|
Бөлім: Қазақстандағы көрікті жерлер |
Мектеп: №37 «Еңбек» |
||
|
Күні: 04.09.2023ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Умиралиева Д.А. |
||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Алтынемел ұлттық саябағы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1.Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау. 6.4.1.1. Тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтінді тыңдау арқылы болжау, тақырып бойынша сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; Көпшілігі: Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау, тақырып бойынша сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; Кейбір оқушылар: Мәтіннің атауын талқылау және алғашқы бөлігін тыңдау арқылы көтерілетін мәселені болжау, өз көзқарасын білдіру, тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Оқу деңгейінің дағдылары |
Білу ,түсіну,қолдану. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиет,география |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Бурабай ұлттық саябағы туралы оқып,саябақ туралы түсініктері қалыптасқан. |
||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту. «Суреттер галереясы»
Сынып қабырғасына
түрлі суреттер ілінеді. Оқушылар берілген суреттерді жұппен
талдайды.
Тақырыпты анықтау. Сабақ мақсатымен таныстыру. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Сынып қабырғасына түрлі суреттер ілінеді. Оқушылар берілген суреттерді жұппен талдайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ
|
6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Саралау, бағалау Үй жұмысы: |
(Оқушылар ықтимал жауаптарын береді). Аудиожазба жазылған «Алтынемел" сөзінің шығу тарихы тыңдалады. https://www.youtube.com/watch?v=II5YqXABsA8 Тыңдалған ақпаратты меңгергендерін тексеру үшін «Екі жалған, бір шындық» әдісін қолданамын. Оқушылар тақтаға жазылған кестеге қарап,шын және жалған сөздерді табады және салыстырады. Мысалы:
Тыңдалым тапсырмасы. «Стоп-кадр» әдісі «Алтынемел саябағы» туралы бейнебаянның алғашқы бөлігі көрсетіледі. Кадр тоқтатылып, екінші жартысы болжанады. https://www.youtube.com/watch?v=ooKmaeH7atM Сұрақ: 1. Мәтіннің алғашқы бөлігінде қандай мәселе қозғалып тұр? 2. Екінші бөлікті болжаңыз: «Алтын емелге туристерге есік ашық болса, тағы басқа қандай мәселе туындап кетуі мүмкін?» Оқушыларды қолдау мақсатында «Попс» формуласы беріледі. «Попс» формуласы •Бірінші сөйлем «Менің ойымша,... » •Екінші сөйлем «Себебі,мен оны былай түсіндіремін … » •Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » Оқушылар топта өз болжамдарымен бөліседі. «Болжау» кестесінің сол жақ бөлігін толтырады. Кесте тақтаға ілініп тұрады.
Бейнебаянның жалғасы көрсетіледі. Оқушылар өз болжамдарымен бейнебаяндағы нұсқаны салыстырады. Кестенің оң жақ бағанын толтырады. •Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім ...» Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. ӘТН.
2-тапсырма. Бірігіп жазылған сөздердің астын сызып, ережесін түсіндіріңдер.
3-тапсырма. Топтарға бөлініп, Алтынемел ұлттық бағы туралы таныстырылым дайындаңдар. Таныстырылымдарын «Автор орындығында» қорғайды. Кері байланыс «Плюс, минус, қызықты» «Плюс» - оң әсер еткен фактілерді, алған, білімдері жайлы жазады. «Минус» - “қолымнан келмей жатыр” немесе “ түсініксіз болып тұр ” деген ойларын жазады. «Қызықты»- деген бағанға өздеріне не қызықты болды соны жазады немесе не жайында көбірек білгісі келеді , соны жазады. Үй жұмысын таңдалуы бойынша тапсыру. 1. «Саябақты қорғау біздің міндетіміз» тақырыбында эссе жазып,жеке,бірге,дефис арқылы жазылатын сөздерді пайдалану. 2. «Алтынемел ұлттық саябағы» туралы таныстырылым дайындау. 3. Саябақтар туралы суреттер жазып к7елу. |
Аудиожазба жазылған «Алтынемел" сөзінің шығу тарихы тыңдалады. Тыңдалған ақпаратты меңгергендерін тексеру үшін «Екі жалған, бір шындық» әдісін қолданамын. Оқушылар тақтаға жазылған кестеге қарап,шын және жалған сөздерді табады және салыстырады. «Стоп-кадр» әдісі «Алтынемел саябағы» туралы бейнебаянның алғашқы бөлігі көрсетіледі. Кадр тоқтатылып, екінші жартысы болжанады. Оқушылар өз пәкәрлерін «Попс» формуласы арқылы жеткізеді. Оқушылар топта өз болжамдарымен бөліседі. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Бірігіп жазылған сөздердің астын сызып, ережесін түсіндіріңдер. Топтарға бөлініп, Алтынемел ұлттық бағы туралы таныстырылым дайындаңдар. Таныстырылымдарын «Автор орындығында» қорғайды.
|
Дескриптор: 1. Мәтіннің атауын талқылайды. 2.Өз болжамдарымен салыстырады. ҚБ: «Аяқталмаған сөйлемдер» Бүгін мен....................білдім ..................................қызықты болды .........................................таң қалдырды Мен енді.......................білемін Дескриптор: •Әр топ екі-үш болжам жазады •өз ойын білдіреді; •себебін түсіндіреді; •фактілермен, мысалдармен дәлелдейді; •қорытынды шешімін айтады. ҚБ Дескриптор: •Бірігіп жазылған сөздердің астын сызып, көшіріп жазады; •ережесін түсіндіреді. ҚБ |
https://www.youtube.com/watch?v=II5YqXABsA8 https://www.youtube.com/watch?v=ooKmaeH7atM
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Умиралиева Динара АманбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Алтынемел ұлттық саябағы
Тақырып бойынша 29 материал табылды
Алтынемел ұлттық саябағыМатериал туралы қысқаша түсінік
Алтынемел ұлттық саябағы ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




















