Материалдар / Ана тілі 1 сынып. Шынығу. Заттың атын білдіретін сөздер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ана тілі 1 сынып. Шынығу. Заттың атын білдіретін сөздер

Материал туралы қысқаша түсінік
ЕБҚ ететін оқушыларға тапсырма беру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Сәуір 2023
818
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Карамурзаева Райхан Садыковна « Бастауыш сынып мұғалімі»

ПШО ЖМ филиалы мұғалім портфолиосы

Ақтау қаласы 05.08.2022 ж

Пәні

Ана тілі

Сыныбы

1

Күні

05.08

Мұғалім

Карамурзаева Райхан Садыковна

Бөлімі/Ортақ тақырып

Сөз және оның мағынасы / Дені саудың-жаны сау

Сабақтың тақырыбы

Заттың атын білдіретін сөздер. Шынығу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

1.1.3.1 *тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау;

1.4.2.1 *заттың атын, қимыл-әрекетін, сынын, санын білдіретін сөздерді ажыратып, орынды қолдану;

1.3.6.1 жазу жолын,жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу

Сабақ мақсаты

Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды. Заттың атын білдіретін сөздерді табады, сұрақ қояды.

Жаттығуларды көркем жазу талаптарына сай жазады

Ойлау дағдыларының деңгейі


Білу, түсіну

Бағалау критерийлері


Тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды.

Заттың атын білдіретін сөздерді табады,сұрақ қояды.

Жаттығуларды көркем жазу талаптарына сай жазады.

Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңдері (уақыты)



мин

Педагогтің әрекеті

Психологиялық дайындық. Мұғалім бүгінгі сабаққа балалардың көңіл күйін көтеру мақсатында:

Ашық аспан болсын!

Әр күніміз біздің

Сәттілікке толсын!

Ана тілі пәнінен

Білмегенді білейік

Үйренейік ,күлейік деп өлең жолдарымен оқушылардың

смайликтермен көңіл күйлерін сұрап біледі.

«Пазл әдісі» бойынша топқа бөлінеді.Бұл әдіс оқушыларды шапшаң ойлауға,топта бірлесіп жұмыс жасауды дамытады.

Қима қағаздардан денсаулыққа қатысты суреттер құрастырады.

Мақсаты: Балалардың ойлау қабілетін дамыту, шапшаңдыққа баулу,топта жұмыс жасауға дағдыландыру.

  1. топ. « Таза ауа»

  2. топ. « Денсаулық »

3-топ. «Тазалық »

4-топ « Шынығу»

Ереже тақтаға ілінеді.

Бір-бірімізді тыңдаймыз десек, Бір рет қол

шапалақтаймыз!

Ұйымшыл боламыз десек, Екі рет қол шапалақтаймыз! Белсенділік танытамыз десек, Үш рет қол шапалақтаймыз!

Оқушының әрекеті

«Жылы лебіз». Оқушылар орындарынан тұрып, мұғалімнің өлең жолдарынан кейін қасындағы өз жұбына жылы лебіздерін білдіреді.

«Пазл әдісі» арқылы топқа бөлінеді.


Бағалау

Қол шапалақтау

Ресурстар

Смайликтер

Сабақтың басы:

5 мин

Ширату жаттығуы немесе психологиялық ахуал «Ақылды доптар» әдісі арқылы оқушыларға өтілген тапсырмаларды қайталау мақсатында тапсырмалар берілді.

Мақсатым: Өтілген тақырыпты пысықтау.

Шапшаң жауап беруге үйрету


Доптардағы берілген сұрақтарға жауап береді.

«Ашық журнал» әдісі арқылы бағалау.

Дескриптор:

  • Сұрақтарға жауап береді

  • Тапсырмаларды орындайды

Доптар,тапсырмалар


Т.Ж. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы жаңа сабақты бастау.

Тапсырмасы: адасқан әріптерден «Шынығу» сөзін табады. Сол сөзге байланысты оқушылар тапсырмалар орындады.

Мақсаты: Шапшаңдыққа тәрбиелеу, ойлау қабілетін дамыту.

1топ. Шынығу сөзін тасымалдау

2топ сөзге сөйлем құрастыру

3 топ тақырыпқа сай постер .(ЕБҚ осы топта)

4топ дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату

ЕБҚ тапсырмасы:

«Шынықсаң шымыр боласың»ойыны

Мақсатым: Ойын арқылы шынығу жаттығуын жасату , ұқыптылыққа тәрбиелеу. Топта бірлесе жұмыс істеуге баулу, зейінін дамыту және оқушының функционалдық сауаттылығын дамыту


Берілген тапсырмаларды орындады. Постер қорғады












Жаттығуды түрлерін айтады


.



Дескриптор:

- шынығу сөзін тасымалдайды

- сөзге сөйлем құраыстырады

-постер құрастырады

- дауысты және дауыссыз дыбыстарды табады


ҚБ Балалар бірін-бірі бағалады






ЕҚБ дескриптор:

  • Шынығу жаттығуын орындайды.

  • ұқыптылықты сақтайды.




постер

2.Сабақтың ортасы:

30 мин

Жұптық жұмыс

«Ғажайып сандықша» әдісі

Тапсырма: Сандықшадағы тапсырмалар арқылы бір бірімен жұптасып орындайды және заттың атын білдіретін сөзді табады.

Мысалы: алма, доп, гүл, үй, қағаз, оқушы ...

Мақсатым: Жұптаса отырып, сұрақ қоя білуге, оған жауап бере білуге машықтандыру. Ашық сұрақтар арқылы оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру


ЕБҚ тапсырмасы:







Жасырылған сөздерді оқып сұрақ қояды. Заттың атын білдіретін сөздерді табады.






Суреттерді сәйкестендіреді


Дескриптор:

- сөздерді оқиды

- сұрақ қояды

- сұрақтарға жауап береді



ҚБ «Ашық журнал»





Оқулық, ғажайып сандықша, тәттілер

Суретті сәйкестендіру арқылы табады. Кім?кұрағына жауап беретін сөзді табу арқылы пәндік білім қалыптасып,функционалдық сауаттылығы дамиды.

Мақсатым: ойлау қабілетін дамыту, ойын еркін жеткізуге ықпал жасау.

Сергіту жаттығуы:

Жалғыз саусақ тіпті де

Ұстай алмай жіпті де

Екі саусақ бірікті

Ине қолға ілікті

Үш саусағым орамды

Жүгіртеді қаламды

Өнерлі екен он саусақ

Қала салсақ, жол салсақ.

Сергіту сәтін орындап алып, жеке жұмыс тапсырмасын орындатамын.

Жеке жұмыс/функционалдық сауаттылық

« Көркем жазу» әдісі

Тапсырма:

Мақсаты: Бұл әдіс оқушының қажеттілігіне ,жеке-дара мүмкіндігіне бағытталған.

Өз бетімен жұмыс істеге, жазбаша жұмысқа негіз болатын әдіс










Дәптермен жұмыс


Дескриптор:

-суретті сәйкестендіреді

-сұраққа жауап береді.










Дескриптор:

- Сөйлемді оқиды

- көркем жазады


ҚБ «мадақтамалар»

Ана тілі оқулығы

Ұжымдық жұмыс

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!