«Келісілді»________
Оқу ісі меңгерушісі
А. А. Зейн
|
Бөлім: |
1-бөлім: Ұлттық және отбасылық құндылықтар. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Н.Турланова |
|
|
Күні: |
25.09.2023 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ана тілім – айбыным |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.4.1 Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 6.3.6.1. Мәтіндегі орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге, емле ережелеріне сүйеніп, түзету, редакциялау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Мәтіннің құрылымын,жетекші сұрақтарды қою арқылы негізгі ойды анықтап,орфографиялық және пунктуациялық сөздіктерге сай жазады. 2.Жетекші сұрақтар арқылы мәтіннің негізгі ойын,құрылымдық ерекшелігін ,тақырыпқа қатысты сөздерді орфографиялық және пунктуациялық сөздіктерге сүйеніп жазады. 3.Мәтіннің құрылымдық ерекшелігін,негізгі ойын жетекші сұрақтар арқылы тауып,орфографиялық жіне пунктуациялық қателерді сөздіктерге,емле ережелеріне сүйеніп,түзетіп,редакциялайды,талдайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Ұйымдастыру бөлімі Қызығушылықты ояту Неліктен ана тілін ұлттық құндылық деп айтады? Мемлекеттік тіл туралы не білесің? Ұлттық тіл дегенді қалай түсінесің ? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады |
|
ҚБ Мұғалімнің бағалауы |
|
|
Ортасы |
1-тапсырма Берілген өлең жолдарындағы орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге,емле ережелеріне сүйеніп түзетіп жаз.Парталасыңмен салыстыр.
2-тапсырма Мәтіңді мұқият оқып,жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап жаз.
|
Оқушылар орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге,емле ережелеріне сүйеніп түзетіп жазады. Дескриптор орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге,емле ережелеріне сүйеніп түзетіп жазды. Оқушылар жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап жазады. Дескриптор Жетекші сұрақтарды пайдаланды. Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап жазды. |
ҚБ Мадақтау ҚБ «Шапалақ әдісі» арқылы бағаланады. |
Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс |
|
Қорытынды |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» әдісі 1.Мен бүгін .............қатысты көзқарасымды өзгеррттім. 2.Мен ..............туралы көп білдім. 3.Маған ..............таң қалдым. 4.Мен .................сезімде болдым. 5.Мен...........................салыстырдым. 6.Мен.......................уайымдадым. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ана тілім айбыным 6-сынып
Ана тілім айбыным 6-сынып
«Келісілді»________
Оқу ісі меңгерушісі
А. А. Зейн
|
Бөлім: |
1-бөлім: Ұлттық және отбасылық құндылықтар. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Н.Турланова |
|
|
Күні: |
25.09.2023 |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ана тілім – айбыным |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.4.1 Мәтіннің құрылымдық ерекшелігіне назар аудара отырып, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 6.3.6.1. Мәтіндегі орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге, емле ережелеріне сүйеніп, түзету, редакциялау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1.Мәтіннің құрылымын,жетекші сұрақтарды қою арқылы негізгі ойды анықтап,орфографиялық және пунктуациялық сөздіктерге сай жазады. 2.Жетекші сұрақтар арқылы мәтіннің негізгі ойын,құрылымдық ерекшелігін ,тақырыпқа қатысты сөздерді орфографиялық және пунктуациялық сөздіктерге сүйеніп жазады. 3.Мәтіннің құрылымдық ерекшелігін,негізгі ойын жетекші сұрақтар арқылы тауып,орфографиялық жіне пунктуациялық қателерді сөздіктерге,емле ережелеріне сүйеніп,түзетіп,редакциялайды,талдайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Ұйымдастыру бөлімі Қызығушылықты ояту Неліктен ана тілін ұлттық құндылық деп айтады? Мемлекеттік тіл туралы не білесің? Ұлттық тіл дегенді қалай түсінесің ? Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айтылады |
|
ҚБ Мұғалімнің бағалауы |
|
|
Ортасы |
1-тапсырма Берілген өлең жолдарындағы орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге,емле ережелеріне сүйеніп түзетіп жаз.Парталасыңмен салыстыр.
2-тапсырма Мәтіңді мұқият оқып,жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап жаз.
|
Оқушылар орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге,емле ережелеріне сүйеніп түзетіп жазады. Дескриптор орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге,емле ережелеріне сүйеніп түзетіп жазды. Оқушылар жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап жазады. Дескриптор Жетекші сұрақтарды пайдаланды. Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтап жазды. |
ҚБ Мадақтау ҚБ «Шапалақ әдісі» арқылы бағаланады. |
Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс |
|
Қорытынды |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» әдісі 1.Мен бүгін .............қатысты көзқарасымды өзгеррттім. 2.Мен ..............туралы көп білдім. 3.Маған ..............таң қалдым. 4.Мен .................сезімде болдым. 5.Мен...........................салыстырдым. 6.Мен.......................уайымдадым. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















