Бекітілді_____________________
|
Бөлім: Сөз және оның мағынасы Ана тілі |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: Азиева А.Т. |
|||||
|
Күні: 19.05.2025ж |
|||||
|
Сынып 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Үш бала. Заттың санын білдіретін сөздер |
|||||
|
Оқыту мақсаты |
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазады; Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. |
||||
|
Құндылықтар: |
Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Ән салуға барамыз. (шеңбер бойымен жүру) Досымызды табамыз. (тоқтайды) Сәлемет пе! Міне, мен! (қолдарын екі жаққа жаю) Доспын енді сенімен. (бір-бірімен қол алысу) Өткенді пысықтау «Галареяға саяхат» әдісі Ілулі тұрған спортшылардың суреттеріне қарап, олар туралы әңгімеле. -Кімді таныдың? -Ол қай спорт түрімен айналысады? -Сен оған ұқсағың келе ме? |
Қимылдар жасайды Спортшылар туралы айтады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Спорт түрлерін ажы-рата алады Спортшыларды тани-ды, оларға еліктейді |
Суреттер оқулық
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тақырыпты ашу Кіріспе әңгіме жүргізу. – Балалар, сендердің сыныпта достарың бар ма? Ол кім? Достарыңа қандай көмек бересіңдер? Достарың ше? Дос болған ұнай ма? Достарыңның туған күнін білесіңдер ме? Жаңа тақырып 1-жаттығу. Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Өлеңді өзі оқиды. 3.Жеке оқушыларға оқытады. 4.Мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. 5.Сөздік жұмыс. 6.Тізбектей оқытады. Дәптермен жұмыс. 2-жаттығу. Оқушыларға мақалды оқытады. Мағынасын сұрайды. Оқушылардың жауабын толықтырады. Көркем жазып, нешінші? сұрағына жауап беретін сөзді тапқызады. Б Өлеңдегі үш кейіпкердің мінездерін салыстыр.Саған қайсы бала көбірек ұнады? Мына сұрақтарға жауап бер Неше? Қанша? Нешінші? Жауап болған сөздермен сөйлем құрап айт. Сергіту сәті: «Достасу қадамдары» Шарты: Егер мен айтқан оймен келіссеңдер, алға қарай бір қадам, егер келіспесеңдер, артқа қарай бір қадам жасаңдар. –Достық танысудан бастала ма? –Досыңмен жиі ренжісесің бе? –Достыққа мейірімділік жараса ма? –Досыңның қателігін кешіресің бе? –Достық төбелестен бастала ма? –Достыққа татулық жараса ма? –Достыққа қамқорлық жараса ма? Достасу қадамдарын жиі жасаған оқушылар мадақталады 3-жаттығу Жұпта орындатады. Суреттегі заттарды санатады. Жұп бо йынша бір-біріне сұрақ қойып,екінші оқушы жауап береді Мағжанда қанша ...(асық) бар? Тауықтың неше ...балапаны) бар? Торда неше ... (тотықұс)отыр? ҚЖ: Көру диктанты Бір жылда ... ... ай бар. Бір айда ... немесе ... ... күн бар. Бір аптада ... тәулік бар. Бір тәулікте ... ... сағат бар. • Көп нүктенің орнына заттың санын білдіретін сөздерді қойып, сөйлемдерді жаздыру. |
Достық туралы әңгімелесу өткізеді Өлең мазмұны мен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жеке жұмс жасайды Сергіту жаттығу ын жасайды Тапсырманы орындайды Диктант жазады |
Дескриптор: Достық туралы әңгімелейді Өз ойын анық, толық жеткізеді Дескриптор: Мәтінді тізбектей оқиды, мазмұнымен жұмыс жасайды Тірек сөздерді табады, оларды тақтаға жазады Дескриптор: Дәптерге жазба жұмыстарын орындайды. Жаттығуларды сауатты, көркем жазады. Дескриптор: Суреттегі заттарды санайды Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Сөздерді көру арқы-лы жазады Көп нүктенің орнына заттың санын білдіре тін сөздерді қойып, сөйлемдерді жазады |
Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс түрлері Қимылдар
Жұмыс парағы
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
«Білім гүлі» әдісі |
Кері байла ныс тақтасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ана тілі. Үш бала. Заттың санын білдіретін сөздер
Ана тілі. Үш бала. Заттың санын білдіретін сөздер
Бекітілді_____________________
|
Бөлім: Сөз және оның мағынасы Ана тілі |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: Азиева А.Т. |
|||||
|
Күні: 19.05.2025ж |
|||||
|
Сынып 1 «Ә» |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Үш бала. Заттың санын білдіретін сөздер |
|||||
|
Оқыту мақсаты |
1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою. |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазады; Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. |
||||
|
Құндылықтар: |
Мамыр айы: Бірлік және ынтымақ Құндылық мақсаты: Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Ән салуға барамыз. (шеңбер бойымен жүру) Досымызды табамыз. (тоқтайды) Сәлемет пе! Міне, мен! (қолдарын екі жаққа жаю) Доспын енді сенімен. (бір-бірімен қол алысу) Өткенді пысықтау «Галареяға саяхат» әдісі Ілулі тұрған спортшылардың суреттеріне қарап, олар туралы әңгімеле. -Кімді таныдың? -Ол қай спорт түрімен айналысады? -Сен оған ұқсағың келе ме? |
Қимылдар жасайды Спортшылар туралы айтады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Спорт түрлерін ажы-рата алады Спортшыларды тани-ды, оларға еліктейді |
Суреттер оқулық
|
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тақырыпты ашу Кіріспе әңгіме жүргізу. – Балалар, сендердің сыныпта достарың бар ма? Ол кім? Достарыңа қандай көмек бересіңдер? Достарың ше? Дос болған ұнай ма? Достарыңның туған күнін білесіңдер ме? Жаңа тақырып 1-жаттығу. Мәтінмен жүргізілетін жұмыстар: 1.Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады. 2.Өлеңді өзі оқиды. 3.Жеке оқушыларға оқытады. 4.Мазмұнына байланысты сұрақтар қояды. 5.Сөздік жұмыс. 6.Тізбектей оқытады. Дәптермен жұмыс. 2-жаттығу. Оқушыларға мақалды оқытады. Мағынасын сұрайды. Оқушылардың жауабын толықтырады. Көркем жазып, нешінші? сұрағына жауап беретін сөзді тапқызады. Б Өлеңдегі үш кейіпкердің мінездерін салыстыр.Саған қайсы бала көбірек ұнады? Мына сұрақтарға жауап бер Неше? Қанша? Нешінші? Жауап болған сөздермен сөйлем құрап айт. Сергіту сәті: «Достасу қадамдары» Шарты: Егер мен айтқан оймен келіссеңдер, алға қарай бір қадам, егер келіспесеңдер, артқа қарай бір қадам жасаңдар. –Достық танысудан бастала ма? –Досыңмен жиі ренжісесің бе? –Достыққа мейірімділік жараса ма? –Досыңның қателігін кешіресің бе? –Достық төбелестен бастала ма? –Достыққа татулық жараса ма? –Достыққа қамқорлық жараса ма? Достасу қадамдарын жиі жасаған оқушылар мадақталады 3-жаттығу Жұпта орындатады. Суреттегі заттарды санатады. Жұп бо йынша бір-біріне сұрақ қойып,екінші оқушы жауап береді Мағжанда қанша ...(асық) бар? Тауықтың неше ...балапаны) бар? Торда неше ... (тотықұс)отыр? ҚЖ: Көру диктанты Бір жылда ... ... ай бар. Бір айда ... немесе ... ... күн бар. Бір аптада ... тәулік бар. Бір тәулікте ... ... сағат бар. • Көп нүктенің орнына заттың санын білдіретін сөздерді қойып, сөйлемдерді жаздыру. |
Достық туралы әңгімелесу өткізеді Өлең мазмұны мен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жеке жұмс жасайды Сергіту жаттығу ын жасайды Тапсырманы орындайды Диктант жазады |
Дескриптор: Достық туралы әңгімелейді Өз ойын анық, толық жеткізеді Дескриптор: Мәтінді тізбектей оқиды, мазмұнымен жұмыс жасайды Тірек сөздерді табады, оларды тақтаға жазады Дескриптор: Дәптерге жазба жұмыстарын орындайды. Жаттығуларды сауатты, көркем жазады. Дескриптор: Суреттегі заттарды санайды Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Сөздерді көру арқы-лы жазады Көп нүктенің орнына заттың санын білдіре тін сөздерді қойып, сөйлемдерді жазады |
Оқулық Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс түрлері Қимылдар
Жұмыс парағы
|
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Кері байланыс
|
Кері байланыс жасайды |
«Білім гүлі» әдісі |
Кері байла ныс тақтасы |
|
шағым қалдыра аласыз
















