Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз

Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
1 жыл бойы тегін жүктеу мүмкіндігіне ие болыңыз!
жеңілдік
Әліппе.Сөздерді буынға бөлу.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
САБАҚ: Әліппе |
|||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Амантай А.А. |
||||||||
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар саны: 8 |
Қатыспағандар: |
|||||||
Бөлім атауы: |
|
||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөзді буынға бөлу |
||||||||
Жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.9.1.Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау |
||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Берілген тапсырмаларды оқиды, орындайды. Дыбыстарды ажырата алады. Көптеген оқушылар:Берілген тапсырмаларды орындап, дауысты дыбыстарды ажыратады. Кейбір оқушылар: Дауысты дыбыстарды ажыратып,буынға бөле алады. Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау; |
||||||||
Бағалау критерийлері |
|
||||||||
Құндылықтар |
Патриоттық сезімді қалыптастыру. Қоршаған ортаға сүйіспеншілікпен қарау.Қазақ тіліне деген жанашырлықтарын арттыру. |
||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Қазақстандағы ұлттар достастығы |
||||||||
|
|||||||||
Жоспарланатын уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 7 мин |
Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындығына назар аударады. Мұғалім оқушыларды ортаға шығарады:Ресурстарды көрсетілген сілтемеге кіріп.Артикуляциялық жаттығулармен оқушыларға тілмен жаттығу жасатады.Бұл жаттығуларды логопедтерде баланың тілін дамыту үшін кекештігін азайту үшін қолданады. Пайдасы ұшан-теңіз әрі қызықты.
Сонан соң, А,Ә дыбыстары арқылы екі топқа бөлінеді. Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері, дескриптор қамтылған презентацияны ұсынады. Ширату: Сілтемедегі видео арқылы тақырып туралы түсініктерін қалыптастыру. |
Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Артикуляциялық жаттығуларды орындайды Екі түрлі сурет арқылы топқа бөлінеді. оқу мақсаты, сабақ мақсаты мен танысады. |
|
Интерактивті тақта, слайд https://www.youtube.com/watch?v=elQkkzufrHo&t=6s |
|||||
Сабақтың ортасы 25 мин 10 мин |
Мағынаны тану. 1-тапсырма.Берілген буындардан жаңа сөз жасап шығар.
Т лы Ж.
дақ Ну
дақ Қуыр қыш Дескриптор: -Берілген сөздерді оқиды,түсінеді; -Сөздерді буынға бөледі; - Жаңа сөздер жасап шығарады; - Топппен бірлесіп жұмыс жасайды; Қ.Б. Кері байланыс: суреттер арқылы
2-тапсырма.ЖЖ. «Жеміс жинау» ойыны. Ойын шарты: Жемістер туралы тақпақтар айту, оны себетке жинау, дыбыстан буын, сөз құрау. Текшеден буын құрау, сөз құрау. (дарынды оқушылар анықталады)
Алма, алма дейсің Мені сүйіп жейсің Айтпады екен деме Алманы жумай жеме!
А-л-м-а ал-ма А-дауысты Л-дауыссыз М-дауыссыз А-дауысты
Қарап ұқсас сұрқына Ұқсатам алма тұрқына. Біздің жеміс деп мұны Мақтанар қазақ халқы да Қуаң мейлі, шөл мейлі Ете берер ол мекен Шырыны көп жеміс бұл Жеп көр өзің сенбесең.
А-л-м-ұ-р-т ал-мұрт А-дауысты Л-дауыссыз М-дауыссыз Ұ-дауысты Р-дауыссыз Т-дауыссыз
Шие пісіп төгілді Балалар жүр көңілді Түсі қандай қып-қызыл Жосы қылды жеңімді Ш-и-е ши-е
Тауда өскен бүлдірген Сайда өскен бүлдірген Тәттілігін білдірген Бойға қуат, Дертке ем. Жеміс осы — Бүлдірген. Б-ү-л-д-і-р-г-е-н бүл-дір-ген
Дескриптор:
3-тапсырма.Ж. «Жаңғақ шағу» ойыны. Ойын шарты: Жаңғақты шағып ішіндегі тапсырманы орындау, жұмбақ шешу. Жемістерді себетке жинау.Сөздердегі дауысты дыбыстарды анықтау (үлгерімі төмен оқушыларға)
Пісетін кезі дәл күзде Мезгілсіз оны сен үзбе, Аузыңнан кетпес дәмі Оның аты …(шабдалы).
Бір сабақта көп түйме Жей алмайсың көп күйде. Санап қара қанша Оның аты …(шие).
Жапырақты тасалап Өсетін жері – бау-бақша. Күрең қызыл шіркін-ай Оның аты…(құлпынай). Сергіту сәті. Жиналып қаппыз бәріміз Қайсымыз ең дәмдіміз?! Бәріміздің адамға Тиеді көп пайдамыз. Біледі жас та кәрі де Дәрумен көп жеміспіз. Дәптермен жұмыс. Шие, алма, өрік сөздерін дәптерге жазу. Осы сөздердегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды жазу. А, и, е, ө, і. Ш, л, м, р, к. Дескриптор: -Жеке жұмыс жасайды; -Жаңғақты шағып тапсырмаларды орындайды; -Жұмбақты шешеді; -сөздерді дәптерге жазады -дыбыстарды түрлеріне қарай ажыратады. ҚБ.Кері байланыс: смайликтер арқылы |
Сөздерді оқиды, тапсырмаларды
орындайды. Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |