Тексерілді:
Сыныбы: Күні: Пәні:
Сабақтың тақырыбы: Амалдарды орындау.Жақшалар
Сабақтың мақсаты: 1. Жақшалы өрнектердің шығарылу тәртібін пысықтау, жақшалы өрнектер алдымен орындалады ережесін бекіту, топтық, жұптық және жекелеген тапсырмалар орындау;
2. Ойын арқылы оқушылардың жылдам және ауызша есептеу қабілеттерін, ойлау қабілеттерін дамыту, танымдық қызығушылығын арттырып, ой-өрісін кеңейту.
3. Оқушыларға патриоттық және адамгаршілік тәрбие беру.
Көрнекіліктер: интерактивті тақта,кеспелер
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
Жүрек жылуын беру (журекке тілек айтып,сыныптағы ұнаған адамға беру)
Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.Оқушыларды түгендеу.Оқушылар назарын сабаққа аудару.
ІІ. Өткенді қайталау
Ауызша есептеу.
-Балалар сендердің алдыларыңда билеттер жатыр, өрнектің мәніне қарай орындарыңа отырыңдар.(Орныңды тап ойыны)
|
21-20 10-9 41-40 61-60 |
10-8 4-2 42-40 32-30 8-6 |
33-30 1+2 43-40 53-50 |
14-10 84-80 3+1 74-70 |
(Мұғалім билеттер бойынша оқушылардың дұрыс отырғанын тексеру керек)
Балалар, орнымызға жайғассақ келесі тапсырмаларымызды көрейік. Қай топ есептердің мәнін дұрыс табады екен.
(Кім жылдам? ойыны)
|
Алматы (11-10) |
4 |
Атырау (23-20) |
5 |
Түркістан (10-8) |
|
1 |
Көкшетау (10-6) |
3 |
Астана (45-40) |
2 |
Көркем жазу жолы.
- Балалар дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып, көркем жазу жолын толтырайық.
ІІІ.Тапсырма: Жайлаудағы тоқтыларды жинап беру.
(Ойын «Тоқтыларды жинау»)
1) 90 мен 50-дің айырмасына 8-ді қос.
2) 80мен 30-дың айырмасына 7-ні қос.
3) 60 пен 50 – дің айырмасына 40-ты қос.
4) 70 пен 40-тың айырмасынан 20-ны азайт.
5) 50-ге 90мен 80-нің айырмасын қос
6) 60-қа 50мен 30-дың айырмасын қос.
«Эстафеталық жарыс» Қай топ жылдам, әрі зерек екен?
|
Салыстыр <,>,= 2онд 5бірл * 2онд 3бірл 5онд * 5бірл 3онд 6 бірл * 6онд 6 бірл 8бірл * 8онд |
Алдымен уақыт өлшемдерін қайталап алайық:
1сағ-60мин, 1тәул-24сағ, 1апта-7күн, 1ай-4апта;30-31күн, 1жыл-12ай;365күн, 1мүшел-12жыл, 1ғасыр-100жыл
Өздік жұмысы.
6 сағ + (3сағ + 1сағ) * (6сағ + 3сағ) + 1сағ
(3тәул + 7 тәул) – 2тәул * 3тәул + (7тәул – 2тәул)
(10мин – 6мин) +1 1мин * 10мин – (6мин + 1мин)
(Ө.ж, экрандағы дұрыс жауап арқылы бағаланады)
ІҮ. Сергіту сәті.
Тапсырма:
(Есепті оқушылар оқиды, шартын құрады)
1-ыдыста – 2л
2-ыдыста – 5л ?
Шешуі: 2+5=7(л) – шырын
Жауабы: екі ыдыста 7литр шырын
Ү. Қорытынды. Бекіту.
Бүгінгі сабақта не түсіндің?Не білгің келеді?
ҮІ. Бағалау
Белсенділік танытқан оқушыларды мадақтап,марапаттау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Амалдарды орындау реті
Амалдарды орындау реті
Тексерілді:
Сыныбы: Күні: Пәні:
Сабақтың тақырыбы: Амалдарды орындау.Жақшалар
Сабақтың мақсаты: 1. Жақшалы өрнектердің шығарылу тәртібін пысықтау, жақшалы өрнектер алдымен орындалады ережесін бекіту, топтық, жұптық және жекелеген тапсырмалар орындау;
2. Ойын арқылы оқушылардың жылдам және ауызша есептеу қабілеттерін, ойлау қабілеттерін дамыту, танымдық қызығушылығын арттырып, ой-өрісін кеңейту.
3. Оқушыларға патриоттық және адамгаршілік тәрбие беру.
Көрнекіліктер: интерактивті тақта,кеспелер
Сабақтың барысы:1. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.
Жүрек жылуын беру (журекке тілек айтып,сыныптағы ұнаған адамға беру)
Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.Оқушыларды түгендеу.Оқушылар назарын сабаққа аудару.
ІІ. Өткенді қайталау
Ауызша есептеу.
-Балалар сендердің алдыларыңда билеттер жатыр, өрнектің мәніне қарай орындарыңа отырыңдар.(Орныңды тап ойыны)
|
21-20 10-9 41-40 61-60 |
10-8 4-2 42-40 32-30 8-6 |
33-30 1+2 43-40 53-50 |
14-10 84-80 3+1 74-70 |
(Мұғалім билеттер бойынша оқушылардың дұрыс отырғанын тексеру керек)
Балалар, орнымызға жайғассақ келесі тапсырмаларымызды көрейік. Қай топ есептердің мәнін дұрыс табады екен.
(Кім жылдам? ойыны)
|
Алматы (11-10) |
4 |
Атырау (23-20) |
5 |
Түркістан (10-8) |
|
1 |
Көкшетау (10-6) |
3 |
Астана (45-40) |
2 |
Көркем жазу жолы.
- Балалар дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазып, көркем жазу жолын толтырайық.
ІІІ.Тапсырма: Жайлаудағы тоқтыларды жинап беру.
(Ойын «Тоқтыларды жинау»)
1) 90 мен 50-дің айырмасына 8-ді қос.
2) 80мен 30-дың айырмасына 7-ні қос.
3) 60 пен 50 – дің айырмасына 40-ты қос.
4) 70 пен 40-тың айырмасынан 20-ны азайт.
5) 50-ге 90мен 80-нің айырмасын қос
6) 60-қа 50мен 30-дың айырмасын қос.
«Эстафеталық жарыс» Қай топ жылдам, әрі зерек екен?
|
Салыстыр <,>,= 2онд 5бірл * 2онд 3бірл 5онд * 5бірл 3онд 6 бірл * 6онд 6 бірл 8бірл * 8онд |
Алдымен уақыт өлшемдерін қайталап алайық:
1сағ-60мин, 1тәул-24сағ, 1апта-7күн, 1ай-4апта;30-31күн, 1жыл-12ай;365күн, 1мүшел-12жыл, 1ғасыр-100жыл
Өздік жұмысы.
6 сағ + (3сағ + 1сағ) * (6сағ + 3сағ) + 1сағ
(3тәул + 7 тәул) – 2тәул * 3тәул + (7тәул – 2тәул)
(10мин – 6мин) +1 1мин * 10мин – (6мин + 1мин)
(Ө.ж, экрандағы дұрыс жауап арқылы бағаланады)
ІҮ. Сергіту сәті.
Тапсырма:
(Есепті оқушылар оқиды, шартын құрады)
1-ыдыста – 2л
2-ыдыста – 5л ?
Шешуі: 2+5=7(л) – шырын
Жауабы: екі ыдыста 7литр шырын
Ү. Қорытынды. Бекіту.
Бүгінгі сабақта не түсіндің?Не білгің келеді?
ҮІ. Бағалау
Белсенділік танытқан оқушыларды мадақтап,марапаттау.
шағым қалдыра аласыз













