|
Пән: |
Ана тілі |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекжанова Гульнур Кыдырбаевна |
|
|
|
Күні: |
17.02.2021 |
|
|
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушыларсаны: |
Қатыспағандарсаны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алматы. Буын |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес Оқыту мақсаттары: |
1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау 1.2.3.1 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі. Сөздердегі буын санын анықтайды. |
|
|
Сабақтыңбарысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|
Cабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу Ұ. Алдыңғы білімді еске түсіру Wordwell бағдарламасы арқылы буындарды оқып, буын санын анықтау ҚБ: Мұғалімнің мадақтауы: «Қолпаштау» әдісі Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Оқушылар хормен айтады |
«Жарайсың!»,«Өтежақсы!, «Керемет» |
|
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті
|
Ширату тапсырмасы Белсенді оқыту: «Мозайка» әдісі арқылы болжату «Көктөбе», «Медеу» мұз айдыны, «Алма» ағашы Олай болса сабақтың тақырыбын болжап көрейікші. Дұрыс айтасыңдар. Бүгінгі сабақ: Алматы. Буын
Біздің еліміздің ең әдемі, жасыл желекті, тау баурайындағы әсем қаласы. Әлемге әйгілі апорт алмасы бар. Жерасты жолы бар, субұрқақтар қаласы. Себебі 125-тен астам субұрқақ бар. Тұрғындар бір уақытта екі жыл мезгілін көре алады. Тау басында қалың қар, мәңгі мұз жатса, етегінде жарқыраған жаз болып тұрады. Белсенді оқыту:Оқылым және айтылым Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу
« Сөз буынға бөлінеді. Сөзде қанша дауысты дыбыс болса, сонша буын болады: ақ,уа-қыт,жү-рек. ЕСІҢДЕ САҚТА!
Дескриптор:
Белсенді оқу тапсырмасы: ЖЖ: Дәптермен жұмыс. Көркем жазу минуты Мұнда мұғалім ө дыбысының сөздің басында, ортасында келетінін айтады. Артикуляциялық жаттығу Сергіту сәті: ТЖ 1-топ:Шашылыған буындардан сөйлем құрайды 2-топ: Алма ағашынан апорт теру. ( 1, 2, 3 буынды сөздерді 3 шелекке теру) 3-топ: Шеңбер сыртындағы буындардың ішінен жуан дауысты дыбысы бар сөйлемдерді сыпырғының көмегімен шеңбер ішіне жинау. ҚБ:шапалақ
ЖЖ: Дескриптор:
ҚБ:шапалақ Белсенді оқыту тапсырмалары: Саралау: «Балық» жинау әдісі
Дескриптор: -сөздерді оқып шығады; -буын санын анықтайды ;ҚБ:шапалақ |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. Оқушылар мәтінді тізбектей оқиды. Мұғалімнің көмегімен мазмұнына талдау жасайды. Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді
Мәтін соңында берілген сұрақтарға жұппен жауап береді.
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады
Көркем жазуӨӨ Ө Өө ө ө ө Тәтті, шырынды, үлкен Бақта өседі.Алматы символы
Дәптерлеріне жазады. Дұрыс нұсқасын оқулықпен салыстырады. Өзін-өзі тексереді.
Жазу жолын, жоларалықты, сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу
Өз көзқарастарын білдіреді |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|
|
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Егер сендерде таңдау болса қай қалада тұрар едіңдер?
●
●
●
●
Кері байланыс: Маған сабақ ұнады.. |
Оқушыларға ресурс таратыладыОқушылар өздері белгілейді.
Кері байланыс:Алма ағашы |
|
Кері байланыс парағы. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алматы. Буын
Алматы. Буын
|
Пән: |
Ана тілі |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекжанова Гульнур Кыдырбаевна |
|
|
|
Күні: |
17.02.2021 |
|
|
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушыларсаны: |
Қатыспағандарсаны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алматы. Буын |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес Оқыту мақсаттары: |
1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау 1.2.3.1 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Дауысты дыбыстардың буын құрайтынын біледі. Сөздердегі буын санын анықтайды. |
|
|
Сабақтыңбарысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|
Cабақтың басы
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу Ұ. Алдыңғы білімді еске түсіру Wordwell бағдарламасы арқылы буындарды оқып, буын санын анықтау ҚБ: Мұғалімнің мадақтауы: «Қолпаштау» әдісі Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Оқушылар хормен айтады |
«Жарайсың!»,«Өтежақсы!, «Керемет» |
|
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті
|
Ширату тапсырмасы Белсенді оқыту: «Мозайка» әдісі арқылы болжату «Көктөбе», «Медеу» мұз айдыны, «Алма» ағашы Олай болса сабақтың тақырыбын болжап көрейікші. Дұрыс айтасыңдар. Бүгінгі сабақ: Алматы. Буын
Біздің еліміздің ең әдемі, жасыл желекті, тау баурайындағы әсем қаласы. Әлемге әйгілі апорт алмасы бар. Жерасты жолы бар, субұрқақтар қаласы. Себебі 125-тен астам субұрқақ бар. Тұрғындар бір уақытта екі жыл мезгілін көре алады. Тау басында қалың қар, мәңгі мұз жатса, етегінде жарқыраған жаз болып тұрады. Белсенді оқыту:Оқылым және айтылым Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу
« Сөз буынға бөлінеді. Сөзде қанша дауысты дыбыс болса, сонша буын болады: ақ,уа-қыт,жү-рек. ЕСІҢДЕ САҚТА!
Дескриптор:
Белсенді оқу тапсырмасы: ЖЖ: Дәптермен жұмыс. Көркем жазу минуты Мұнда мұғалім ө дыбысының сөздің басында, ортасында келетінін айтады. Артикуляциялық жаттығу Сергіту сәті: ТЖ 1-топ:Шашылыған буындардан сөйлем құрайды 2-топ: Алма ағашынан апорт теру. ( 1, 2, 3 буынды сөздерді 3 шелекке теру) 3-топ: Шеңбер сыртындағы буындардың ішінен жуан дауысты дыбысы бар сөйлемдерді сыпырғының көмегімен шеңбер ішіне жинау. ҚБ:шапалақ
ЖЖ: Дескриптор:
ҚБ:шапалақ Белсенді оқыту тапсырмалары: Саралау: «Балық» жинау әдісі
Дескриптор: -сөздерді оқып шығады; -буын санын анықтайды ;ҚБ:шапалақ |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. Оқушылар мәтінді тізбектей оқиды. Мұғалімнің көмегімен мазмұнына талдау жасайды. Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді
Мәтін соңында берілген сұрақтарға жұппен жауап береді.
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады
Көркем жазуӨӨ Ө Өө ө ө ө Тәтті, шырынды, үлкен Бақта өседі.Алматы символы
Дәптерлеріне жазады. Дұрыс нұсқасын оқулықпен салыстырады. Өзін-өзі тексереді.
Жазу жолын, жоларалықты, сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу
Өз көзқарастарын білдіреді |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|
|
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Егер сендерде таңдау болса қай қалада тұрар едіңдер?
●
●
●
●
Кері байланыс: Маған сабақ ұнады.. |
Оқушыларға ресурс таратыладыОқушылар өздері белгілейді.
Кері байланыс:Алма ағашы |
|
Кері байланыс парағы. |
шағым қалдыра аласыз













