жұмыс дәптері









Шиенің суреті






Суреттер





Қимылдар





















Суреттер













Оқулық










Суреттер






КЕрі байланыс тақтасы

















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.11.2024
328
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі