ДОІЖО: Б.Байбосын
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Боранбаева Н |
|||||
|
Күні: |
29.09.2025ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алмастың ағашы. Мархабат Байғұт. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 – шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды және жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) Үй тапсырмасын тексеру «Жеміс бағында» өлеңін мәнерлеп оқы Ертегіні жазған кім? Ол туралы не білесің? Ойқозғау. 1-тапсырма. Жұмбақты шеш. Көзге ілінбейді, Жұтсаң, білінбейді. (Ауа) Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын анықтау Сабақ мақсатымен танысады |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Дескриптор: Сұраққа жауап жазады 1б Жұмбақтың шешуін табады 1б |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Мағынаны ажырату. Оқылым. 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. «Алмастың ағашы». https://www.youtube.com/watch?v=XQpZjC_8bag Сен ерте тұрасың ба? Таза ауаға шығасың ба? Автор туралы мәлімет аудио тыңдалым «Алмастың ағашы» аудио тыңдалым. Оқылым 3-тапсырма. «Ағашқа күтім жасайық!» ойыны Мақсаты: ағашқа күтім көрсету көздерін анықтап, сұрақтарға жауап беру арқылы әңгімені талдау Дәптермен жұмыс 4-тапсырма. Алмастың ағашында мәтіндегі оқиғалар ретсіз орналасқан. Әр оқиғаның тұсына мәтін бойынша реттік нөмірін жазып шық.
|
Мәтінді түсініп оқиды Сүраққа жауап береді ЕБҚ: Автор туралы мәлімет аудио тыңдайды Ағашқа күтім көрсету көздерін анықтап, сұрақтарға жауап беру арқылы әңгімені талдайды ЕҚБ. Әр оқиғаның тұсына мәтін бойынша реттік нөмірін жазады |
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды Сүраққа жауап береді Автор туралы мәлімет аудио тыңдайды Ағашқа күтім көрсету көздерін анықтайды Әңгімені талдайды Әр оқиғаның тұсына мәтін бойынша реттік нөмірін жазады |
https://www.youtube.com/watch?v=XQpZjC_8bag |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Нейро жаттығу |
Нейро жаттығу жасайды |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
3-тапсырма. Талда. «Ақылдың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, мәтінмен жұмыс жаса
|
«Ақылдың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, мәтінмен жұмыс жасайды |
«Ақылдың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, мәтінмен жұмыс жасайды 1б |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Мәтіннен қажетті ақпаратты анықта. Мәтіндегі ақпарат: ... Өмірмен байланысы: .. Жазылым. Сұрақтарға жауап бер. Алмасқа ерте тұрған не үшін пайдалы? Мәтіннен не түйдің? Үй тапсырмасы: Ертегі бойынша сұрақ құрастыр Кері байланыс: «Алма ағашы»әдісі Жасыл түсті алма – бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл күйім көтеріңкі. Сары түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ. |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Алма ағашы » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
Сұрақтарға жауап береді 1б 1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алмастың ағашы
Алмастың ағашы
ДОІЖО: Б.Байбосын
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Боранбаева Н |
|||||
|
Күні: |
29.09.2025ж |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Алмастың ағашы. Мархабат Байғұт. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 – шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды және жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят: кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) Үй тапсырмасын тексеру «Жеміс бағында» өлеңін мәнерлеп оқы Ертегіні жазған кім? Ол туралы не білесің? Ойқозғау. 1-тапсырма. Жұмбақты шеш. Көзге ілінбейді, Жұтсаң, білінбейді. (Ауа) Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын анықтау Сабақ мақсатымен танысады |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! Дескриптор: Сұраққа жауап жазады 1б Жұмбақтың шешуін табады 1б |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ Мағынаны ажырату. Оқылым. 2-тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. «Алмастың ағашы». https://www.youtube.com/watch?v=XQpZjC_8bag Сен ерте тұрасың ба? Таза ауаға шығасың ба? Автор туралы мәлімет аудио тыңдалым «Алмастың ағашы» аудио тыңдалым. Оқылым 3-тапсырма. «Ағашқа күтім жасайық!» ойыны Мақсаты: ағашқа күтім көрсету көздерін анықтап, сұрақтарға жауап беру арқылы әңгімені талдау Дәптермен жұмыс 4-тапсырма. Алмастың ағашында мәтіндегі оқиғалар ретсіз орналасқан. Әр оқиғаның тұсына мәтін бойынша реттік нөмірін жазып шық.
|
Мәтінді түсініп оқиды Сүраққа жауап береді ЕБҚ: Автор туралы мәлімет аудио тыңдайды Ағашқа күтім көрсету көздерін анықтап, сұрақтарға жауап беру арқылы әңгімені талдайды ЕҚБ. Әр оқиғаның тұсына мәтін бойынша реттік нөмірін жазады |
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды Сүраққа жауап береді Автор туралы мәлімет аудио тыңдайды Ағашқа күтім көрсету көздерін анықтайды Әңгімені талдайды Әр оқиғаның тұсына мәтін бойынша реттік нөмірін жазады |
https://www.youtube.com/watch?v=XQpZjC_8bag |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Нейро жаттығу |
Нейро жаттығу жасайды |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
3-тапсырма. Талда. «Ақылдың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, мәтінмен жұмыс жаса
|
«Ақылдың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, мәтінмен жұмыс жасайды |
«Ақылдың алты қалпағы» әдісін пайдаланып, мәтінмен жұмыс жасайды 1б |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Мәтіннен қажетті ақпаратты анықта. Мәтіндегі ақпарат: ... Өмірмен байланысы: .. Жазылым. Сұрақтарға жауап бер. Алмасқа ерте тұрған не үшін пайдалы? Мәтіннен не түйдің? Үй тапсырмасы: Ертегі бойынша сұрақ құрастыр Кері байланыс: «Алма ағашы»әдісі Жасыл түсті алма – бүгін бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын, менің көңіл күйім көтеріңкі. Сары түсті алма – мен тапсырманы орындай алмадым, көңіл күйім жоқ. |
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Алма ағашы » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
Сұрақтарға жауап береді 1б 1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||

шағым қалдыра аласыз















