Тексерілді
ДОІЖО________Есенова Г.С.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхамбек Т.Д. |
||||||
|
Сыныбы:1 «f» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
05.12.24ж |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
77-сабақ. И и дыбысы және әрпі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; |
||||||
|
Құндылықтар |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты/Бағалау критерийлері |
- берілген сурет арқылы өз ойларын баяндайды,сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастырады. -мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеріп,қатені түзетіп и дыбысын көркем жазады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Өткенді пысықтау Сабақтың ортасы Сергіту сәті Жаңа білімді бекіту |
Ұйымдaстыру кезеңі Сыныптағы жағымды психологиялық ахуалды қалыптастыру Нұсқаулық береді. Бірінші сөзін мұғалім, ары қарай оқушылар дауыстап жалғастырады.
Жапырақтардың түстері арқылы 4 топқа бөлу. 1-топ «Әріп» 2-топ «Дыбыс» 3-топ «Буын» 4-топ «Сөз» Топтық жұмыс. Таратпа
қағаздағы тапсырма арқылы өткен сабақты
пысықтау
Е
Тақырыпты ашу. Қырқылған суреттерді құрап, суреттегі бейнені атайды. Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: Бейнематериал көрсетіледі. И дыбысы мен әрпі туралы. -Балалар, и дыбысының қандай
дыбыс екенін, сөздің қай жерлерінде кездесетінін тыңдап,
көрдіңдер. .«И» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. «И» дыбысы сөздің басында, дауыссыз дыбыстан соң кездесетінін білдіңдер. Оқулықпен жұмыс.Тыңдалым,айтылым 1.Сурет бойынша әңгіме құрау. 2.Өтілетін жаңа дыбысы бар «тиін» сөзіндегі буын санын анықтау.
Жазылым. Оқылым: Оқулықтағы сөздерді китті теңізде жүздіру арқылы оқиды. Ине, ит, кит, инелік, , киім, киік
Жеке жұмыс: Суретке қарап сөздерді жазады және дыбыстық талдау жасайды. Тиін, ит, кит, инелік
«Келіншек» күйімен музыкалық ритмикалық жаттығу Бекіту және саралау тапсырмасы . Жеке жұмыс Тиін, киім, иіс, айна, сөздеріндегі «и» дыбысының дұрыс жазылуын табады. . «Көңіл күйлері» арқылы кері байланыс |
Оқушылардың барлығы бірге айтады. Түстер арқылы топқа бөлінеді. Түсіп қалған әріпті тауып жазады, суретпен сәйкестендіреді. Суретті құрайды, атын айтады Суретке қарап әр топ сөйлем құрайды. Тиін сөзіндегі буын санын анықтайды. И әрпін ауада жазады, дәптерге жазады. Китпен бірге сөздерді буындап оқиды. Әр оқушы жеке тапсырманы орындайды. Дыбыстық талдау жасайды. Қолдaрымен қаламдар арды бір-біріне ұру арқылы қимылдaтaды. Әркім өз икемділігін, қaбілетін көрсетеді. Оқушылар сөздерді дұрыс тауып жазады табады. Сабақта алған көңіл күйлерін көрсетеді. |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: -әріпті тауып жазды Смайликтермен бағалау
Дескриптор: -дұрыс құрды , атын тапты Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -сөйлем құрады Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -көркем жазды Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -буындап оқыды Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -сөздерді тауып, дыбыстық талдау жасады Смайликтермен бағалау Дескриптор: -«и» дыбысының дұрыс жазылуын табапты Смайликтермен бағалау |
https://youtu.be/GEdecfkluAA?si=1z3VUwH0WDz2luXk
Оқулық
Оқулықпен жұмыс.
https://youtu.be/HTMa54C--kc?si=YeXaqZZ569dLe5sE
|
|||
|
Сабақты соңы |
Үй тапсырмасы: |
|
Смайликтермен бағалау |
|
|||
|
Саралау тапсырмасы. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?
|
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||
|
Қабілетті оқушыларға: Карточкалар тарату Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: Қосымша тапсырма беру |
Смайликтер арқылы бағалап отыру. |
Интерактивті тақтаны қолданғанда мұқият болу. |
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әліппе. Ии дыбысы және әрпі
Әліппе. Ии дыбысы және әрпі
Тексерілді
ДОІЖО________Есенова Г.С.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Әліппе кезеңі |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мұхамбек Т.Д. |
||||||
|
Сыныбы:1 «f» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
05.12.24ж |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
77-сабақ. И и дыбысы және әрпі |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау; 1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; |
||||||
|
Құндылықтар |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты/Бағалау критерийлері |
- берілген сурет арқылы өз ойларын баяндайды,сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастырады. -мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеріп,қатені түзетіп и дыбысын көркем жазады. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Өткенді пысықтау Сабақтың ортасы Сергіту сәті Жаңа білімді бекіту |
Ұйымдaстыру кезеңі Сыныптағы жағымды психологиялық ахуалды қалыптастыру Нұсқаулық береді. Бірінші сөзін мұғалім, ары қарай оқушылар дауыстап жалғастырады.
Жапырақтардың түстері арқылы 4 топқа бөлу. 1-топ «Әріп» 2-топ «Дыбыс» 3-топ «Буын» 4-топ «Сөз» Топтық жұмыс. Таратпа
қағаздағы тапсырма арқылы өткен сабақты
пысықтау
Е
Тақырыпты ашу. Қырқылған суреттерді құрап, суреттегі бейнені атайды. Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: Бейнематериал көрсетіледі. И дыбысы мен әрпі туралы. -Балалар, и дыбысының қандай
дыбыс екенін, сөздің қай жерлерінде кездесетінін тыңдап,
көрдіңдер. .«И» дыбысының айтылу ерекшелігімен таныстыру. «И» дыбысы сөздің басында, дауыссыз дыбыстан соң кездесетінін білдіңдер. Оқулықпен жұмыс.Тыңдалым,айтылым 1.Сурет бойынша әңгіме құрау. 2.Өтілетін жаңа дыбысы бар «тиін» сөзіндегі буын санын анықтау.
Жазылым. Оқылым: Оқулықтағы сөздерді китті теңізде жүздіру арқылы оқиды. Ине, ит, кит, инелік, , киім, киік
Жеке жұмыс: Суретке қарап сөздерді жазады және дыбыстық талдау жасайды. Тиін, ит, кит, инелік
«Келіншек» күйімен музыкалық ритмикалық жаттығу Бекіту және саралау тапсырмасы . Жеке жұмыс Тиін, киім, иіс, айна, сөздеріндегі «и» дыбысының дұрыс жазылуын табады. . «Көңіл күйлері» арқылы кері байланыс |
Оқушылардың барлығы бірге айтады. Түстер арқылы топқа бөлінеді. Түсіп қалған әріпті тауып жазады, суретпен сәйкестендіреді. Суретті құрайды, атын айтады Суретке қарап әр топ сөйлем құрайды. Тиін сөзіндегі буын санын анықтайды. И әрпін ауада жазады, дәптерге жазады. Китпен бірге сөздерді буындап оқиды. Әр оқушы жеке тапсырманы орындайды. Дыбыстық талдау жасайды. Қолдaрымен қаламдар арды бір-біріне ұру арқылы қимылдaтaды. Әркім өз икемділігін, қaбілетін көрсетеді. Оқушылар сөздерді дұрыс тауып жазады табады. Сабақта алған көңіл күйлерін көрсетеді. |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: -әріпті тауып жазды Смайликтермен бағалау
Дескриптор: -дұрыс құрды , атын тапты Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -сөйлем құрады Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -көркем жазды Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -буындап оқыды Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: -сөздерді тауып, дыбыстық талдау жасады Смайликтермен бағалау Дескриптор: -«и» дыбысының дұрыс жазылуын табапты Смайликтермен бағалау |
https://youtu.be/GEdecfkluAA?si=1z3VUwH0WDz2luXk
Оқулық
Оқулықпен жұмыс.
https://youtu.be/HTMa54C--kc?si=YeXaqZZ569dLe5sE
|
|||
|
Сабақты соңы |
Үй тапсырмасы: |
|
Смайликтермен бағалау |
|
|||
|
Саралау тапсырмасы. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз?
|
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||
|
Қабілетті оқушыларға: Карточкалар тарату Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: Қосымша тапсырма беру |
Смайликтер арқылы бағалап отыру. |
Интерактивті тақтаны қолданғанда мұқият болу. |
|||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
|||||||
шағым қалдыра аласыз




























