Бекітемін:
|
Бөлім |
9.3А 17 (VIIА), 16 (VIА), 15 (VIА) , 14 (ІVА) топ элементтері және олардың қосылыстары |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Нуралиева А.З |
||||
|
Сынып |
|||||
|
Күні |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 37. Аммиак. № 12 зертханалық тәжірибе «Аммиак молекуласының моделі» |
||||
|
Оқу бағдрламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.6 аммиактың молекулалық, электрондық және құрылымдық формуласын түсіндіру 9.2.1.16 аммиакты алуды қасиеттерін мен қолданылуын түсіндіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Аммиактың молекулалық, электрондық және құрылымдық формуласын түсіндіреді -Аммиак молекуласының моделін жасайды - Аммиакты алуды қасиеттерін мен қолданылуын түсіндіреді |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәтінді талқылау арқылы өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылуға, бір-бірінің пікірін тыңдауға, ынтымақтастықпен жұмыс жасауға қалыптасады |
||||
|
Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
І.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау Үй тапсырмасын сұрау «Химиялық диктант» әдісі (Ж) Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын |
Сұрақтарға жауап береді Күннің ретін, тақырыпты дәптерге жазады |
мадақтау арқылы ынталандыру |
Слайд |
|
|
Ортасы 35 мин |
Мағынаны тану «Ой шақыру» Бейнеролик көрсету - Бұл бейнероликтен нені байқадыңыздар? - Аммиак қандай қосылыс? -Аммиакқа тән қандай қасиеттер бар? Оқушылардың жауабын тыңдау Мәтінмен жұмыс 2. «Ойлан, бірік, бөліс» (ТЖ) 1) Құрылысы 2) Қасиеттері 3) Алынуы 4) Қолданылуы 5) Аммиак өндірісінің үдерісі
Тапсырма 1 №12 зертханалық тәжірибе «Аммиак молекуласының моделі» Жұмыс барысы: 1) Тәжірибелерді жасау үшін берілген зертханалық жұмыстың нұсқаулығымен танысады. 2) Содан соң оқушылар алдарында дайын тұрған заттармен зертханалық жұмыстарын істейді. 3) Шарлар арқылы аммиак молекуласының үлгілерін жасайды 4) Аммиак молекуласындағы химиялық байланыстардың санына назар аударады 5) Зертханалық жұмыстың қорытындысын жасайды Қорытынды: аммиак молекуласының байланыс реті.. Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындатамын Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс № 9 жаттығу №1*есеп Тапсырма беремін, орындатамын, бақылаймын. ҚБ тапсырмасын орындатамын |
Мұғалімнің түсіндірмесі және оқулықтағы материал бойынша бағдар алады.
Мәтінмен жұмыс (оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып, пайдаланып, ақпаратпен жұмыс жасайды, топтарда талқылайды) Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі, диалогке түседі.
№ 12 зертханалық тәжірибе «Аммиак молекуласының моделі»
Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындайды Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс № 9 жаттығу №1*есеп ҚБ тапсырмасын орындайды |
«Мадақтау сөз» арқылы бағалау Дескриптор: -Аммиак молекуласының моделін құрастырады -Аммиактың қатысатын процестерін анықтайды
-аммиактың практикалық шығымын есептейді -дайын дескриптормен бағаланады |
Видео Кестелер 9-сынып оқулығы, Бақылау парағы, кесте, плакат, Жұмыс дәптері, Шарөзекті модельдер Жұмыс дәптері, 9-сынып оқулығы Тапсырмалары бар үлестірмелі таратпалар |
|
|
Соңы 3мин 2 мин |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем..» Үйге тапсырма: § 37 түсініп оқу |
Сабақта меңгергенін ортаға салады |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар бағаланады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аммиак
Аммиак
Бекітемін:
|
Бөлім |
9.3А 17 (VIIА), 16 (VIА), 15 (VIА) , 14 (ІVА) топ элементтері және олардың қосылыстары |
||||
|
Педагогтың Т.А.Ә |
Нуралиева А.З |
||||
|
Сынып |
|||||
|
Күні |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
§ 37. Аммиак. № 12 зертханалық тәжірибе «Аммиак молекуласының моделі» |
||||
|
Оқу бағдрламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.6 аммиактың молекулалық, электрондық және құрылымдық формуласын түсіндіру 9.2.1.16 аммиакты алуды қасиеттерін мен қолданылуын түсіндіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Аммиактың молекулалық, электрондық және құрылымдық формуласын түсіндіреді -Аммиак молекуласының моделін жасайды - Аммиакты алуды қасиеттерін мен қолданылуын түсіндіреді |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылар жаңа тақырып бойынша мәтінді талқылау арқылы өзінің жұмысына жауапкершілікпен қарауға және жоғары жетістіктерге қол жеткізуге ұмтылуға, бір-бірінің пікірін тыңдауға, ынтымақтастықпен жұмыс жасауға қалыптасады |
||||
|
Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 мин |
І.Ұйымдастыру Сәлемдесу. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау Үй тапсырмасын сұрау «Химиялық диктант» әдісі (Ж) Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын |
Сұрақтарға жауап береді Күннің ретін, тақырыпты дәптерге жазады |
мадақтау арқылы ынталандыру |
Слайд |
|
|
Ортасы 35 мин |
Мағынаны тану «Ой шақыру» Бейнеролик көрсету - Бұл бейнероликтен нені байқадыңыздар? - Аммиак қандай қосылыс? -Аммиакқа тән қандай қасиеттер бар? Оқушылардың жауабын тыңдау Мәтінмен жұмыс 2. «Ойлан, бірік, бөліс» (ТЖ) 1) Құрылысы 2) Қасиеттері 3) Алынуы 4) Қолданылуы 5) Аммиак өндірісінің үдерісі
Тапсырма 1 №12 зертханалық тәжірибе «Аммиак молекуласының моделі» Жұмыс барысы: 1) Тәжірибелерді жасау үшін берілген зертханалық жұмыстың нұсқаулығымен танысады. 2) Содан соң оқушылар алдарында дайын тұрған заттармен зертханалық жұмыстарын істейді. 3) Шарлар арқылы аммиак молекуласының үлгілерін жасайды 4) Аммиак молекуласындағы химиялық байланыстардың санына назар аударады 5) Зертханалық жұмыстың қорытындысын жасайды Қорытынды: аммиак молекуласының байланыс реті.. Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындатамын Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс № 9 жаттығу №1*есеп Тапсырма беремін, орындатамын, бақылаймын. ҚБ тапсырмасын орындатамын |
Мұғалімнің түсіндірмесі және оқулықтағы материал бойынша бағдар алады.
Мәтінмен жұмыс (оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып, пайдаланып, ақпаратпен жұмыс жасайды, топтарда талқылайды) Жеке ойланады,топ болып біріге жұмыс жасайды,басқа топтарға бөліседі, диалогке түседі.
№ 12 зертханалық тәжірибе «Аммиак молекуласының моделі»
Жаңа тақырып көлемінде тапсырма орындайды Тапсырма 2 Оқулықпен жұмыс № 9 жаттығу №1*есеп ҚБ тапсырмасын орындайды |
«Мадақтау сөз» арқылы бағалау Дескриптор: -Аммиак молекуласының моделін құрастырады -Аммиактың қатысатын процестерін анықтайды
-аммиактың практикалық шығымын есептейді -дайын дескриптормен бағаланады |
Видео Кестелер 9-сынып оқулығы, Бақылау парағы, кесте, плакат, Жұмыс дәптері, Шарөзекті модельдер Жұмыс дәптері, 9-сынып оқулығы Тапсырмалары бар үлестірмелі таратпалар |
|
|
Соңы 3мин 2 мин |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем..» Үйге тапсырма: § 37 түсініп оқу |
Сабақта меңгергенін ортаға салады |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылар бағаланады |
|
|
шағым қалдыра аласыз













