Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Т.Шонанұлы атындағы ЖББОМ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Мектептің атауы, мұғалімнің Т.А.Ә |
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданы Т.Шонанұлы атындағы ЖББОМ Жұмабаева Жанаргүл Қармысаққызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі |
Оқылым Жазылым |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімше |
2.1 Оқу түрлерін қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Алтын балта (ертегі) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
3.3.2.1* шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі: |
Талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 мин 1 мин Сабақтың ортасы 10 мин |
1. Психологиялық ахуал Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» әдісі Күн, мен сені сүйемін, Саған бас иемін. Жылу бер, бақыт бер, Мейірім мен шабыт бер! 2.Топқа бөлу «Өз орныңды тап» әдісі 1 - топ: Адалдық 2 - топ: Еңбек 3 - топ: Қанағат 1 тапсырма: (ЖЖ) «Шешімін тап» әдісі Ребусты шешіп,бүгінгі сабақ не туралы болатынын анықтайды. ЕББ Суреттегі заттардың аттарын атайды, екінші және алтыншы суретті бояйды 2 тапсырма (ҰЖ) Ертегіні өз бетінше түсініп, рөлге бөліп оқыңдар, сұрақтарға жауап беріңдер. «Сұрақ –бізден, жауап-сізден» әдісі
3 тапсырма. (Т.Ж) 1-топ: « Суретті мәтін» әдісі. Суреттерді ертегі желісі бойынша орналастыр
ЕБҚЕО қол моторикасын дамыту мақсатында ертегі желісі бойынша берілген суреттерді жабыстырып, айтады 2-топ: «Салыстыру» әдісі Кедей мен байға мінездеме бере отырып, салыстыру Жағымды кейіпкерге беретін мінездемені күн сәулесіне жазыңдар
3-топ: «Ұшқыр ой» әдісі Ертегі желісі бойынша кейіпкерге хат жазу
4 тапсырма. ҰЖ «Жалғасын тап» әдісі Сызықшының орнына керекті сөздерді қойып, өлең құрастырып жазыңдар Қолыма балта ____________ Орманға өзім ____________ Ренжітпеймін ____________ ____________ өзім жарамын. ЕБҚЕО өлеңдегі іс-әрекеттерді қимылмен көрсет Керекті сөздер: отынды, аламын, әкемді, барамын |
Қолдарынан ұстап жылы сөздер айтады
Оқушылар топқа бөлінеді
Ребусты шешіп, жаңа тақырыпты ашады. ,, ,,,, ,,,
,,, ,,,,, ,,,, ,,,,
Мәтінді түсініп, рөлге бөліп оқиды, сұрақтарға жауап береді
Сурет бойынша ертегіні ретімен орналастырады
Бай мен кедейге мінездеме беріп, салыстырады, күн сәулесіне орналастырады
Ертегі бойынша кейіпкерге хат жазады.
Қолыма балта аламын, Орманға өзім барамын. Ренжітпеймін әкемді, Отынды өзім жарамын.
|
ҚБ: «Кім тапқыр?» әдісі Дескриптор:
ҚБ: «Ақиқат, жалған» әдісі Дескриптор:
ҚБ: « Суреттер сөйлейді» әдісі Дескриптор:
ҚБ: «Күн сәулесі» әдісі Дескриптор:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















