|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Курбашева З |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№13 сабақ. Әдепті балалар Жуан және жіңішке айтылатын сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша аудио, бейнежазба, кітап басылым материалдарының көмегімен мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды Сөздердегі дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке түріне ажырата алады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Тәртіп - тәрбие бастауы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Ворд волл тапсырма Жуан және жіңішке дыбыстар «Галареяға саяхат» әдісі Бәрінен де жақсы мәтін. Ана сөзін тағы қалай айтуға болады? (апа, шеше) –Кішкентай қыз қайда адасып қалды? –Ол не істеді? –Адамдар қызды не деп жұбатты? –Одан не сұрады? –Қыз оларға қалай жауап берді? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-жаттығу «Болжау» әдісі Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау. Табылды Әдібай өмір баяны. Ж: Мәтін әдепті балалар туралы Тыңдалым Мәтінді тыңда. ЖИ ТЫҢДАЛЫМ «Сұрақ-жауап» әдісі Балалар қандай қамқорлық жасады? -Әже оларға не деді? - Әдепті, балалар сөздерінде неше дауысты дыбыс бар? Олар қалай естіледі? Жуан ба? Жіңішке ме? Мәтінді кім жазған? Дәптермен жұмыс Көркем жазу минуты Й Й Й Й Й Й Й Й й й й й й й 2-жаттығу. Мақалды жатқа жаз. Үлкенге – құрмет, кішіге – ізет . ЕБҚ Суреттерді бояу Жұптық жұмыс Миға шабуыл әдісі Жуан және жіңішке дауысты Дыбыстары бар сөздерді бөліп жаз. оймақ , күріш, жаға, кіші, ұшақ, бәліш , шаңғы, дәрі.
Топтық жұмыс Гүл жинау әдісі Құрасытырылған сөздерден жуан, жіңішке дауыстыларды тап.
ЕҚБ «Мен әдепті баламын» тақырыбына әңгіме құрастыр
Моншақтар тізбеғі әдісі Моншақтардағы сөздерді оқы. Сөз дер- дің айтылуына назар аудар. Оларды түсіне қарай топтастыр. Бір сөзбен қалай аталатынын айт.
Кері байланыс
|
Алақандарын қосып, жақсы тілектер айтады Тақтада ілулі тұрған суреттерге қарап әңгімелейді Мәтін мазмұнын болжайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Топтық жұмыс жасайды Гүл жинау әдісі Моншақтардағы сөздерді оқиды, . Сөздердің айтылуына назар аударады .Оларды түсіне қарай топтастырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Ворд волл тапсырма Жуан және жіңішке дыбыстар Дескриптор: Мәтін мазмұнын болжайды Сұрақтарға жауап береді Дыбыстарды ажырата алады
Дескриптор: Көркем жазуға берілген әріпті әдемі етіп жазады. берілген мақалды жатқа жазады. Тамаша! Керемет жаттығу екен! Мақтануға тұрарлық! Дескриптор: сөздерді оқиды, . Сөздердің айтылуына назар аударады .Оларды түсіне қарай топтастырады Дескриптор: Есте сақтау қабілетіңді сынап көреді-1б Анаграмманы шешеді-
Өзінің сабаққа қай дәрежеде қатысқанын айтады .Дескриптор: Моншақтардағы сөздерді оқиды, . Сөздердің айтылуына назар аударады .Оларды түсіне қарай топтастырады
|
Ыстық алақандар Ойындар туралы суреттер Оқулық
Жұмыс дәптері Тақта Ереже жазылған плакат Қимылдар Оқушы жұмысы Суреттер Моншақтар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ана тілі Ашық сабақ Жуан және жіңішке айтылатын сөздер
Ана тілі Ашық сабақ Жуан және жіңішке айтылатын сөздер
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Курбашева З |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№13 сабақ. Әдепті балалар Жуан және жіңішке айтылатын сөздер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.1* тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша аудио, бейнежазба, кітап басылым материалдарының көмегімен мәтіннің мазмұнын болжау; 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну:; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды Сөздердегі дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке түріне ажырата алады |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Тәртіп - тәрбие бастауы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 3минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау Ворд волл тапсырма Жуан және жіңішке дыбыстар «Галареяға саяхат» әдісі Бәрінен де жақсы мәтін. Ана сөзін тағы қалай айтуға болады? (апа, шеше) –Кішкентай қыз қайда адасып қалды? –Ол не істеді? –Адамдар қызды не деп жұбатты? –Одан не сұрады? –Қыз оларға қалай жауап берді? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-жаттығу «Болжау» әдісі Тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжау. Табылды Әдібай өмір баяны. Ж: Мәтін әдепті балалар туралы Тыңдалым Мәтінді тыңда. ЖИ ТЫҢДАЛЫМ «Сұрақ-жауап» әдісі Балалар қандай қамқорлық жасады? -Әже оларға не деді? - Әдепті, балалар сөздерінде неше дауысты дыбыс бар? Олар қалай естіледі? Жуан ба? Жіңішке ме? Мәтінді кім жазған? Дәптермен жұмыс Көркем жазу минуты Й Й Й Й Й Й Й Й й й й й й й 2-жаттығу. Мақалды жатқа жаз. Үлкенге – құрмет, кішіге – ізет . ЕБҚ Суреттерді бояу Жұптық жұмыс Миға шабуыл әдісі Жуан және жіңішке дауысты Дыбыстары бар сөздерді бөліп жаз. оймақ , күріш, жаға, кіші, ұшақ, бәліш , шаңғы, дәрі.
Топтық жұмыс Гүл жинау әдісі Құрасытырылған сөздерден жуан, жіңішке дауыстыларды тап.
ЕҚБ «Мен әдепті баламын» тақырыбына әңгіме құрастыр
Моншақтар тізбеғі әдісі Моншақтардағы сөздерді оқы. Сөз дер- дің айтылуына назар аудар. Оларды түсіне қарай топтастыр. Бір сөзбен қалай аталатынын айт.
Кері байланыс
|
Алақандарын қосып, жақсы тілектер айтады Тақтада ілулі тұрған суреттерге қарап әңгімелейді Мәтін мазмұнын болжайды Сұрақтарға жауап береді Жеке жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды
Жеке жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Жұптық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Топтық жұмыс жасайды Гүл жинау әдісі Моншақтардағы сөздерді оқиды, . Сөздердің айтылуына назар аударады .Оларды түсіне қарай топтастырады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Ворд волл тапсырма Жуан және жіңішке дыбыстар Дескриптор: Мәтін мазмұнын болжайды Сұрақтарға жауап береді Дыбыстарды ажырата алады
Дескриптор: Көркем жазуға берілген әріпті әдемі етіп жазады. берілген мақалды жатқа жазады. Тамаша! Керемет жаттығу екен! Мақтануға тұрарлық! Дескриптор: сөздерді оқиды, . Сөздердің айтылуына назар аударады .Оларды түсіне қарай топтастырады Дескриптор: Есте сақтау қабілетіңді сынап көреді-1б Анаграмманы шешеді-
Өзінің сабаққа қай дәрежеде қатысқанын айтады .Дескриптор: Моншақтардағы сөздерді оқиды, . Сөздердің айтылуына назар аударады .Оларды түсіне қарай топтастырады
|
Ыстық алақандар Ойындар туралы суреттер Оқулық
Жұмыс дәптері Тақта Ереже жазылған плакат Қимылдар Оқушы жұмысы Суреттер Моншақтар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||

шағым қалдыра аласыз





















