Бекітемін:
|
Бөлім |
9.4 А Органикалық химияға кіріспе |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Нуралиева А.З |
||||
|
Сынып |
|||||
|
Күні |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 55. Алкандар |
||||
|
Оқу бағдрламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.4.3.7 алкандардың химиялық қасиеттерін сипаттау және оны реакция теңдеулерімен дәлелдеу; 9.4.3.8 еріткіштерді алу үшін алкандарды хлорлаудың маңызы мен бұл еріткіштердің қауіптілік дәрежесін түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Алкандардың химиялық қасиеттерін сипаттайды - Еріткіштерді алу үшін алкандарды хлорлаудың маңызы мен бұл еріткіштердің қауіптілік дәрежесін түсіндіреді - Алкандардың химиялық қасиеттерін көрсететін реакция теңдеулерін жазады |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәтінді талқылау арқылы өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылуға, бір-бірінің пікірін тыңдауға, ынтымақтастықпен жұмыс жасауға қалыптасады |
||||
|
Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
І.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау «Химиялық диктант» әдісі Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын |
Сұрақтарға жауап береді Күннің ретін, тақырыпты дәптерге жазады |
мадақтау арқылы ынталандыру |
Слайд |
|
|
Ортасы 35 мин |
Мағынаны тану «Ой шақыру» Бейнеролик көрсету -Парафиндерді қай жерде қолданады? Оқушылардың жауабын тыңдау Мәтінмен жұмыс 2. «Ойлан, бірік, бөліс» (ТЖ) 1)Алкандар 2)Химиялық қасиеттері А) Хлорлау және оның қауіптілігі 3)Қолданылуы Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындатамын Тапсырма № 1 Оқулықпен жұмыс 1) № 4 жаттығу (113-беттегі) 2) № 5 жаттығу Оқушылар алынған мәліметтерді пайдаланып, тапсырманы орындатамын ҚБ тапсырмаларын орындатамын |
Мұғалімнің түсіндірмесі және оқулықтағы материал бойынша бағдар алады.
Мәтінмен жұмыс (оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып, пайдаланып, ақпаратпен жұмыс жасайды, топтарда талқылайды) Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі, диалогке түседі. Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындайды Тапсырма № 1 Оқулықпен жұмыс 1) № 4 жаттығу (113-беттегі) 2) № 5 жаттығу ҚБ тапсырмаларын орындайды |
«Мадақтау сөз» арқылы бағалау Дескриптор: - алкандарды хлорлаудың маңызы және еріткіштердің қауіптілік дәрежесін түсіндіреді - Алкандардың химиялық қасиеттерін көрсететін реакция теңдеулерін жазады -дайын дескриптормен тексеріледі |
Видео Кестелер 9-сынып оқулығы, Бақылау парағы, кесте, плакат, Жұмыс дәптері, Жұмыс дәптері, 9-сынып оқулығы Тапсырмалары бар үлестірмелі таратпалар |
|
|
Соңы 3мин 2 мин |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем..» Үйге тапсырма: § 55 түсініп оқу |
Сабақта меңгергенін ортаға салады |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар бағаланады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алкандар
Алкандар
Бекітемін:
|
Бөлім |
9.4 А Органикалық химияға кіріспе |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Нуралиева А.З |
||||
|
Сынып |
|||||
|
Күні |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 55. Алкандар |
||||
|
Оқу бағдрламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.4.3.7 алкандардың химиялық қасиеттерін сипаттау және оны реакция теңдеулерімен дәлелдеу; 9.4.3.8 еріткіштерді алу үшін алкандарды хлорлаудың маңызы мен бұл еріткіштердің қауіптілік дәрежесін түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Алкандардың химиялық қасиеттерін сипаттайды - Еріткіштерді алу үшін алкандарды хлорлаудың маңызы мен бұл еріткіштердің қауіптілік дәрежесін түсіндіреді - Алкандардың химиялық қасиеттерін көрсететін реакция теңдеулерін жазады |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәтінді талқылау арқылы өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылуға, бір-бірінің пікірін тыңдауға, ынтымақтастықпен жұмыс жасауға қалыптасады |
||||
|
Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
І.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау «Химиялық диктант» әдісі Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын |
Сұрақтарға жауап береді Күннің ретін, тақырыпты дәптерге жазады |
мадақтау арқылы ынталандыру |
Слайд |
|
|
Ортасы 35 мин |
Мағынаны тану «Ой шақыру» Бейнеролик көрсету -Парафиндерді қай жерде қолданады? Оқушылардың жауабын тыңдау Мәтінмен жұмыс 2. «Ойлан, бірік, бөліс» (ТЖ) 1)Алкандар 2)Химиялық қасиеттері А) Хлорлау және оның қауіптілігі 3)Қолданылуы Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындатамын Тапсырма № 1 Оқулықпен жұмыс 1) № 4 жаттығу (113-беттегі) 2) № 5 жаттығу Оқушылар алынған мәліметтерді пайдаланып, тапсырманы орындатамын ҚБ тапсырмаларын орындатамын |
Мұғалімнің түсіндірмесі және оқулықтағы материал бойынша бағдар алады.
Мәтінмен жұмыс (оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып, пайдаланып, ақпаратпен жұмыс жасайды, топтарда талқылайды) Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі, диалогке түседі. Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындайды Тапсырма № 1 Оқулықпен жұмыс 1) № 4 жаттығу (113-беттегі) 2) № 5 жаттығу ҚБ тапсырмаларын орындайды |
«Мадақтау сөз» арқылы бағалау Дескриптор: - алкандарды хлорлаудың маңызы және еріткіштердің қауіптілік дәрежесін түсіндіреді - Алкандардың химиялық қасиеттерін көрсететін реакция теңдеулерін жазады -дайын дескриптормен тексеріледі |
Видео Кестелер 9-сынып оқулығы, Бақылау парағы, кесте, плакат, Жұмыс дәптері, Жұмыс дәптері, 9-сынып оқулығы Тапсырмалары бар үлестірмелі таратпалар |
|
|
Соңы 3мин 2 мин |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем..» Үйге тапсырма: § 55 түсініп оқу |
Сабақта меңгергенін ортаға салады |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар бағаланады |
|
|
шағым қалдыра аласыз













