Қысқа мерзімді жоспар
6-сынып
|
Сынып:
6 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Алтынемел ұлттық
саябағы |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
6.1.3.1 -
тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсін, детальді ақпаратты
анықтайды. |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
6.4.1.1 -
тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы
жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай
жазу. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
табиғаттың байлығы мен оны қорғаудың маңыздылығын түсіндіру. Осы
сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы құндылықтар:
тәуелсіздік және
отансүйгіштік. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
білу,
түсіну |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (7
минут) |
Сәлемдесу,
сыныпты түгелдеу, сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстыру. |
Оқушылар
мұғалімді тыңдайды, сабаққа назар
аударады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісі
арқылы. |
Презентация,
тақта. |
|
Сабақтың ортасы (30
минут) |
Мәтінмен
жұмыс: Алтынемел ұлттық саябағы туралы мәтінді оқу және талдау (5
минут). |
Мәтінді
оқиды, талдайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен. |
Мәтін,
оқулық. |
|
Тапсырма
1: Сөз тіркесін құрастыру арқылы септік жалғауларын меңгеру (5
минут). |
Сөз
тіркестерін құрастырады, септік жалғауларын
анықтайды. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен. |
Тақта,
оқулық. |
|
|
Тапсырма
2: Алтынемел ұлттық саябағы туралы суретке қарап сөйлемдер
құрастыру (7 минут).
|
Суретке
қарап сөйлемдер
құрастырады. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау»
әдісімен. |
Сурет,
дәптер. |
|
|
Тапсырма
3: Алтынемел ұлттық саябағының маңыздылығы туралы шағын эссе жазу
(8 минут). |
Эссе
жазады, тақырыпты ашады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі»
әдісімен. |
Дәптер,
қалам. |
|
|
Сабақтың соңы (8
минут) |
Сабақты
қорытындылау, кері байланыс
алу. |
Сабақ
бойынша өз пікірлерін
білдіреді. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Үй
тапсырмасы: Алтынемел ұлттық саябағы туралы қосымша ақпарат
жинау. |
Үй
тапсырмасын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Алтынемел-ұлттық саябағы
Алтынемел-ұлттық саябағы
Қысқа мерзімді жоспар
6-сынып
|
Сынып:
6 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Алтынемел ұлттық
саябағы |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
6.1.3.1 -
тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсін, детальді ақпаратты
анықтайды. |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
6.4.1.1 -
тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы
жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай
жазу. |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
табиғаттың байлығы мен оны қорғаудың маңыздылығын түсіндіру. Осы
сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы құндылықтар:
тәуелсіздік және
отансүйгіштік. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
білу,
түсіну |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (7
минут) |
Сәлемдесу,
сыныпты түгелдеу, сабақтың тақырыбы мен мақсатын
таныстыру. |
Оқушылар
мұғалімді тыңдайды, сабаққа назар
аударады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі» әдісі
арқылы. |
Презентация,
тақта. |
|
Сабақтың ортасы (30
минут) |
Мәтінмен
жұмыс: Алтынемел ұлттық саябағы туралы мәтінді оқу және талдау (5
минут). |
Мәтінді
оқиды, талдайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен. |
Мәтін,
оқулық. |
|
Тапсырма
1: Сөз тіркесін құрастыру арқылы септік жалғауларын меңгеру (5
минут). |
Сөз
тіркестерін құрастырады, септік жалғауларын
анықтайды. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен. |
Тақта,
оқулық. |
|
|
Тапсырма
2: Алтынемел ұлттық саябағы туралы суретке қарап сөйлемдер
құрастыру (7 минут).
|
Суретке
қарап сөйлемдер
құрастырады. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау»
әдісімен. |
Сурет,
дәптер. |
|
|
Тапсырма
3: Алтынемел ұлттық саябағының маңыздылығы туралы шағын эссе жазу
(8 минут). |
Эссе
жазады, тақырыпты ашады. |
ҚБ
«Мадақтау сэндвичі»
әдісімен. |
Дәптер,
қалам. |
|
|
Сабақтың соңы (8
минут) |
Сабақты
қорытындылау, кері байланыс
алу. |
Сабақ
бойынша өз пікірлерін
білдіреді. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Үй
тапсырмасы: Алтынемел ұлттық саябағы туралы қосымша ақпарат
жинау. |
Үй
тапсырмасын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз














