Материалдар / Алтынемел ұлттық саябағының кереметі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Алтынемел ұлттық саябағының кереметі

Материал туралы қысқаша түсінік
Алтынемел ұлттық саябағының кереметі тақырыбы бойынша ашық сабақ , ҚМЖ 6 сынып
Авторы:
11 Желтоқсан 2023
202
5 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Теміртау қаласының «№20 Мектеп-лицейі»КММ

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Қазақстан қорықтары

(Алтынемел ұлттық саябағының кереметі)

Бөлім:

Алтынемел ұлттық саябағының кереметі

Педагогтің Т:А. Ә :

Есеманова Гульжан Абикеновна

Күні:


Сынып:6

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Алтынемел ұлттық саябағының кереметі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.1.1.1 тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжау;

6.2.1.1 тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдану, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізу

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар үшін: тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжайды, тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолданып, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізеді.

Оқушылардың көпшілігі үшін: тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжайды, тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдана отыра, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізу барысында сұрақтарға жауап беріп диалогқа түседі.

Кейбір оқушылар үшін: тірек сөздер, мәтіннің бастапқы бөлігін тыңдау арқылы тақырыпты және көтерілетін мәселені болжайды, тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдана отыра, ойын әсерлі, мазмұнды жеткізу барысында қосымша ақпаратты яғни тақырыпқа сай қосымша ақпаратпен ойын мазмұнды, әсерлі жеткізеді


Бағалау критерийі

    • Мәтііннің бастапқы бөлігін тыңдайды, тақырыпты және көтерілген мәселені болжай алады

    • Тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді қолданады, ойын әсерлі әрі мазмұнды жеткізеді


Ойлау дағдылары деңгейі:

Білу (үй тапсырмасы), түсіну (оқылым алды), қолдану (оқылым кезі), талдау- жинақтау (оқылымнан кейін), бағалау(сабақтың соңы).


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1 минут



Психологиялық ахуал орнату

2 минут



Үй тапсырмасын тексеру

3 минут








Миға шабуыл

(тақырыпты анықтау)

2 минут
































Тыңдалым алды тапсырмасы:

11 минут



«Сәйкестендіру» әдісі

3 минут



Оқушылармен амандасып,түгендеу.




« Шаттық шеңбер» әдісі

. Ойын барысын түсіндіреді

Мақсаты: жағымды психологиялық ахуал орнату



-Балалар,үйге не тапсырма берілді?

Жақсы, олай болса үй тапсырмасын тексерейік!


«Ашық микрофон » әдісі


Тапсырма: Берілген сұрақтарға жауап беріңіз

Қорық деген не?

Қазақстанда неше қорық бар?

Қорықта нелер бар?



«Ойлан, тап» әдісі

Оқушылар назарын сабаққа аудару

«Ойлан, тап!» әдісі арқылы сабақты бастамас бұрын берілген төрт суреттің мазмұнына қарай артық бір суретті алып тастаңыз , және суреттердің мазмұнына байланысты бүгінгі сабақтың тақырыбын болжаңыз.








Тірек сөздермен таныстыру, мағынасын түсініп сәйкестендіру, сөз тіркесін,сөйлем құрау

Жер көлемі

Көне

Сазан

парызы

Бекіре

Бұлақ

Қорықшы









.


Тапсырма: Жаңа сөздерді сәйкестендіреді, сөз тіркестері құрайды, сөйлем құрастырады



















Мұғаліммен амандасады, сыныпта жоқ оқушыларды атайды



Шеңберге тұрып бір біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа сәттілік тілейді









Дескриптор: сұрақтарға ауызша жауап береді









































1 үлестірме(ЕБҚ оқушы ): Берілген сөздердің аудармасын сөздіктен тауып, суретпен сәйкестендіріңіз.


2 үлестірме : Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрастырыңыз

Құнды

Сөзді қолдана құрылған сөзтіркесі

орын тәртібі сақталған сөйлем

Жер көлемі



көне



қорықтар



бекіре



бұлақ



қорықшы



парызы



3 үлестірме : Жаңа сөздермен орын тәртібін сақтай отырып сөйлем құрастырыңыз.



Дескриптор:

Жаңа сөздерді дұрыс қолдану;









жарайсыңдар, балалар!








Өзін- өзі бағалау











ҚБ. «Бес саусақ» әдісі

Мақсаты; оқушының бір біріне бес саусақтай ықпал ету











Бас бармақ



Өте жақсы!



Жарайсыздар!



































Ойын, шеңбер,





интерактивтіі тақтада дұрыс жауап









https://youtu.be/FonfrMeI_aw



































Сабақтың ортасы




«Кемпірқосақ» әдісі

































Оқылымнан кейінгі тапсырма:

7 минут





























Сабақтың соңы:


Бекіту

7 минут





Материалды жүктеу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!