|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
82 – сабақ. Заттың сынын білдіретін сөздер. Тігінші құс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қоя алады және заттың сынын білдіретін сөздерді таба алады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Бұл сабақ оқушылардың тілдік дағдыларын дамытып, заттың сынын білдіретін сөздерді танып-білу арқылы еңбекке құрмет пен ұқыптылық құндылықтарын қалыптастыруға бағытталған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру "Көңіл-күйге сай амандасу". Сыныптың кіреберісіне сәлемдесу таңдау тақтасын орналастырып, оқушыларға әр таңбаның мәнін түсіндіреді және әр күні өз қалауы бойынша бір түрін таңдап сәлемдесуге мүмкіндік береді. Өткенді пысықтау. Кубизм әдісі.
Тақырыпты ашу Миға шабуыл. Оқушыларға сұрақтар қойылады: -Бір заттың түсін, дәмін, иісін, пішінін қалай сипаттаймыз? - «Қандай?» деген сұрақты қай кезде қоямыз? -Қалай ойлайсың «Тігінші құс» деген қандай құс? Оқылым. Оқулықтың 111 бетінде оқуға берілген «Тігінші құс» мәтінін оқушылардың түсініп оқуына қолдау жасау. Мәтін бойынша сұрақ құрау Жаңа тақырып. Ережемен жұмыс. Заттың сынын білдіретін сөздерге қандай?, қай? деген сұрақ қойылады: үлкен, таза, биік 2-жаттығу. Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап жаз. «Қандай?» сұрағына жауап беретін сөздердің астын сыз.
«Игра в кальмара» әдісі Әуенге қосылып би билейді, қимылдар жасайды Жазылым
ЕБҚ-тапсырма. Суретке қарап сөйлем жаз. Мұғалім сурет көрсетеді (мысалы, көк гүл, үлкен үй, тәтті торт).Осы суретке қарап, сөйлем құрап жаз. "Затты ата, сынын қоса айт!" әдісі Мұғалім бір заттың атын айтады, оқушы оның сынын қосып айтуы керек. Алма, үй, қарындаш, жапырақ, кітап, гүл
|
Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес сәлемдеседі. Кубикті лақтырып, түскен қырдағы тапсырманы орындайды: заттың сынын айтып, салыстырады, сөйлем құрайды немесе сұрақ қояды. Сұрақтарға өз ойын айтып жауап береді. Мәтінді оқиды және сұрақ құрайды Ережемен танысады, сөйлемдерден мәтін құрады, қандай? сұрағыны жауап беретін сөздердің астын сызады. Әуенді жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Оқушылар мұғалімнің айтқан сөзіне сын есім қосады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Заттын сынын айта алады Салыстыра алады Сөйлем құрап және сұрақ қоя алады
Дескриптор: Мәтін мазмұнын түсініп оқиды Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады
Дескриптор: Ережемен танысады және түсінеді Мәтін құрайды Заттың сынын білдіретін сөзді табады Тамаша!
Дескриптор: Жасырылған ережені табады Дескриптор: Суреттен сөйлем құра алады Дұрыс жазады Дескриптор: Айтылған сөзге сын есім қоса алады «Бағдаршам» әдісі
|
Кубик Презентация Оқулық Презентация Оқулық https://youtu.be/V65P_R-r38o?si=FaDBQyRBMGJaOKUv Оқулық, дәптер Гүл, үй, торт, ағаштың суреттері Презентация Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ана тілі . 82 – сабақ. Заттың сынын білдіретін сөздер. Тігінші құс
Ана тілі . 82 – сабақ. Заттың сынын білдіретін сөздер. Тігінші құс
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Сөз және оның мағынасы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
82 – сабақ. Заттың сынын білдіретін сөздер. Тігінші құс |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.5.1.мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қою, сұраққа жауап беру; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қоя алады және заттың сынын білдіретін сөздерді таба алады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Бұл сабақ оқушылардың тілдік дағдыларын дамытып, заттың сынын білдіретін сөздерді танып-білу арқылы еңбекке құрмет пен ұқыптылық құндылықтарын қалыптастыруға бағытталған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру "Көңіл-күйге сай амандасу". Сыныптың кіреберісіне сәлемдесу таңдау тақтасын орналастырып, оқушыларға әр таңбаның мәнін түсіндіреді және әр күні өз қалауы бойынша бір түрін таңдап сәлемдесуге мүмкіндік береді. Өткенді пысықтау. Кубизм әдісі.
Тақырыпты ашу Миға шабуыл. Оқушыларға сұрақтар қойылады: -Бір заттың түсін, дәмін, иісін, пішінін қалай сипаттаймыз? - «Қандай?» деген сұрақты қай кезде қоямыз? -Қалай ойлайсың «Тігінші құс» деген қандай құс? Оқылым. Оқулықтың 111 бетінде оқуға берілген «Тігінші құс» мәтінін оқушылардың түсініп оқуына қолдау жасау. Мәтін бойынша сұрақ құрау Жаңа тақырып. Ережемен жұмыс. Заттың сынын білдіретін сөздерге қандай?, қай? деген сұрақ қойылады: үлкен, таза, биік 2-жаттығу. Орны ауыстырылып берілген сөйлемдерден мәтін құрап жаз. «Қандай?» сұрағына жауап беретін сөздердің астын сыз.
«Игра в кальмара» әдісі Әуенге қосылып би билейді, қимылдар жасайды Жазылым
ЕБҚ-тапсырма. Суретке қарап сөйлем жаз. Мұғалім сурет көрсетеді (мысалы, көк гүл, үлкен үй, тәтті торт).Осы суретке қарап, сөйлем құрап жаз. "Затты ата, сынын қоса айт!" әдісі Мұғалім бір заттың атын айтады, оқушы оның сынын қосып айтуы керек. Алма, үй, қарындаш, жапырақ, кітап, гүл
|
Оқушылар өз көңіл-күйіне сәйкес сәлемдеседі. Кубикті лақтырып, түскен қырдағы тапсырманы орындайды: заттың сынын айтып, салыстырады, сөйлем құрайды немесе сұрақ қояды. Сұрақтарға өз ойын айтып жауап береді. Мәтінді оқиды және сұрақ құрайды Ережемен танысады, сөйлемдерден мәтін құрады, қандай? сұрағыны жауап беретін сөздердің астын сызады. Әуенді жаттығу жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Оқушылар мұғалімнің айтқан сөзіне сын есім қосады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Заттын сынын айта алады Салыстыра алады Сөйлем құрап және сұрақ қоя алады
Дескриптор: Мәтін мазмұнын түсініп оқиды Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады
Дескриптор: Ережемен танысады және түсінеді Мәтін құрайды Заттың сынын білдіретін сөзді табады Тамаша!
Дескриптор: Жасырылған ережені табады Дескриптор: Суреттен сөйлем құра алады Дұрыс жазады Дескриптор: Айтылған сөзге сын есім қоса алады «Бағдаршам» әдісі
|
Кубик Презентация Оқулық Презентация Оқулық https://youtu.be/V65P_R-r38o?si=FaDBQyRBMGJaOKUv Оқулық, дәптер Гүл, үй, торт, ағаштың суреттері Презентация Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





















