Бөлім:
|
8-бөлім. Болашақ мамандықтары.
А.Машанов «Жер астына саяхат»
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Төлеухан
Шолпан
|
Күні:
|
23.01.23
|
Сыныбы:
|
Қатысушылар саны: 3 Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
А.Машанов «Жер астына
саяхат»
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
|
6.
1.6.1 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы өмірмен
байланыстырып жауап беру
6.2.2.1. Тақырып бойынша диалогті
бастау, жалғастыру,аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті
формаларын білу
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде шынайы
өмірмен байланыстырып жауап береді;
Тақырып бойынша диалогті бастау,
жалғастыру,аяқтаудың ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын
біледі.
|
Құндылықтарға
баулу:
|
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы
бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы»
құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда
шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы,
қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен
қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және
азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы
қалыптасады.
|
Сабақ
кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты
ояту.
7 мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру
кезеңі:
1.
Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
|
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау
дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың
қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі
артады.
|
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы
жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын
оятады.
|
Оқулық, жұмыс
дәптерлері
ДК
экраны
|
Жаңа сабаққа
кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл»
әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты
байланыстыру Мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы,
мақсатымен таныстырады.
|
Бір-біріне сұрақтар қояды. Сыныптастырының
пікірін толықтырады.
Өз
ойымен бөліседі.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық
талқылау жасайды.
Осы тапсырманы орындау арқылы
оқушылардың айтылым дағдысы
қалыптасады
|
Қалыптастырушы
бағалау: Өз
ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан
оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзіменынталандыру.
|
Интербелсенді
тақта
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу.
2 6
мин.
|
Сөздікпен
жұмыс
№1-тапсырма:
Жұптық
жұмыс
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқып
түсіндіреді,
берілген жаттығуларды
орындатды.
|
Айтылым
Айтылым
Жазылым.
Парталас досымен сурет бойынша әңгімелеседі,
сұхбат құрады. Рөлдік ойын.
«Блум түймедағы» тәсілі арқылы тақырыпты
нақтылайды.
|
Дескриптор
4 балл
-Сұхбаттасады
-Сипаттайды
-Пікір білдіреді
|
-сынып оқулығы, жұмыс
дәптері
Сөздіктер
Слайдтар
|
|
Тапсырма:
Оқулықта берілген тапсырмаларды
орындатады, бақылайды, мысал, үлгі
көрсетеді.
|
Жазылым
«Мамандық» диаграммасын толықтырады. Сөйлем
құрайды.
«Ыстық орындық» тәсілі арқылы оқушылар мұғалім,
сыныптастарының сұрақтарына жауап
береді.
|
Дескриптор: Жалпы – 3
балл.
-Керекті сөздермен
толықтырады.
|
5-сынып оқулығы, жұмыс
дәптері
|
|
№2-тапсырма:
Топтық
жұмыс
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындатады,
бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
Қосымша
тапсырма
Жеке жұмыс
|
Тыңдалым
Оқылым
Диалогты тыңдайды. Топқа бөлініп тапсырма
орындайды.
1-топ: «Қазақстанның атақты геологтері»
шолу-реферат дайындайды.Постер
қорғайды.
2-топ: Мамандық тақырыбы бойынша сурет
салады.
3-топ: «Домино» тәсілін пайдаланып,
сөйлемдерді дұрыс құрастырады.
Айтылым
Мұғалімнің өткен тақырыпқа байланысты берген
тапсырмасын орындайды.
|
Дескриптор
5
балл
-Диалогпен жұмыс
жасайды
-Өлең құрастырады
-Сурет салады
-Сөйлем
құрастырады
Дескриптор
3 балл
-Сұрақ
құрастырады
-Пікір алмасады
|
5-сынып оқулығы, жұмыс
дәптері
Интербелсенді
тақта
Слайдтар
Плакаттар
|
Сабақтың соңы
Ой
толғаныс.
Рефлексия
7
мин.
|
«Еркін микрофон» әдісі.
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында
оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын
тыңдайды.
Үйге
тапсырма
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы
бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды
жасайды.
«Артығын тап» тәсілі арқылы мамандыққа
қатысты сөздермен кесте жасап
келеді.
|
Мұғалім оқушыларды
«Жапондық бағалау»
әдісі арқылы бағалайды. Яғни
«Дұрыс келісемін», «Толықтырамын, басқа
көзқарасым бар», «Менің сұрағым
бар».
|
|