Бекітемін:
Күні:
Тақырыбы: Алқа тұқымдастар. Гүлі мен жемісінің құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формалары. Жабайы өсетін, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктері.
Мақсаты:
-
Алқа тұқымдасының құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формаларынын білу
-
Жабайы өсетін, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктерінің маңызын түсіндіру
-
№24 зертханалық жұмыс. Алқа тұқымдасы өсімдіктерінің гүлі мен жемісінің құрылысымен танысу
-
Топта жұмыс жасау
Күтілетін нәтиже:
-
Алқа тұқымдасының құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формаларынын біледі
-
Жабайы өсетін, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктерінің маңызын түсінеді
-
№24 зертханалық жұмыс. Алқа тұқымдасы өсімдіктерінің гүлі мен жемісінің құрылысымен танысады
-
Топта жұмыс жасау дағдысы қалыптасады
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, топтық жұмыс, жұптық жұмыс
Сабақтың барысы:
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
1.Ұйымдастыру мин |
1. Оқушылармен сәлемдесіп, оларды түгелдеу 2. Оқушылар тақтадағы стикерді алып ішіндегі номер бойынша топқа бөлу.
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі 2. Тақтадағы стикерді алып, ішіндегі номер бойынша тобына барады. Осылайша шағын 5 топқа бөлінеді. |
|
2. Қызығушылықты ояту мин
|
Тақтаға алқалар тұқымдастарының суреттері ілінеді.
|
Суреттер арқылы бүгінгі тақырыпты анықтайды.
|
|
3.Мағынаны тану мин Өзара бағалау мин Сергіту. 4.Ой-толғаныс Жеке жұмыс мин Жұптық жұмыс мин Зертханалық жұмыс
|
Тапсырманы топтарға бөліп беру. "Термин, Кесте, Сурет, Тірек-сызба" әдісі арқылы қорғату Бірі-бірлерін «Жымыю» әдісі арқылы бағалау және неге олай бағалағандарын түсіндіріп кету.
Күнде аспанға қараймыз,
Оқушыларға жеке жұмыс беру.
Оқушыларға жұптық тапсырма беру "Дұрыс-бұрыс" 1. Бұл өсімдіктер кіріккенкүлтелілер деп те аталады 2.Баклажанның вегетативтік кезеңі өте қысқа 3.Баклажанды көшет арқылы жылыжайда өсіреді 4.Алқа тұқымдасының жемісі-жидек немесе қауашақ 5.Қызанақ біржылдық өсімдік 6.Картоптың тамырындағы түйнектер-оның жерасты өркені №24 зертханалық жұмыс. Алқа тұқымдасы өсімдіктерінің гүлі мен жемісінің құрылысымен танысу
|
Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы оқып, алдымен жұпта содан кейін топта талқылайды. Әр топтан 1спикер шығып өздеріне берілген тапсырманы қорғайды. Оқушылар 1-2-3-4-5-1 «Жымыю» әдісі арқылы бағалайды және неге олай бағалағанын түсіндіріп кетеді.
Оқушылар сергіп, демалып қалады. Оқушылар дәптерлеріне берілген жеке тапсырманы орындайды. Көкөніс: баклажан, қызанақ, болгар бұрышы. Дәрілік: меңдуана,сасық меңдуана. Сәндік: Шырайгүл, қызылқұлақ. Улы: меңдуана,сасық меңдуана. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай.
Оқушылар жұптық тапсырманы орындайды. Әр дұрыс жауап 1 ұпай. 1. + 2. - 3. + 4. + 5. - 6. +
Алқа тұқымдасы өсімдіктерінің гүлі мен жемісінің құрылысымен танысады, зертханалық жұмысты орындайды |
|
5.Бағалау |
|
|
|
6.Рефлексия мин |
Бүгінгі тақырып бойынша кері байланыс жасауды ұсыну. Тақтаға Рефлексия парағына стикерлер іледі. Көңілді қызықты болды Жаңа мағлұматтар білдім Тақырыпты түсіндім Сабақта берілген тапсырмаларды орындадым Көңілсіз,қызықсыз болды Сұрақтарым бар
|
Оқушылар кері байланыс сәйкес ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңді жазып, іледі. |
|
7.Үйге тапсырма беру мин |
Алқа тұқымдасы. Гүлі мен жемісінің құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формалары. Жабайы өсетін, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктері.Деңгейлік сұрақтарға дәптерге жауап жазу. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алқа тұқымдастар. Гүлі мен жемісінің құрылысындағы ерекшеліктер.
Алқа тұқымдастар. Гүлі мен жемісінің құрылысындағы ерекшеліктер.
Бекітемін:
Күні:
Тақырыбы: Алқа тұқымдастар. Гүлі мен жемісінің құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формалары. Жабайы өсетін, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктері.
Мақсаты:
-
Алқа тұқымдасының құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формаларынын білу
-
Жабайы өсетін, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктерінің маңызын түсіндіру
-
№24 зертханалық жұмыс. Алқа тұқымдасы өсімдіктерінің гүлі мен жемісінің құрылысымен танысу
-
Топта жұмыс жасау
Күтілетін нәтиже:
-
Алқа тұқымдасының құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формаларынын біледі
-
Жабайы өсетін, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктерінің маңызын түсінеді
-
№24 зертханалық жұмыс. Алқа тұқымдасы өсімдіктерінің гүлі мен жемісінің құрылысымен танысады
-
Топта жұмыс жасау дағдысы қалыптасады
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, топтық жұмыс, жұптық жұмыс
Сабақтың барысы:
|
Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
1.Ұйымдастыру мин |
1. Оқушылармен сәлемдесіп, оларды түгелдеу 2. Оқушылар тақтадағы стикерді алып ішіндегі номер бойынша топқа бөлу.
|
1.Мұғаліммен сәлемдеседі 2. Тақтадағы стикерді алып, ішіндегі номер бойынша тобына барады. Осылайша шағын 5 топқа бөлінеді. |
|
2. Қызығушылықты ояту мин
|
Тақтаға алқалар тұқымдастарының суреттері ілінеді.
|
Суреттер арқылы бүгінгі тақырыпты анықтайды.
|
|
3.Мағынаны тану мин Өзара бағалау мин Сергіту. 4.Ой-толғаныс Жеке жұмыс мин Жұптық жұмыс мин Зертханалық жұмыс
|
Тапсырманы топтарға бөліп беру. "Термин, Кесте, Сурет, Тірек-сызба" әдісі арқылы қорғату Бірі-бірлерін «Жымыю» әдісі арқылы бағалау және неге олай бағалағандарын түсіндіріп кету.
Күнде аспанға қараймыз,
Оқушыларға жеке жұмыс беру.
Оқушыларға жұптық тапсырма беру "Дұрыс-бұрыс" 1. Бұл өсімдіктер кіріккенкүлтелілер деп те аталады 2.Баклажанның вегетативтік кезеңі өте қысқа 3.Баклажанды көшет арқылы жылыжайда өсіреді 4.Алқа тұқымдасының жемісі-жидек немесе қауашақ 5.Қызанақ біржылдық өсімдік 6.Картоптың тамырындағы түйнектер-оның жерасты өркені №24 зертханалық жұмыс. Алқа тұқымдасы өсімдіктерінің гүлі мен жемісінің құрылысымен танысу
|
Оқушылар өздеріне берілген тапсырманы оқып, алдымен жұпта содан кейін топта талқылайды. Әр топтан 1спикер шығып өздеріне берілген тапсырманы қорғайды. Оқушылар 1-2-3-4-5-1 «Жымыю» әдісі арқылы бағалайды және неге олай бағалағанын түсіндіріп кетеді.
Оқушылар сергіп, демалып қалады. Оқушылар дәптерлеріне берілген жеке тапсырманы орындайды. Көкөніс: баклажан, қызанақ, болгар бұрышы. Дәрілік: меңдуана,сасық меңдуана. Сәндік: Шырайгүл, қызылқұлақ. Улы: меңдуана,сасық меңдуана. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай.
Оқушылар жұптық тапсырманы орындайды. Әр дұрыс жауап 1 ұпай. 1. + 2. - 3. + 4. + 5. - 6. +
Алқа тұқымдасы өсімдіктерінің гүлі мен жемісінің құрылысымен танысады, зертханалық жұмысты орындайды |
|
5.Бағалау |
|
|
|
6.Рефлексия мин |
Бүгінгі тақырып бойынша кері байланыс жасауды ұсыну. Тақтаға Рефлексия парағына стикерлер іледі. Көңілді қызықты болды Жаңа мағлұматтар білдім Тақырыпты түсіндім Сабақта берілген тапсырмаларды орындадым Көңілсіз,қызықсыз болды Сұрақтарым бар
|
Оқушылар кері байланыс сәйкес ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңді жазып, іледі. |
|
7.Үйге тапсырма беру мин |
Алқа тұқымдасы. Гүлі мен жемісінің құрылысындағы ерекшеліктер, тіршілік формалары. Жабайы өсетін, мәдени, дәрілік, маңызды халық шаруашылығының өсімдіктері.Деңгейлік сұрақтарға дәптерге жауап жазу. |
|
шағым қалдыра аласыз


















