Материалдар / Ана тілі "Нанды қадірлейік. Сөйлем" 1- сыныпқа қмж
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ана тілі "Нанды қадірлейік. Сөйлем" 1- сыныпқа қмж

Материал туралы қысқаша түсінік
Ана тілі "Нанды қадірлейік. Сөйлем" 1- сыныпқа қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
25 Наурыз 2023
1688
144 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Мәтін және сөйлем

Педагогтің аты-жөні:

Ибраева Р.С

Күні:

06.03.2023

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Нанды қадірлейік. Сөйлем

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану;

1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету

Сабақтың мақсаты

Мәтінді түсініп оқиды.

Мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексереді, қатені түзетеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы

8 минут



Оқушылармен сәлемдесу

Оқушыларды түгендеу

Оқушылардың зейінін сабаққа аудару

Көңіл – күйіміз қандай?

Ендеше сабағымызды бастайық?

Оқушылар сәлемдеседі.

Кезекші оқушы сыныпты түгендейді

Сабаққа назарын аударады.

Керемет! Тамаша! Ғажап! Алақай!

Оқушылар сабаққа зейінін салады



Керемет!




Психология-лық ахуал

қалыптас-тыру.



















Алдыңғы білім

6 минут


«Көңіл – күй» психологиялық ахуал

Кәне, кәне тұрайық

Кіші шеңбер құрайық.

Тұрсақ енді шеңберге

Алақанды ұрайық


  • Сабағымыз сәтті болсын

  • Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттейік

  • Сабақта бір – бірімізді

  • Сабақта уақытты

  • Сабақта тапсырмаларға:


  • Сабаққа қатысқанда:

  • Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз!

«Жұлдызың жарқырасын» әдісі

Топқа бөлу

1-топ: Сәулелі жұлдыз (қызыл)

2-топ: Жарық жұлдыз (күміс)

3-топ: Алтын жұлдыз (сары)


42 сабақ. «Мәтін»

«Ноутбук» әдісі

(Ноутбукта өткен тақырып бойынша тапсырмалар берілген)

  • Әріп деген не?

  • Дыбыс деген не?

  • Қазақ әліпбиінде қанша әріп бар?

  • Буын деген не?

  • Сөздерді қалай тасымалдаймыз?

  • Мәтін деген не?

  • Мәтін бөліктерін ата

  • Көктем туралы әңгімеле.

  • 8наурыз- Аналар мерекесіне өзің білетін тақпақ айт

ЕББҚ:

Көктем мезгіліне сай келетін суреттерден лепбук құрастыр


  • Ұстаз алдыңғы білімді қорытындылайды

Дыбыстардан сөз, сөздерден сөйлем, сөйлемдерден мағыналары жақын болса, мәтін құралады.

Мәтін дегеніміз - мағына жағынан бір – бірімен байланысқан екі немесе одан да көп сөйлемнен құралады.

Мәтінге ат қойылады, яғни тақырып қойылады

Мәтін үш бөліктен тұрады:

басы (кіріспе бөлімі)

ортасы ( негізгі бөлім)

соңы ( қорытынды бөлім)



Оқушылар жылы лебіздерін білдіреді







  • Сыйлаймыз,тыңдаймыз!

  • Үнемдейміз!

  • Нақты, дәл жауап береміз!


Шапшаңдықты, тапқырлықты көрсетеміз






















Көктем мезгіліне сай келетін суреттерден лепбук құрастырады




















Керемет!







Ұжымдық ережені сақтайды







ҚБ «Жұлдызың жарқырасын!»





Дескриптор

1 Сұрақтарға жауап береді.

2.Сурет бойынша мәтіннің құрастырады

3.Лепбук құрастырады


ҚБ «Жұлдызың жарқырасын!»







ҚБ «Жұлдызың жарқырасын!»













Shape1

Shape2

Shape3 Shape5 Shape4

Shape6 Shape7

Shape8 Shape10

Shape12 Shape13 Shape11










Shape14



Shape15








Shape16





Shape17




Сабақтың

ортасы

25 минут


Shape18

Ұжымдық жұмыс

5 минут















Жеке жұмыс






Shape19


















Дәптермен жұмыс





Ұжымдық

жShape20 ұмыс








Сергіту сәті





Топтық жұмыс

5 минут



Жаңа тақырыпты ашу

«Жұмыртқа аршу» әдісі

Жаңа сабаққа болжам жасап көрейік.

  • Суреттен не көріп тұрмыз?

  • Нан қандай тағам?

Біздің бүгінгі өтетін тақырыбымыз Нанға байланысты болмақ. Олай болса, оқулығымыздың 62-беті 43-сабақ 1-жаттығуға қарайық.

-Нанды қадірлейік дегенді қалай түсінесіңдер?

Сабақты видео жазба арқылы көрсету.



Жұптық жұмыс:

«Түсініп оқу лентасы» әдісі

-Оқулықтағы мәтінді бір-бір сөйлемнен оқытып шығу

ЕББҚ:

Нан туралы қандай өлең білесің? Жатқа айт


Көркем жазу

Я я

2-жаттығу.

Жазбаша орындалады. Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрастырып жазады.

  • Сөйлемдегі сөздердің орындары ауысып тұрғанда мағынасы түсінікті болды ма?

  • Сөйлем мағынасын түсіндіңдер ме?

  • Неліктен?

ЕББҚ:

Әріп элементтерін жазу


3-жаттығу. Сөзжұмбақ шешу

  1. Дәнді дақыл. (Тары)

  2. Жер жыртатын құрал. (Соқа)

  3. Астық кептіретін жер. (Қырман)

  4. Астық оратын мәшине. (Комбайн)

  5. Нан пісіретін адам. (Наубайшы)

Сөзжұмбақ шешуі: тоқаш



«Ереже құрастыр» әдісі

Сөйлем сөздерден құралады. Сөйлемдегі сөздер бір-бірінен бөлек жазылады: Балалар мектепке келді.


Нан қоқымын шашпаңдар,

Жерде жатса баспаңдар.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!