06.09.14 ж
Сабақтың тақырыбы: Әріп элементімен танысу
Сабақтың мақсаты: а) Әріп элементімен танысу туралы толық
түсінік беріп,білімдерін кеңейту
ә) Әріп элементімен таныстыру арқылы жазуға
баулу,түсініктерін байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: әріп элементі,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушыларға әріп элементі туралы түсінік беру. Әріп элементінің жазылу жолдарын көрсету. Әріп элементін ауада жаттықтырып жаздыру түрін қолдану. Әріп элементін қаламсаппен жазу жолын түсіндіру.
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV Дәптермен жұмыс:
1.Жемістерді атау
2.Жемістер бейнесін сызу,бастырып шығу
3.Қоңырау бейнесін бастырып сыздыру
V. Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгінгі сабақта не өттік?
2. Қандай әріп элементімен таныстыңдар?
3.Әріп элементі не үшін қажет?
VІ. Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Сынып жетекшісі: Амирова Н.Г.
13.09.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Таңбаларды көркем жазу
Сабақтың мақсаты: а) Таңбаларды көркем жазу туралы толық
түсінік беріп,білімдерін кеңейту
ә) Таңбаларды көркем жазу арқылы жазуға
баулу,түсініктерін байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: әріп таңбалары,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушыларға әріп таңбалары туралы түсінік беру. Әріп таңбаларының жазылу жолдарын көрсету. Әріп таңбаларын ауада жаттықтырып жаздыру түрін қолдану. Әріп таңбаларын қаламсаппен жазу жолын түсіндіру.
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV Дәптермен жұмыс:
1.Сызықтардың жазылу жолдарын көрсету
2. Сызықтар бейнесін сызу,бастырып шығу
3.Оқушылардың қаламсапты дұрыс ұстауын қадағалау
V. Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгінгі сабақта не өттік?
2. Қандай әріп таңбаларымен таныстыңдар?
3. Әріп таңбалары не үшін қажет?
VІ. Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Сынып жетекшіс: Амирова Н.Г.
20.09.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Жарты дөңгелек және тік сызықтар
Сабақтың мақсаты: а) Жарты дөңгелек және тік сызықтар туралы толық
түсінік беріп,білімдерін кеңейту
ә) Жарты дөңгелек және тік сызықтар арқылы жазуға
баулу,түсініктерін байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: әріп таңбалары,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушыларға жарты дөңгелек және тік сызықтар туралы түсінік беру. жарты дөңгелек және тік сызықтардың жазылу жолдарын көрсету. Жарты дөңгелек және тік сызықтардың жазылуын ауада жаттықтырып жаздыру түрін қолдану. Жарты дөңгелек және тік сызықтарды қаламсаппен жазу жолын түсіндіру.
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV Дәптермен жұмыс:
1.Тік сызықтардың жазылу жолдарын көрсету
2.Тік сызықтар бейнесін сызу,бастырып шығу
3. Жарты дөңгелектің жазу жолын көрсету
4. Жарты дөңгелекті жаздыру
3.Оқушылардың қаламсапты дұрыс ұстауын қадағалау
V. Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгінгі сабақта не өттік?
2. Қандай жарты дөңгелек жазылу жолын көрсетумен
таныстыңдар?
3. Жарты дөңгелек нелерге ұқсайды?
VІ. Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Сынып жетекшісі: Амирова Н.Г.
27.09.14 ж.
Әліппе
Сабақтың тақырыбы: Күн режимі.Тамақтану
Сабақтың мақсаты:а) Күн режимі,тамақтану туралы толық түсінік
беріп,білімдерін кеңейту
ә) Күн режимі,тамақтану туралы
жаңа сөздермен ойларын байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: алфавитті сурет,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырып:Оқушылардың өтілген тақырып бойынша түсініктерін анықтау
1.Оқушылармен өтілген тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап жұмысын жүргізу
2.Спорт түрлерін атау
3. Спорт түрлерінінің пайдасы туралы әңгімелеу
4. Спорт түрлерінің атауларын буынға бөлу.
5. Спорт түрлеріне сөз ойлату
6. Спорт түрлеріне сөйлем құрастыру
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың күн режимі туралы ойларын сұрау.Оқушылардың өздерінің күн режимдерін сұрау.Таңертеңнен бастап,кешке дейінгі күн режимін әңгімелеу.Таңертең тұрғанда шынығу жаттығуын жасау керектігі,содан кейін беті-қолын жуып,таңғы асты ішіп,мектепке келіп,сабақ оқып,сабақтан кейін түскі асты ішіп,үй ішін жинап,таза ауада ойнап,содан кейін сабағын дайындап,кешкі асты ішіп,беті-қолын жуып төсекке жатып демалу керектігі туралы түсіндіру.
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Оқулықпен жұмыс:
1.Суретпен жұмыс
2. Күн режимін атау
3. Күн режимінің пайдасы туралы әңгімелеу
4. Күн режиміне байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Тамақтанудың дұрыс жолдарын түсіндіру
6. Күн режиміне байланысты жаңа сөз ойлату
7. Күн режиміне байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
VІІ. Дәптермен жұмыс:
Әріп элементін жазылу жолдарын көрсету
Әріп элементін жаздыру
Оқушылардың жазу жұмыстарын бақылау
Әріп элементін дұрыс жазуға бағыт бағдар беру
VІІІ.Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгін қандай суретпен таныстыңдар?
2. Күн режимінің қандай түрлерімен таныстыңдар?
3. Күн режиміне нелер жатады?
4. Күн режиміне байланысты қандай сөйлем құрастырдық?
ІХ.Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Үй жұмысы: 12-13 бет
Сынып жетекшісі: Амирова Н.Г.
04.10.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Менің бос уақытым.Сөйлем
Сабақтың мақсаты:а) Менің бос уақытым туралы толық түсінік
беріп,білімдерін кеңейту
ә) Менің бос уақытым туралы
жаңа сөздермен ойларын байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: алфавитті сурет,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырып:Оқушылардың өтілген тақырып бойынша түсініктерін анықтау
1.Оқушылармен өтілген тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап жұмысын жүргізу
2. Күн режимін атау
3. Күн режимінің пайдасы туралы әңгімелеу
4. Күн режиміне байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Тамақтанудың дұрыс жолдарын түсіндіру
6. Күн режиміне байланысты жаңа сөз ойлату
7. Күн режиміне байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың бос уақыттары туралы ойларын сұрау.Оқушылардан өздерінен бос уақыттары жеке-жеке сұрау.Ауылдық жерлерде бос уақыттарында не істейтіндігі туралы сұрау.Ауылдық жерлерде балалар бос уақытында ата-аналарына мал бағуға және егін егуге көмектеседі.Ал қала балалары бос уақытында үй тазалап,киімдерін жинап,дастарқан мәзіріне көмек беретіндігі туралы түсіндіру.
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Оқулықпен жұмыс:
1.Суретпен жұмыс
2. Төрт түліктің төлдерін атау,оларды бағу туралы әңгімелеу
3. Тауықтарға қарауға,гүл егуге байланысты әңгімелеу
4. Төлдерге байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Төлдерге байланысты жаңа сөз ойлату
6. Төлдерге байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
VІІ. Дәптермен жұмыс:
Әріп элементін жазылу жолдарын көрсету
Әріп элементін жаздыру
Оқушылардың жазу жұмыстарын бақылау
Әріп элементін дұрыс жазуға бағыт бағдар беру
VІІІ.Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгін қандай суретпен таныстыңдар?
2. Төлдердің қандай түрлерімен таныстыңдар?
3. Төлдерге нелер жатады?
4. Төлдерге байланысты қандай сөйлем құрастырдық?
ІХ.Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Үй жұмысы: 14-15 бет
Сынып жетекшісі: Амирова Н.Г.
11.10.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Көшеде жүру тәртібі.Көліктер.Буын
Сабақтың мақсаты:а) Көшеде жүру тәртібі туралы толық түсінік
беріп,білімдерін кеңейту
ә) Көшеде жүру тәртібі туралы
жаңа сөздермен ойларын байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: алфавитті сурет,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырып:Оқушылардың өтілген тақырып бойынша түсініктерін анықтау
1.Оқушылармен өтілген тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап жұмысын жүргізу
2. Төрт түліктің төлдерін атау,оларды бағу туралы әңгімелеу
3. Тауықтарға қарауға,гүл егуге байланысты әңгімелеу
4. Төлдерге байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Төлдерге байланысты жаңа сөз ойлату
6. Төлдерге байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың көшеде жүру тәртібі туралы ойларын сұрау.Оқушылардан көшеде жүру тәртібін ретке келтіріп тұратын не екенін сұрау.Оқушылардан бағдаршам туралы әңгімелеу.Көлік түрлерін атау.Ұшақ қайда ұшатынын,кеме қайда жүзетінін сұрап,толық түсініктеме беру.Автобус,жеңіл машина түрлерін айтып түсіндіру.
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Оқулықпен жұмыс:
1.Суретпен жұмыс
2. Көлік түрлерін атау,олар туралы әңгімелеу
3. Көшеде жүру тәртібіне байланысты әңгімелеу
4. Көлік түрлеріне байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Көлік түрлеріне байланысты жаңа сөз ойлату
6. Көлік түрлеріне байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
VІІ. Дәптермен жұмыс:
Әріп элементін жазылу жолдарын көрсету
Әріп элементін жаздыру
Оқушылардың жазу жұмыстарын бақылау
Әріп элементін дұрыс жазуға бағыт бағдар беру
VІІІ.Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгін қандай суретпен таныстыңдар?
2. Көліктің қандай түрлерімен таныстыңдар?
3. Көлік түрлеріне нелер жатады?
4. Көшеде жүру тәртібіне байланысты қандай сөйлем құрастырдық?
ІХ.Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Үй жұмысы: 16-19 бет
18.10.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Қайдан көрдім, бұл не?
Сабақтың мақсаты:Әр заттың не екенін білуге,танып айыра білуге үйрету.
Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: суретті плакат,аңдар суреті
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырыпты қайталау.
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың жануарлар,аңдар туралы ойларын сұрау.Оқушылардан жануарлар,аңдардың қайда болатындығы туралы түсініктерін сұрау.Олардың пайдасы туралы сұрау. Жануарлар,аңдар туралы оқушылардың ойларын толықтыру.Жануарлар,аңдардың жыртқыш және жыртқыш емес болып бөлінетіндігі туралы айтып,оларды осы бөлімдерге бөлдіру.
Сұрақ-жауап жұмысы
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Суретпен жұмыс:
Суреттерге қарай отырып аттарын ажырата білу.Мен қайдан көрдім,бұл не деген сұраққа жауап бергізу.
Жануарлар,аңдар түрлерін атау,олар туралы әңгімелеу
Жануарлар,аңдарға байланысты әңгімелеу
Жануарлар,аңдарға байланысты сөздерді буынға бөлу.
Жануарлар,аңдарға байланысты жаңа сөз ойлату
Жануарлар,аңдарға байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
VІІ.Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгін қандай суретпен таныстыңдар?
2. Жануарлар,аңдар қандай түрлерімен таныстыңдар?
3. Жануарлар,аңдар түрлеріне нелер жатады?
4. Жануарлар,аңдарға байланысты қандай сөйлем құрастырдық?
ІХ.Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
25.10.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Үй құстары.Құстар.Буын
Сабақтың мақсаты:а) Үй құстары,құстар туралы толық түсінік
беріп,білімдерін кеңейту
ә) Үй құстары,құстар туралы
жаңа сөздермен ойларын байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: алфавитті сурет,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырып:Оқушылардың өтілген тақырып бойынша түсініктерін анықтау
1.Оқушылармен өтілген тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап жұмысын жүргізу
2. Жануарлар,аңдар түрлерін атау,олар туралы әңгімелеу
3. Жануарлар,аңдарға байланысты әңгімелеу
4. Жануарлар,аңдарға байланысты сөздерді буынға бөлу.
5. Жануарлар,аңдарға байланысты жаңа сөз ойлату
6. Жануарлар,аңдарға байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың үй құстары,құстар туралы ойларын сұрау.Оқушылардан үй құстары,құстар қайда болатындығы туралы түсініктерін сұрау.Олардың пайдасы туралы сұрау. Үй құстары,құстар туралы оқушылардың ойларын толықтыру. Үй құстары,құстар жыртқыш және жыртқыш емес болып бөлінетіндігі туралы айтып,оларды осы бөлімдерге бөлдіру.
Сұрақ-жауап жұмысы
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Оқулықпен жұмыс:
1.Суретпен жұмыс
2. Үй құстары,құстар түрлерін атау,олар туралы әңгімелеу
3. Үй құстары,құстарға байланысты әңгімелеу
4. Үй құстары,құстарға байланысты сөздерді буынға бөлу.
5. Үй құстары,құстарға байланысты жаңа сөз ойлату
6. Үй құста
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әліппе вариатив
Әліппе вариатив
06.09.14 ж
Сабақтың тақырыбы: Әріп элементімен танысу
Сабақтың мақсаты: а) Әріп элементімен танысу туралы толық
түсінік беріп,білімдерін кеңейту
ә) Әріп элементімен таныстыру арқылы жазуға
баулу,түсініктерін байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: әріп элементі,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушыларға әріп элементі туралы түсінік беру. Әріп элементінің жазылу жолдарын көрсету. Әріп элементін ауада жаттықтырып жаздыру түрін қолдану. Әріп элементін қаламсаппен жазу жолын түсіндіру.
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV Дәптермен жұмыс:
1.Жемістерді атау
2.Жемістер бейнесін сызу,бастырып шығу
3.Қоңырау бейнесін бастырып сыздыру
V. Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгінгі сабақта не өттік?
2. Қандай әріп элементімен таныстыңдар?
3.Әріп элементі не үшін қажет?
VІ. Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Сынып жетекшісі: Амирова Н.Г.
13.09.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Таңбаларды көркем жазу
Сабақтың мақсаты: а) Таңбаларды көркем жазу туралы толық
түсінік беріп,білімдерін кеңейту
ә) Таңбаларды көркем жазу арқылы жазуға
баулу,түсініктерін байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: әріп таңбалары,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушыларға әріп таңбалары туралы түсінік беру. Әріп таңбаларының жазылу жолдарын көрсету. Әріп таңбаларын ауада жаттықтырып жаздыру түрін қолдану. Әріп таңбаларын қаламсаппен жазу жолын түсіндіру.
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV Дәптермен жұмыс:
1.Сызықтардың жазылу жолдарын көрсету
2. Сызықтар бейнесін сызу,бастырып шығу
3.Оқушылардың қаламсапты дұрыс ұстауын қадағалау
V. Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгінгі сабақта не өттік?
2. Қандай әріп таңбаларымен таныстыңдар?
3. Әріп таңбалары не үшін қажет?
VІ. Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Сынып жетекшіс: Амирова Н.Г.
20.09.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Жарты дөңгелек және тік сызықтар
Сабақтың мақсаты: а) Жарты дөңгелек және тік сызықтар туралы толық
түсінік беріп,білімдерін кеңейту
ә) Жарты дөңгелек және тік сызықтар арқылы жазуға
баулу,түсініктерін байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: әріп таңбалары,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушыларға жарты дөңгелек және тік сызықтар туралы түсінік беру. жарты дөңгелек және тік сызықтардың жазылу жолдарын көрсету. Жарты дөңгелек және тік сызықтардың жазылуын ауада жаттықтырып жаздыру түрін қолдану. Жарты дөңгелек және тік сызықтарды қаламсаппен жазу жолын түсіндіру.
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV Дәптермен жұмыс:
1.Тік сызықтардың жазылу жолдарын көрсету
2.Тік сызықтар бейнесін сызу,бастырып шығу
3. Жарты дөңгелектің жазу жолын көрсету
4. Жарты дөңгелекті жаздыру
3.Оқушылардың қаламсапты дұрыс ұстауын қадағалау
V. Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгінгі сабақта не өттік?
2. Қандай жарты дөңгелек жазылу жолын көрсетумен
таныстыңдар?
3. Жарты дөңгелек нелерге ұқсайды?
VІ. Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Сынып жетекшісі: Амирова Н.Г.
27.09.14 ж.
Әліппе
Сабақтың тақырыбы: Күн режимі.Тамақтану
Сабақтың мақсаты:а) Күн режимі,тамақтану туралы толық түсінік
беріп,білімдерін кеңейту
ә) Күн режимі,тамақтану туралы
жаңа сөздермен ойларын байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: алфавитті сурет,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырып:Оқушылардың өтілген тақырып бойынша түсініктерін анықтау
1.Оқушылармен өтілген тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап жұмысын жүргізу
2.Спорт түрлерін атау
3. Спорт түрлерінінің пайдасы туралы әңгімелеу
4. Спорт түрлерінің атауларын буынға бөлу.
5. Спорт түрлеріне сөз ойлату
6. Спорт түрлеріне сөйлем құрастыру
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың күн режимі туралы ойларын сұрау.Оқушылардың өздерінің күн режимдерін сұрау.Таңертеңнен бастап,кешке дейінгі күн режимін әңгімелеу.Таңертең тұрғанда шынығу жаттығуын жасау керектігі,содан кейін беті-қолын жуып,таңғы асты ішіп,мектепке келіп,сабақ оқып,сабақтан кейін түскі асты ішіп,үй ішін жинап,таза ауада ойнап,содан кейін сабағын дайындап,кешкі асты ішіп,беті-қолын жуып төсекке жатып демалу керектігі туралы түсіндіру.
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Оқулықпен жұмыс:
1.Суретпен жұмыс
2. Күн режимін атау
3. Күн режимінің пайдасы туралы әңгімелеу
4. Күн режиміне байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Тамақтанудың дұрыс жолдарын түсіндіру
6. Күн режиміне байланысты жаңа сөз ойлату
7. Күн режиміне байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
VІІ. Дәптермен жұмыс:
Әріп элементін жазылу жолдарын көрсету
Әріп элементін жаздыру
Оқушылардың жазу жұмыстарын бақылау
Әріп элементін дұрыс жазуға бағыт бағдар беру
VІІІ.Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгін қандай суретпен таныстыңдар?
2. Күн режимінің қандай түрлерімен таныстыңдар?
3. Күн режиміне нелер жатады?
4. Күн режиміне байланысты қандай сөйлем құрастырдық?
ІХ.Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Үй жұмысы: 12-13 бет
Сынып жетекшісі: Амирова Н.Г.
04.10.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Менің бос уақытым.Сөйлем
Сабақтың мақсаты:а) Менің бос уақытым туралы толық түсінік
беріп,білімдерін кеңейту
ә) Менің бос уақытым туралы
жаңа сөздермен ойларын байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: алфавитті сурет,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырып:Оқушылардың өтілген тақырып бойынша түсініктерін анықтау
1.Оқушылармен өтілген тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап жұмысын жүргізу
2. Күн режимін атау
3. Күн режимінің пайдасы туралы әңгімелеу
4. Күн режиміне байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Тамақтанудың дұрыс жолдарын түсіндіру
6. Күн режиміне байланысты жаңа сөз ойлату
7. Күн режиміне байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың бос уақыттары туралы ойларын сұрау.Оқушылардан өздерінен бос уақыттары жеке-жеке сұрау.Ауылдық жерлерде бос уақыттарында не істейтіндігі туралы сұрау.Ауылдық жерлерде балалар бос уақытында ата-аналарына мал бағуға және егін егуге көмектеседі.Ал қала балалары бос уақытында үй тазалап,киімдерін жинап,дастарқан мәзіріне көмек беретіндігі туралы түсіндіру.
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Оқулықпен жұмыс:
1.Суретпен жұмыс
2. Төрт түліктің төлдерін атау,оларды бағу туралы әңгімелеу
3. Тауықтарға қарауға,гүл егуге байланысты әңгімелеу
4. Төлдерге байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Төлдерге байланысты жаңа сөз ойлату
6. Төлдерге байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
VІІ. Дәптермен жұмыс:
Әріп элементін жазылу жолдарын көрсету
Әріп элементін жаздыру
Оқушылардың жазу жұмыстарын бақылау
Әріп элементін дұрыс жазуға бағыт бағдар беру
VІІІ.Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгін қандай суретпен таныстыңдар?
2. Төлдердің қандай түрлерімен таныстыңдар?
3. Төлдерге нелер жатады?
4. Төлдерге байланысты қандай сөйлем құрастырдық?
ІХ.Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Үй жұмысы: 14-15 бет
Сынып жетекшісі: Амирова Н.Г.
11.10.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Көшеде жүру тәртібі.Көліктер.Буын
Сабақтың мақсаты:а) Көшеде жүру тәртібі туралы толық түсінік
беріп,білімдерін кеңейту
ә) Көшеде жүру тәртібі туралы
жаңа сөздермен ойларын байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: алфавитті сурет,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырып:Оқушылардың өтілген тақырып бойынша түсініктерін анықтау
1.Оқушылармен өтілген тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап жұмысын жүргізу
2. Төрт түліктің төлдерін атау,оларды бағу туралы әңгімелеу
3. Тауықтарға қарауға,гүл егуге байланысты әңгімелеу
4. Төлдерге байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Төлдерге байланысты жаңа сөз ойлату
6. Төлдерге байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың көшеде жүру тәртібі туралы ойларын сұрау.Оқушылардан көшеде жүру тәртібін ретке келтіріп тұратын не екенін сұрау.Оқушылардан бағдаршам туралы әңгімелеу.Көлік түрлерін атау.Ұшақ қайда ұшатынын,кеме қайда жүзетінін сұрап,толық түсініктеме беру.Автобус,жеңіл машина түрлерін айтып түсіндіру.
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Оқулықпен жұмыс:
1.Суретпен жұмыс
2. Көлік түрлерін атау,олар туралы әңгімелеу
3. Көшеде жүру тәртібіне байланысты әңгімелеу
4. Көлік түрлеріне байланысты сөздерін буынға бөлу.
5. Көлік түрлеріне байланысты жаңа сөз ойлату
6. Көлік түрлеріне байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
VІІ. Дәптермен жұмыс:
Әріп элементін жазылу жолдарын көрсету
Әріп элементін жаздыру
Оқушылардың жазу жұмыстарын бақылау
Әріп элементін дұрыс жазуға бағыт бағдар беру
VІІІ.Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгін қандай суретпен таныстыңдар?
2. Көліктің қандай түрлерімен таныстыңдар?
3. Көлік түрлеріне нелер жатады?
4. Көшеде жүру тәртібіне байланысты қандай сөйлем құрастырдық?
ІХ.Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
Үй жұмысы: 16-19 бет
18.10.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Қайдан көрдім, бұл не?
Сабақтың мақсаты:Әр заттың не екенін білуге,танып айыра білуге үйрету.
Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: суретті плакат,аңдар суреті
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырыпты қайталау.
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың жануарлар,аңдар туралы ойларын сұрау.Оқушылардан жануарлар,аңдардың қайда болатындығы туралы түсініктерін сұрау.Олардың пайдасы туралы сұрау. Жануарлар,аңдар туралы оқушылардың ойларын толықтыру.Жануарлар,аңдардың жыртқыш және жыртқыш емес болып бөлінетіндігі туралы айтып,оларды осы бөлімдерге бөлдіру.
Сұрақ-жауап жұмысы
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Суретпен жұмыс:
Суреттерге қарай отырып аттарын ажырата білу.Мен қайдан көрдім,бұл не деген сұраққа жауап бергізу.
Жануарлар,аңдар түрлерін атау,олар туралы әңгімелеу
Жануарлар,аңдарға байланысты әңгімелеу
Жануарлар,аңдарға байланысты сөздерді буынға бөлу.
Жануарлар,аңдарға байланысты жаңа сөз ойлату
Жануарлар,аңдарға байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
VІІ.Сабақты пысықтап,бекіту
1.Бүгін қандай суретпен таныстыңдар?
2. Жануарлар,аңдар қандай түрлерімен таныстыңдар?
3. Жануарлар,аңдар түрлеріне нелер жатады?
4. Жануарлар,аңдарға байланысты қандай сөйлем құрастырдық?
ІХ.Сабақты қорытындылау
Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды марапаттау
Жақсы жазған балалардың жазуын мадақтау
25.10.14 ж.
Сабақтың тақырыбы: Үй құстары.Құстар.Буын
Сабақтың мақсаты:а) Үй құстары,құстар туралы толық түсінік
беріп,білімдерін кеңейту
ә) Үй құстары,құстар туралы
жаңа сөздермен ойларын байыту
б) Ұқыптылыққа,тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: алфавитті сурет,суретті плакат
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
І. ұйымдастыру
ІІ. Өтілген тақырып:Оқушылардың өтілген тақырып бойынша түсініктерін анықтау
1.Оқушылармен өтілген тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап жұмысын жүргізу
2. Жануарлар,аңдар түрлерін атау,олар туралы әңгімелеу
3. Жануарлар,аңдарға байланысты әңгімелеу
4. Жануарлар,аңдарға байланысты сөздерді буынға бөлу.
5. Жануарлар,аңдарға байланысты жаңа сөз ойлату
6. Жануарлар,аңдарға байланысты сөздерге сөйлем құрастыру
ІІІ.Сергіту жаттығуын жасату
ІV.Жаңа тақырып:
Кіріспе сөз
Оқушылардың үй құстары,құстар туралы ойларын сұрау.Оқушылардан үй құстары,құстар қайда болатындығы туралы түсініктерін сұрау.Олардың пайдасы туралы сұрау. Үй құстары,құстар туралы оқушылардың ойларын толықтыру. Үй құстары,құстар жыртқыш және жыртқыш емес болып бөлінетіндігі туралы айтып,оларды осы бөлімдерге бөлдіру.
Сұрақ-жауап жұмысы
V. Сергіту жаттығуын жасату.
VІ. Оқулықпен жұмыс:
1.Суретпен жұмыс
2. Үй құстары,құстар түрлерін атау,олар туралы әңгімелеу
3. Үй құстары,құстарға байланысты әңгімелеу
4. Үй құстары,құстарға байланысты сөздерді буынға бөлу.
5. Үй құстары,құстарға байланысты жаңа сөз ойлату
6. Үй құста
шағым қалдыра аласыз













