|
Бөлім: |
5.2.Сақтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жугашова Жазира |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алтын адам» археологиялық олжасы. Зерттеу сұрағы: Есік обасынан табылған «Алтын адам» кім болды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.3.1 қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын білу 5.2.2.4 Есік обасынан табылған «Алтын адам» археологиялық олжасының ерекшеліктерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарының негізіндегі мәліметтермен танысу, маңыздылығын түсіну; |
|||||
|
Құндылықтар |
Бірлік және ынтымақ айы; |
|||||
|
Апта дәйексөзі: |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут
3 минут
5 минут |
1.Психологиялық ахуал ұалыптастыру Топтастыру: Казмат генераторы арқылы топтастыру «Тиграхауда» тобы: Дәуір тоғысындағы Орталық Азия жері «Хаумаварга» тобы: Сақ тайпаларының қоныстануы «Парадарая» тобы: Қоғамдық құрылысы
«Wordwall» платформасында Сақтар туралы тарихи мәліметтер бойынша сұрақтарға жауап беру
Бейнеролик көру Видео көру барысында оқушылардың келесі сұрақтар төңірегінде ойлануларын қамтамасыз етіледі.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байла ныс беріп отырады
|
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ https://wordwall.net/ru/resource/38286613/сақтар-туралы-тарихи-мәліметтер https://www.youtube.com/watch?v=ExI0nAh1ntw |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
5 минут
5 минут |
Топтық жұмыс «Тиграхауда» тобы Есік Обасы «Хаумаварга» тобы: «Алтын адам» «Парадарая» тобы: Кемал Ақышев 1.Есік қорғанынан табылған адам неліктен «Алтын адам» деп аталады? 2.Атажұртымыз – «Алтын адамдар» мекені деген пікірімен келісесіз бе? Таныстырылым жасайды Жеке жұмыс. 2-тапсырма. «Тарихи диктант» әдісі Бос орындарға керекті сөздерді орналастыр.
1. Алтын киімді сақ жауынгерінің денесін -----------------Жетісу жеріндегі Есік қорғанынан археолог ----------------------- тапты.
2.Зерттеушілердің пікірі бойынша «Алтын адам» -------------------жатады.
3. Оның жасы 17-18 де, бойы 165 см
«Wordwall» платформасында «Quizz» әдісі |
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
Дескрипторы: 1.Тиісті мәліметті орнына қойып, Алтын адамның табылған уақытын, зерттеген археолог ғалымды біледі. 2.Алтын адамның қай дәуірге жататынын анықтайды. 3. Алтын адамның жасына, бойына сипаттама береді. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Жұлдызшалар»
|
Ақпараттық мәтін Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут
5 минут |
Оқушыларды мадақтау, бағалау парағының қорытындысын шығару. «Алтын адам» әдісі 1-5 балл – «Алтын етік» 6-8 балл – «Алтын сауыт» 9-10 балл – «Алтын дулыға»
Сабақты қорытындылау «Wordwall» платформасында сабаққа рефлексия
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
Тақырып бойынша не қызықты, не құнды, , неден қиналғанын жазады |
«Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Ақпарат тық карточка
https://wordwall.net/ru/resource/68317917/рефлексия
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алтын адам
Алтын адам
|
Бөлім: |
5.2.Сақтар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жугашова Жазира |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алтын адам» археологиялық олжасы. Зерттеу сұрағы: Есік обасынан табылған «Алтын адам» кім болды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.3.1 қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарын білу 5.2.2.4 Есік обасынан табылған «Алтын адам» археологиялық олжасының ерекшеліктерін анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандық ғалымдардың археологиялық жаңалықтарының негізіндегі мәліметтермен танысу, маңыздылығын түсіну; |
|||||
|
Құндылықтар |
Бірлік және ынтымақ айы; |
|||||
|
Апта дәйексөзі: |
Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут
3 минут
5 минут |
1.Психологиялық ахуал ұалыптастыру Топтастыру: Казмат генераторы арқылы топтастыру «Тиграхауда» тобы: Дәуір тоғысындағы Орталық Азия жері «Хаумаварга» тобы: Сақ тайпаларының қоныстануы «Парадарая» тобы: Қоғамдық құрылысы
«Wordwall» платформасында Сақтар туралы тарихи мәліметтер бойынша сұрақтарға жауап беру
Бейнеролик көру Видео көру барысында оқушылардың келесі сұрақтар төңірегінде ойлануларын қамтамасыз етіледі.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байла ныс беріп отырады
|
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ https://wordwall.net/ru/resource/38286613/сақтар-туралы-тарихи-мәліметтер https://www.youtube.com/watch?v=ExI0nAh1ntw |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
5 минут
5 минут |
Топтық жұмыс «Тиграхауда» тобы Есік Обасы «Хаумаварга» тобы: «Алтын адам» «Парадарая» тобы: Кемал Ақышев 1.Есік қорғанынан табылған адам неліктен «Алтын адам» деп аталады? 2.Атажұртымыз – «Алтын адамдар» мекені деген пікірімен келісесіз бе? Таныстырылым жасайды Жеке жұмыс. 2-тапсырма. «Тарихи диктант» әдісі Бос орындарға керекті сөздерді орналастыр.
1. Алтын киімді сақ жауынгерінің денесін -----------------Жетісу жеріндегі Есік қорғанынан археолог ----------------------- тапты.
2.Зерттеушілердің пікірі бойынша «Алтын адам» -------------------жатады.
3. Оның жасы 17-18 де, бойы 165 см
«Wordwall» платформасында «Quizz» әдісі |
Мәтінмен жұмыс
Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
Дескрипторы: 1.Тиісті мәліметті орнына қойып, Алтын адамның табылған уақытын, зерттеген археолог ғалымды біледі. 2.Алтын адамның қай дәуірге жататынын анықтайды. 3. Алтын адамның жасына, бойына сипаттама береді. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Жұлдызшалар»
|
Ақпараттық мәтін Ақпараттық мәтін Үлестірмелі қағаздар |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут
5 минут |
Оқушыларды мадақтау, бағалау парағының қорытындысын шығару. «Алтын адам» әдісі 1-5 балл – «Алтын етік» 6-8 балл – «Алтын сауыт» 9-10 балл – «Алтын дулыға»
Сабақты қорытындылау «Wordwall» платформасында сабаққа рефлексия
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
Тақырып бойынша не қызықты, не құнды, , неден қиналғанын жазады |
«Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Ақпарат тық карточка
https://wordwall.net/ru/resource/68317917/рефлексия
|
||
шағым қалдыра аласыз













