|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
30.01.2024 |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Диктант |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.4.3.1.сөйлемді бас әріптен бастап жахып, соңына тиісті тыныс белгіні қою. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазуды меңгерту |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: Ізденімпаз, жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңберіне» тұру. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де, Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге. – Балалар, көңіл күйлерің қалай? Егер жақсы болса, қол шапалақтаймыз. Өткенді пысықтау «Миға шабуыл» Сұрақтар: –Дыбыс пен әріптің айырмашылығы қандай? –Сөз дегеніміз не? Қыс сөзінде неше әріп, неше дыбыс бар? Сөйлем деген не? Сөйлем соңында қандай тыныс белгілері қойылады? Жаңа тақырып Жазылымға дайындық: –Қазір қай ай? Ауа райы қандай? Бейнекөріністен не ұнады? Қандай күйге ендіңдер? Қыс келбеті қандай екен? Қаңтар деген сөздің айтылуы да, жазылуы да бірдей екеніне назарларын аударту. –Ендеше, қазір сендер «Қаңтар» деген тақырыпта диктант жазасыңдар. Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Жазылым кезеңі. Диктант Қаңтар Қаңтар айы келді. Жер бетін ақ қар басты. Айнала ақ көрпе жамылды. Аяз бет қариды. Далада жүрсең, кірпігіңе қырау тұрады. (20 сөз) Түсіндірілетін сөздер: қырау, қариды. Қырау- күн суықта шөп басына түратын ақ түсті зат. Қариды- суықтың Тапсырма: Жуан дауысты дыбыстардың астын бір рет, жіңішке дауыстылардың астын екі рет сыз. «Мен жазушымын» әдісі Қыс туралы суреттерге қарап мәтін құра және оны жаз.
|
Өлең жолдарын хормен айтады Сұрақтарға жауап береді Жазылымға дайындық жасайды Жеке-жеке сөйлемді тыңдап жазады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазады. Тиісті тыныс белгілерін қояды. Тапсырманы орындайды Мәтін құрап жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор. Дыбыс пен әріптің айырмашылығын біледі Сөз дегеніміздің не екенін айтады Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Сөздердің дұрыс жазылуына мән береді Дескриптор: Есту бойынша сөздерді дұрыс жаза алады Сөйлемді бас әріптен бастап жазады Жуан дауысты дыбыстардың астын бір рет, жіңішке дауыстылардың астын екі рет сызады Дескриптор: Қыс туралы суреттерге қарап мәтін құрайды және оны жазады. Сөйлемдегі сөздердің өзара байанысын біледі « |
Суреттер Суреттер Қыс туралы суреттер Диктанттар жинағы Қыс туралы суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ана тілі
Ана тілі
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
30.01.2024 |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Диктант |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.4.3.1.сөйлемді бас әріптен бастап жахып, соңына тиісті тыныс белгіні қою. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазуды меңгерту |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: Ізденімпаз, жасампаз тұлға |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 24 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Шаттық шеңберіне» тұру. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де, Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге. – Балалар, көңіл күйлерің қалай? Егер жақсы болса, қол шапалақтаймыз. Өткенді пысықтау «Миға шабуыл» Сұрақтар: –Дыбыс пен әріптің айырмашылығы қандай? –Сөз дегеніміз не? Қыс сөзінде неше әріп, неше дыбыс бар? Сөйлем деген не? Сөйлем соңында қандай тыныс белгілері қойылады? Жаңа тақырып Жазылымға дайындық: –Қазір қай ай? Ауа райы қандай? Бейнекөріністен не ұнады? Қандай күйге ендіңдер? Қыс келбеті қандай екен? Қаңтар деген сөздің айтылуы да, жазылуы да бірдей екеніне назарларын аударту. –Ендеше, қазір сендер «Қаңтар» деген тақырыпта диктант жазасыңдар. Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Жазылым кезеңі. Диктант Қаңтар Қаңтар айы келді. Жер бетін ақ қар басты. Айнала ақ көрпе жамылды. Аяз бет қариды. Далада жүрсең, кірпігіңе қырау тұрады. (20 сөз) Түсіндірілетін сөздер: қырау, қариды. Қырау- күн суықта шөп басына түратын ақ түсті зат. Қариды- суықтың Тапсырма: Жуан дауысты дыбыстардың астын бір рет, жіңішке дауыстылардың астын екі рет сыз. «Мен жазушымын» әдісі Қыс туралы суреттерге қарап мәтін құра және оны жаз.
|
Өлең жолдарын хормен айтады Сұрақтарға жауап береді Жазылымға дайындық жасайды Жеке-жеке сөйлемді тыңдап жазады. Сөйлемді бас әріптен бастап жазады. Тиісті тыныс белгілерін қояды. Тапсырманы орындайды Мәтін құрап жазады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор. Дыбыс пен әріптің айырмашылығын біледі Сөз дегеніміздің не екенін айтады Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді Сөздердің дұрыс жазылуына мән береді Дескриптор: Есту бойынша сөздерді дұрыс жаза алады Сөйлемді бас әріптен бастап жазады Жуан дауысты дыбыстардың астын бір рет, жіңішке дауыстылардың астын екі рет сызады Дескриптор: Қыс туралы суреттерге қарап мәтін құрайды және оны жазады. Сөйлемдегі сөздердің өзара байанысын біледі « |
Суреттер Суреттер Қыс туралы суреттер Диктанттар жинағы Қыс туралы суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз















