Қысқа мерзімді жоспар Ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шымкент қаласы, №129 Жалпы орта білім беретін мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2.Сақтар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Зерттеуші педагог: Айтбаева Жанар Абдихадировна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
12.12.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алтын адам» археологиялық олжасы.№2 сабақ Зерттеу сұрағы: Есік обасынан табылған «Алтын адам» кім болды? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.2.4 Есік обасынан табылған «Алтын адам» археологиялық олжасының ерекшеліктерін анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарихи ойлау дағдысы Тарихи концепт |
Тарихи талдау мен түсіндіру Маңыздылық. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Сақтардың әйгілі археологиялық ескерткіштерін атайды; - Есік обасынан табылған «Алтын адам» кім болғандығын анықтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Еңбек және шығармашылық, тарихи тәжірибе мен оның сабақтарын ұғыну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 2-мин Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру,арқылы Жаңа сабаққа кіріспе Тапсырма таратылады (11 мин). Жаңа білім Сабақтың ортасы 10 минут |
Қызығушылықты ояту кезеңі : Сәлемдесу. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру Сынып оқушыларын «Қоржындағы SMART
асықтар» арқылы «Алтын
адамның» 2 .Камзолы 3. Белбеу 4.Тостағаны суреттері арқылы 4 топқа біріктіру. «Интерактивті дәріс» әдісі Сонымен қатар интерактивті тақта немесе ноутбуктер,планшетпен «GhatGPT» атты жасанды интеллектті мен жасалған бейнероликтер көрсетемін (Томирис) сақ патшайымы , «Алтын адам» өздерін таныстырады, бейнеролик көрсету арқылы оқушылардың жаңа тақырыпқа қызығушылығы арттырамын. «Ойлан,топтас» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын топтық талқылау №1 тапсырма Саралауға «Әр түрлі суреттер» ішіндегі тапсырмалар
шамасында. 2. Әшекей саны – жуық. 3. Баскиімнің ең ұшында - орналасқан. 4. Баскиімнің пішіні – 5. Баскиімдегі жебе саны – 6. Баскиімдегі әшекейлер орналасуына қарай - болып үш бөлікке бөлінді. Төменде берілген мәтінді пайдаланып сұрақтарға жауап беріңіз. Археолог - ғалым Кемел Ақышев Қазақстанды әйгілі етті. Ол 1969 жылы Жетісу аймағында сақ тайпаларынан қалған өте танымал ескерткішті ашты. Бұл қай ескерткіш? Археологиялық ескеткіштен табылған олжаларды атаңыз.
|
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу .
Дескриптор Білім алушы: -Кемел Ақышев ашқан археологиялық ескерткіштерін атайды; археологиялық ескерткіштен табылған олжаларды атайды. |
Мадақтау (ауызша) ҚБ Керемет жауап! Сен мені қуанттың! Жақсы жұмыс!
1-10 баллдық жүйе бойынша бағалаймын |
Қатысушылар өз ойларын ортаға салады, түйіндейді. Топ көшбасшылары шығып өз тобының негізгі идеяларымен алмасады.
Есік обасында жүргізілген археологиялық қазба жұмыстары бейнеленген ғаламтордан алынған фотосуреттер Флипчарт қағаздары, стикерлер, түрлі-түсті маркерлермен жұмыс жасау
МӨР (печать) арқылы бағалау жүргізу Параққа шығарылған мадақтау қағаздарын беремін. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут
5-минут 4-минут |
№3 Тапсырма «Серпілген сауалдар» әдісі «Алтын адам» жәдігерін берілген суреттер негізінде 5 сөйлеммен сипаттаңыз.
№4 Жеке жұмыс «Жас картограф» әдісі Сараланған тапсырмалар: Дарынды оқушыларға: Иә-1. Жоқ-0
ЕБҚ оқушы маңызды тірек сөздерді жазып алады; №5 Тапсырма «Бургер әдісі» Жұптық жұмыс,жеке,топтық жұмыс. "Алтын адамның" бас киіміндегі сақтардың әлемнің үш бөлігі мен төрт тарабы туралы дүниетанымды анықтап, сипаттап жазыңыз.
|
Дескриптор Білім алушы -«Алтын адам» жәдігерін берілген суретте арқылы 5 сөйлеммен сипаттайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айтбаева Жанар АбдихадировнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Алтын адам археологиялық олжасы №2 сабақ
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Алтын адам археологиялық олжасы №2 сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
Жаңа әдіс-тәсілдер,жасанды интелект пен жасалған ашық сабақ .
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар Ашық сабақ
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















