Т. Есетов атындағы №264 мектеп –лицей
Көркем еңбек пәнінің мұғалімі:
Досболова Айман Дүкенбайқызы
Тақырыбы: Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдеу
Сыныбы: 6 «К»
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдеу.
(сабақ тақырыбы)
|
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Досболова Айман Дүкенбайқызы |
||||
|
Күні : |
02.03.2023 |
||||
|
Сынып: 6 «К» |
Қатысушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдеу. |
||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.2.2.2-Тігін бұйымдарын ылғалды- жылулық өңдеу режимдерін білу, сипаттау және оларды тәжірибеде қолдану. 6.2.3.2-Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау 6.2.6.2-Қол электрлі құралдары мен жабдықтарымен қауіпсіз жұмыс жасау тәсілдерін, еңбек гигиенасы ережелерін (жұмыс орнын, құралдарды ұйымдастыру мен тазалау, арнайы киімде жұмыс істеу) білу және түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тігін бұйымдарын ылғалды- жылулық өңдеу режимдерін біледі, сипаттайды және оларды тәжірибеде қолданады. Түрлі материал, құрал-жабдықтар және техникаларды қолданып, бұйым жасайды. Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды қолдана отырып, бір өнім орындайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Өткен тақырыпқа шолу жасау. Сұрақ-жауап әдісі қолданылады. Сыныпты суреттер арқылы топка бөлу. Сынып ине жіп пен қайшы суреттерін алу арқылы екі топқа бөлінеді. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Топқа бөліну суреттері
|
|
|
Ортасы
|
Бұйымды ылғалды жылумен өңдеу Тігін бұйымдары, бөлшектер және киім ылғалмен жылумен және қысыммен арнайы жабдықтың көмегімен өңделеді. Киімді дайындау процесі аралығында ылғалды жылумен өңдеу булы электрлі үтікпен жабдықталған үтіктеу үстелінде престерде булы манекендерде орындалады. Киім сапасы ылғалды жылумен өңдеуге тікелей байланысты. Сабақтың негізгі бөлігінде оқушылар алжапқыштың жеке бөліктерін негізгі бөліктермен байланыстырады. |
Алжапқыштың жеке бөліктерін ылғалды жылумен өңдеп, үтіктеп алады. Сарамандық жұмыс орындау: алжапқыштың жеке бөліктерін негізгі бөлікпен байланыстыру жұмыстарын орындау. Топтық жұмыс жасайды.
|
|
|
|
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін смайлик арқылы біле аламыз |
Оқушылардың ойларын тыңдап пікір қалдыру. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдеу 6 сынып
Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдеу 6 сынып
Т. Есетов атындағы №264 мектеп –лицей
Көркем еңбек пәнінің мұғалімі:
Досболова Айман Дүкенбайқызы
Тақырыбы: Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдеу
Сыныбы: 6 «К»
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдеу.
(сабақ тақырыбы)
|
Бөлім |
Дизаин және технология |
||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Досболова Айман Дүкенбайқызы |
||||
|
Күні : |
02.03.2023 |
||||
|
Сынып: 6 «К» |
Қатысушылар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алжапқыштың жеке бөліктерін өңдеу. |
||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
6.2.2.2-Тігін бұйымдарын ылғалды- жылулық өңдеу режимдерін білу, сипаттау және оларды тәжірибеде қолдану. 6.2.3.2-Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды (тоқыма, табиғи және жасанды) қолдана отырып, бір өнім орындау 6.2.6.2-Қол электрлі құралдары мен жабдықтарымен қауіпсіз жұмыс жасау тәсілдерін, еңбек гигиенасы ережелерін (жұмыс орнын, құралдарды ұйымдастыру мен тазалау, арнайы киімде жұмыс істеу) білу және түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тігін бұйымдарын ылғалды- жылулық өңдеу режимдерін біледі, сипаттайды және оларды тәжірибеде қолданады. Түрлі материал, құрал-жабдықтар және техникаларды қолданып, бұйым жасайды. Әр түрлі конструкциялар мен материалдарды қолдана отырып, бір өнім орындайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Өткен тақырыпқа шолу жасау. Сұрақ-жауап әдісі қолданылады. Сыныпты суреттер арқылы топка бөлу. Сынып ине жіп пен қайшы суреттерін алу арқылы екі топқа бөлінеді. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Топқа бөліну суреттері
|
|
|
Ортасы
|
Бұйымды ылғалды жылумен өңдеу Тігін бұйымдары, бөлшектер және киім ылғалмен жылумен және қысыммен арнайы жабдықтың көмегімен өңделеді. Киімді дайындау процесі аралығында ылғалды жылумен өңдеу булы электрлі үтікпен жабдықталған үтіктеу үстелінде престерде булы манекендерде орындалады. Киім сапасы ылғалды жылумен өңдеуге тікелей байланысты. Сабақтың негізгі бөлігінде оқушылар алжапқыштың жеке бөліктерін негізгі бөліктермен байланыстырады. |
Алжапқыштың жеке бөліктерін ылғалды жылумен өңдеп, үтіктеп алады. Сарамандық жұмыс орындау: алжапқыштың жеке бөліктерін негізгі бөлікпен байланыстыру жұмыстарын орындау. Топтық жұмыс жасайды.
|
|
|
|
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс
|
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін смайлик арқылы біле аламыз |
Оқушылардың ойларын тыңдап пікір қалдыру. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














