«Ана тілім-арым бұл...»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

«Ана тілім-арым бұл...»

Материал туралы қысқаша түсінік
Тіл мерекесіне арналған ашық тәрбие сағаты өтілді
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: «Геометрияның алғашқы мәліметтері»

Мектеп: №149 орта мектеп

Күні: 05.09.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Асылбекова Н.Ж

Сынып:7 «А,Б»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Геометрияның негізгі ұғымдары (1 сағ.)

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

7.1.1.1

планиметрияның негізгі фигураларын білу: нүкте, түзу;

7.1.1.2

нүктелер мен түзулердің тиістілік аксиомаларын білу және қолдану;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Геометриялық негізгі ұғымдарды атайды, жазықтықта салады, берілген есептерді шығарады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Геометриялық фигуралардың анықтамаларын біледі: сәуле, кесінді және оларды белгілей алады

Кейбір оқушылар:

Қарапайым фигуралардың негізгі қасиеттерін көрсететін аксиомаларды біледі және қолданады;

Бағалау критерийі

  1. Есептерді шығару барысында натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады.

  2. Дәреженің қасиеттерін қолданып, өрнекті ықшамдайды.

Тілдік мақсаттар

Негізгі сөздер:

  • аксиома,

  • теорема;

  • жазықтық,

  • ара қашықтық,

  • нүкте, түзу, сәуле, кесінді;

Негізгі сөздер мен тіркестер:

  • Жазықтықтағы нүктелердің арақашықғы.

  • Түзулердің орналасуы

Диалог сұрақтары:

  • Нүктелер қалай бейнеленеді?

  • Түзу қандай обьектілердің бейнесі болып табылады?


  • Түзудің негізгі қасиеттерінің бірі қандай?



Құндылықтарға баулу

Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, құрметпен қарау, ынтымақтастық, ашықтық, жауапкершілікті сезіну, білім алуға дайын болу.

Пәнаралық байланыс

Сурет , алгебра

Алдыңғы оқу

5-сынып 5.4B бөлім: Бұрыштар. Көпбұрыштар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы

5 минут

1 минут






4 минут




Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпты геометриялық фигуралардың суреттері салынған қима қағаздар арқылы топтарға бөлемін.

Үй тапсырмасын «Сәйкестендіру тесті» арқылы пысықтаймын.

Үй тапсырмасын жұптық бағалау арқылы қортындылаймын (мимика арқылы бір-бірін бағалайды ) .

Оқушыларға БББ кестесін таратамын.

Білемін

Білдім

Білгім келеді








Қағаз

қиындылары




Кесте

Сабақтың ортасы

35 минут









16 минут









5 минут






























5мин









4мин

















5мин

Үй жұмысындағы тапсырмалар мен жаңа тақырыптың ұқсастығын айта келе ,оқушыларға аквариум әдісін қолданамын.

Миға шабуыл сұрақтары арқылы тақырыпты ашып аламын,

Миға шабуыл сұрақтары:

    1. Нүктелер қалай бейнеленеді?

    1. Түзу қандай обьектілердің бейнесі болып табылады?


    1. Түзудің негізгі қасиеттерінің бірі қандай?

Осы орайда “Джиксо” әдісін пайдаланамын. Оның мәні оқушыларға өткен тақырыпты қайталап еске түсірулеріне 5 минит уақыт беремін. Тақырыпты оқып болған соң жұптаса отырып талқылауға мүмкіндік жасаймын. Соңынан топтық жұмыс арқылы оқушылардың тақырыпты мәнін ашып , формуласын өзара талқылап, тақырыпқа берілген есептерді шығаруына мүмкіндік беремін. Бұл сараланған тапсырма.

Кітаппен жұмыс :

1.1

Түзуге тиісті және тиісті емес нүктелер мен түзуді салыңдар.


1.2

А,В,С нүктелері бір түзуге тиісті болсын және В,С,Д нүктелері бір түзуге тиісті болсын. Барлық А,В,С,Д нүктелері туралы не айтуға болады?


1.3

Бір түзудің бойында жатпайтын 3 нүкте белгілеңдер. Берілген үш нүктеден , әртүрлі нүктелер жұбы арқылы өтетін түзулерді жүргізіңдер. Мұндай түзудің барлығы қанша?


1.5

1.5-суретте қанша түзу бейнеленген? Жұптардың ұиылысқан нүктелер саны нешеу?


1.8

а,в,с түзулері бір нүктеде қиылысатын болсын және в,с,д түзулері бір нүктеде қиылыссын. Барлық а,в,с,д түзулері жайлы не айтуға болады?




Оқу мақсаты 7.1.1.1 планиметрияның негізгі фигураларын

білу: нүкте, түзу

7.1.1.2 нүктелер мен түзулердің тиістілік

аксиомаларын білу және қолдану

Бағалау критерийі

Білім алушы

Негізгі фигураларды сызба бойынша анықтайды

Нүктелер мен түзулердің өзара орналасуын анықтайды

Есеп шарты бойынша сызбаны орындайды

Ойлау дағдыларының деңгейі Білу және түсіну Қолдану

1-тапсырма

Әр геометриялық фигура үшін дұрыс белгілеуді пайдаланып олар бейнеленген сурет номерлерін теріп жазыңыз:

1 сурет. №2 сурет. №3 сурет. №4 сурет.

5 сурет. №6 сурет. №7 сурет. №8 сурет.

Нүкте: суреттер № _________________

Түзулер: суреттер №___________________


Дескриптор

Білім алушы - нүктелер дұрыс белгіленген суреттерді көрсетеді;

- түзулер дұрыс белгіленген суреттерді көрсетеді.

2-тапсырма

a) А, В және С нүктелерін олар арқылы түзу жүргізе алатындай етіп салыңыз. Осы түзуді қалай атауға болады? Барлық жағдайларды жазып көрсетіңіз.

b)Түзу бойынан K, M және N нүктелерін мына шарттар орындалатындай етіп белгілеңіз: K және M нүктелері N нүктесінің бір жағында жататындай, ал K және N нүктелері M нүктесінің бір жағында жататындай.

Дескриптор

Білім алушы - берілген үш нүктені бір түзу бойында

жататындай етіп салады;

- түзу атауының барлық жағдайларын жазады;

- есеп шарты бойынша нүктелердің түзудегі

орналасу ретін анықтайды. 4

3-тапсырма

m және n түзулері С нүктесінде қиылысады, ал С дан өзге Н нүктесі m түзуінде жатыр. Н нүктесі n түзуінде жата ма?


Дескриптор

Білім алушы - m және n қиылысатын екі түзуді жүргізеді; - С қиылысу нүктесін белгілейді; - шартты қанағаттандыратын Н нүктесін бейнелейді; - Н нүктесінің тиістілігін анықтайды.











Математика 7 сынып














АКТ қолдану















Сабақтың соңы

5 минут



2 минут



3 минут










Оқушыларға БББ кестесін толтыртамын

Білемін

Білгім келеді

Білдім




Тағыда білгім келеді



Рефлексия

Тазалық әдісі”

Құрметті оқушылар, бүгінгі тақырып бойынша алған керекті ақпараттарыңызды аптечкаға салыңыздар (жазыңыздар), бүгінгі сабақтағы керек емес болған, артық дүниені қоқыс жәшігіне салыңыздар (жазыңыздар). Ал бүгіні ақпараттың ішінде әлі оқуым керек, толықтыруым керек дегендері болса, сабақты түсінбесеңіздер қолжуғышқа салыңыздар (жазыңыздар) 

Үйге тапсырма. №18,19есептерді шығару






кесте

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі.

2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара ұсыныс айту бойынша жетістіктерін айқындау.

3. Кері байланыс (ауызша, жазбаша).

4. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлерін ұсынамын.

Денсаулық және қауіпсіздік техника

сын сақтау


1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.

2.Барлық оқушыларға оқулықтағы тақырыпты оқып түсінуге тапсырмалары берілді.

3.Сынып оқушыларының басым бөлігіне А деңгейіндегі тапсырмалар ұсынылса, қабілеті жоғары оқушыларға В деңгейінің тапсырмасын ұсынамын.


Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?









Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2ВҮшбұрыштар


Мектеп: №149 орта мектеп

Күні: 21.11.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Асылбекова Н.Ж

Сынып:7 «А,»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Есептер шығару

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

7.1.1.14 теңқабырғалы, теңбүйірлі, тікбұрышты үшбұрыштардың элементтерін білу;

7.1.1.12 үшбұрыштың медианасы, биссектрисасы, биіктігі, орта перпендикуляры, орта сызығы анықтамаларын білу және оларды салу;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Оқушылар үшбұрыштың түрлерін, тікбұрышты, теңбүйірлі және теңқабырғалы үшбұрыштардың қасиеттерін, үшбұрыштардың теңдік белгілерін оқып үйренеді.

Оқушылардың басым бөлігі:

Оқушылар үшбұрыштың түрлерін, тікбұрышты, теңбүйірлі және теңқабырғалы үшбұрыштардың қасиеттерін, үшбұрыштардың теңдік белгілерін оқып үйренеді және оларды есептеу мен дәлелдеуге есептерді шығаруға қолданады.

Кейбір оқушылар:

Планиметрияның негізгі фигуралары нүкте мен түзудің үшбұрышпен өзара байланыстарын қарастырады.

Бағалау критерийі

Үшбұрыш анықтамасын біледі;

Үшбұрыш түлерін анықтайалады

Оқушы үшбұрыштың медианасы, биссектрисасы, биіктіктігі дегеніміз не екенін біледі.

Кез келген үшбұрыштың медианасын, биссектрисасын, биіктіктігін салады.

Тілдік мақсаттар

Негізгі сөздер:

-үшбұрыштың элементтері;

- катет, гипотенуза;

- табаны, бүйір қабырғасы;

- қабырғалар арасындағы бұрыш;

- қабырғаға іргелес жатқан бұрыш;

- қарсы жатқан бұрыш;

Негізгі сөздер мен тіркестер:

-сүйір бұрышты, доғал бұрышты, тікбұрышты үшбұрыштар;

- теңқабырғалы, теңбүйірлі, қабырғалары әр түрлі үшбұрыштар;

Диалог сұрақтары:

  • Қандай фигураны үшбұрыш деп атайды?

  • Үшбұрыш қалай белгіленеді?

  • Үшбұрыштың медианасы дегеніміз не?

  • Үшбұрыштың периметрі дегеніміз не?



Құндылықтарға баулу

Оқушыларға өз ойларын ашық жеткізуді үйрете отырып, ашықтық құндылығын оқушылар бойында дарыту.

Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау.

Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет

Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

география

Алдыңғы оқу

Алғашқы геометриялық мәліметтер: нүкте, түзу, кесінді, бұрыш, перпендикуляр түзулер.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы

5 минут

1 минут




4 минут



Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау.

Үй тапсырмасын тексеру

Өткенді қайталау

Үшбұрыш дегеніміз не? Негізгі элементтерін атаңыз.

Қабырғаларының ұзындығы бойынша үшбұрыштар қандай түрлерге бөлінеді?

Бұрыштары бойынша үшбұрыштар қандай түрлерге бөлінеді?






Кесте

Сабақтың ортасы

35 минут
















































































Ой қозғау.
Үшұрыштың медианасы деген не?

Үшұрыштың биссектрисасы деген не?

Үшұрыштың биіктігі деген не?

Жаңа тақырыпқа түсінік:

Үшбұрыштың медианасы

Объект 2 Үшбұрыштың төбесін қарсы жатқан қабырғаның ортасымен қосатын кесіндіні медиана деп атайды.

Үшбұрыштың биссектрисасы

ÐАСА = ÐВАА

Үшбұрыштың биссектрисасы деп осы үшбұрыштың бұрышының биссектрисасының бұрыш төбесі мен қарсы жатқан қабырға арасындағы кесіндісін айтады.

Үшбұрыштың биіктігі

АН ^ СВ

Үшбұрыштың төбесінен оған қарсы жатқан қабырғаны қамтитын түзуге жүргізілген перпендикулярды үшбұрыштың биіктігі деп атайды.

Үшбұрыштың медианалары

Кезкелген үшбұрыштың медианалары бір нүктеде қиылысады

Кезкелген үшбұрыштың биссектрисалары бір нүктеде қиылысады

Рисунок 1

Үшбұрыштың биіктіктері










Жеке жұмыс:

7.4 есеп

Үшбұрыштың қанша а) медианасы

б) биссектрисасы в) биіктік бар?

7.5 есеп

Үшбұрыштан тыс оның а) медианасы

б) биссектрисасы в) биіктігі өтуі мүмкін бе ?

Жұптық жұмыс

7.10 есеп

Торкөз қағазға АВС үшбұрышын салыңдар.(7.7-сурет) және оның медианаларын көрсетіңдер. а және б жағдайлары

Топтық жұмыс

Берілгені: ΔABC

AD – биссектриса

AB = 14 см

BC = 20 см

AC = 21 см

Т/к: BD,CD.

Шешуі:

BD = x см болсын,

онда CD = (20 – x) см.

Биссектрисаның қасиеті бойынша


Онда


Теңдеуді шешіп х = 8 аламыз

BD = 8 см, CD = 12 см.










Математика 7 сынып














АКТ қолдану















Сабақтың соңы

5 минут



2 минут



3 минут



Рефлексия.

Қорытынды жасау.

  • Үлкен қабырғасына қарсы үлкен бұрыш, ал кіші қабырғасына қарсы кіші бұрышы.

  • Үлкен бұрышқа қарсы үлкен қабырға, ал кіші бұрышқа қарсы кіші қабырға жатады.

Үй тапсырмасы.







Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі.

2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара ұсыныс айту бойынша жетістіктерін айқындау.

3. Кері байланыс (ауызша, жазбаша).

4. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлерін ұсынамын.

Денсаулық және қауіпсіздік техника

сын сақтау


1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.

2.Барлық оқушыларға оқулықтағы тақырыпты оқып түсінуге тапсырмалары берілді.

3.Сынып оқушыларының басым бөлігіне А деңгейіндегі тапсырмалар ұсынылса, қабілеті жоғары оқушыларға В деңгейінің тапсырмасын ұсынамын.


Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?





















































Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2ВҮшбұрыштар


Мектеп: №149 орта мектеп

Күні: 12.12.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Сағындықова Г.

Сынып:7 «А,»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Үшбұрыштар теңдігінің белгісі

Сабаққа негізделген оқу мақсаты

7.3.1.14 теңқабырғалы, теңбүйірлі, тікбұрышты үшбұрыштардың элементтерін білу;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Теңбүйірлі үшбұрыш анықтамасын, қасиеттері мен белгілерін біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

Үшбұрыш сызбаларын дұрыс орындайды.

Кейбір оқушылар:

Есептер шығаруда сол қасиеттерді пайдаланады.

Бағалау критерийі

Білу және түсіну

Теңбүйірлі үшбұрыш анықтамасын, қасиеттері мен белгілерін білу, теоремаларды дәлелдей алу

Қолдану

Теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттері мен белгілерін есептер шығаруда пайдалана алу


Тілдік мақсаттар

Негізгі сөздер:

- есептің шығару жолын түсіндіре алады;

- бөлімнің ұғымдары мен терминдерін түсінеді және қолданады;

- үшбұрыштардың теңдік белгілерін тұжырымдайды;

- есеп мәтіні бойынша қажетті сызбаны салу жолын сипаттай алады;

Негізгі сөздер мен тіркестер:

сүйір бұрышты, доғал бұрышты, тікбұрышты үшбұрыштар;

- теңқабырғалы, теңбүйірлі, қабырғалы әр түрлі үшбұрыштар;

- үшбұрыштың элементтері;

- катет, гипотенуза;

- табаны, бүйір қабырғасы;

- қабырғалар арасындағы бұрыш;

Диалог сұрақтары:

үшбұрыштар қабаттастыру кезінде беттессе, онда...;

- үшбұрыш қабырғасына іргелес бұрыштарды анықтаңыздар;

- табанындағы бұрыштар;

- катеттер арасындағы бұрыш...



Құндылықтарға баулу

Оқушыларға өз ойларын ашық жеткізуді үйрете отырып, ашықтық құндылығын оқушылар бойында дарыту.

Оқушыларда өз бетімен жұмыс істеу мәдениетін дамыту, ұйымшылдыққа үйрету, бірін-бірі сыйлау.

Өзіне және айналадағы адамдарға құрмет

Оқылатын материалға сыни қарау арқылы оқуға құштарлыққа баулу.

Пәнаралық байланыс

география

Алдыңғы оқу

Алғашқы геометриялық мәліметтер: нүкте, түзу, кесінді, бұрыш, перпендикуляр түзулер.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу, олардың сабаққа даярлықтарын қадағалау.

Үй тапсырмасын тексеру

Өткенді қайталау

Үшбұрыш дегеніміз не? Негізгі элементтерін атаңыз.

Қабырғаларының ұзындығы бойынша үшбұрыштар қандай түрлерге бөлінеді?

Бұрыштары бойынша үшбұрыштар қандай түрлерге бөлінеді?






Кесте

Сабақтың ортасы

35 минут















































Ой қозғау.
Үшұрыштың теңдігі дегеніміз не?

Үшұрыштың бірінші теңдігі дегеніміз не?

Топтық жұмыстың мақсаты: Теңқабырғалы үшбұрыштың белгілерін қолдану дағдыларын қалыптастыру үшін «Детективтікагенттігі» дидактикалық ойынын, «Теңқабырғалы үшбұрыштыңізделінеді» операциясын ұйымдастыру.

Оқушылар үш жұпқа біріктіріледі, «айғақтартізімін»алады (Ресурс парақтары мен оқулықпен жұмыс жасап бір-бір теоремадан дәлелдеп шығады).

Теорема 1:Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы бұрыштары тең болады

Теорема 2. Тең бүйірлі үшбұрыштың төбесінен табанына жүргізілген биссектрисасы оның әрі медианасы, әрі биіктігі болады.

Теорема 3. Егер үшбұрыштың екі бұрышы тең болса, онда ол үшбұрыш теңбүйірлі үшбұрыш болады.

Дәлелдеуі:.

Нәтижесінде: Әрбір «іздеушілер» тобы өз шешімдерін постерге жазады, жұмыс аяқталған соң өздерінің «зерттеулерін» басқа оқушыларға көрсетеді. Постер арқылы дәлелдейді, басқа топтың мүшелері сұрақтар қояды немесе толықтырадыОқушыларға интербелсенді тақта арқылы жаңа сабақтың мақсатымен, CLIL бойынша сөздіктермен таныстыру, кеткен кемшіліктерімен жұмыс жүргізу.

Сабақты бекіту. ( 8 мин) Әр бір топқа үш есептен беріледі. Топпен шығарады. Дұрыс жауаптары интербелсенді тақтадан тексеріледі.Қосымша №1

Кері байланыс. (2 минут)

Оқушылардың дәптерлерін сағаттілімен алмастырамын. Топпен шығарған есептеріне марк схемасын құрып, екі жұлдыз бір тілек арқылы бағалайды.

Жеке жұмыс: (10 минут)

Жаңа сабақтан алаған білімдерін бағалау мақсатында жеке тапсырма беріледі. Қалыптастырушы бағалау.Қосымша №2№1 тапсырма

«5 СҰРАҚ» (ақиқат немесе жалған жауап беру.)

  1. Үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы 1800-қа тең.

  2. Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы бұрыштары тең емес

  3. Тең бүйірлі үшбұрыштың бүйір қабырғасына жүргізілген биіктігі оның әрі биссектрисасы, әрі медианасы болады.

  4. Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы бұрышы 300 тең болса, онда бүйір қабырғалары арасындағы бұрышы табандағы бұрышынан 4 есе үлкен болады.

  5. Теңбүйірлі үшбұрыштың периметрі 16 см. Табаны бүйір қабырғасынан екі см қысқа болса, онда табан қабырғасының ұзындығы 6см тең.

2 тапсырма

MNK теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы бұрышы 500 тең. Бүйір қабырғасына ML биіктігі жүргізілген.

  1. Бүйір қабырғаларының арасындағы бұрыш нешеге тең.

  1. Бүйір қабырғасына жүргізілген биіктік пен табанының арасындағы бұрыш нешеге тең екенін анықтаңыз.

  1. LMK және MKN бұрыштарының қатынасын табыңыз.

Оқушыларға есептерді шығару үшін шығармашыл болу керек екенін ескерте отырып, жеке жұмыста қолдау көрсетіп отыру.

Сабақты бекіту:

Есептерді талдау, қатеменжұмыс.

Ауызша сұрақтар арқылы сабақты қорытындылау.

«Тиімді сұрақ –ұтымды жауап.»

1.Теңбүйірлі үшбұрыштың табанындағы бұрыштары қандай болады

2.Тең бүйірлі үшбұрыштың төбесінен табанына жүргізілген биссектрисасы оның әрі медианасы, әрі биіктігі бола алады ма, неге?

3. Егер үшбұрыштың екі бұрышы тең болса, онда ол үшбұрыш теңбүйірлі үшбұрыш бола алады ма, неліктен?










Математика 7 сынып














АКТ қолдану














Сабақтың соңы

Рефлексия:(3 мин) Стикер тарқатып, сабақтан алған әсерін, білімін, пікір тілектерін, ұсыныстарын жазады.

-бүгінгі сабақтың теориялы бөлімін түсіндім және есептер шығаруда қолдана алдым

- бүгінгісабақтың теориялықбөлімінтүсіндім, бірақесептершығарудақолданаалмадым.

- мен теориялықбөлімдіжақсытүсінбедім, сондықтанесепшығарудақолданаалмадым.

Қорытынды жасау.

Үй тапсырмасы.




Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі.

2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін бақылау, өзара ұсыныс айту бойынша жетістіктерін айқындау.3. Кері байланыс (ауызша, жазбаша).4. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлерін ұсынамын.

Денсаулық және қауіпсіздік техника

сын сақтау

1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады.

2.Барлық оқушыларға оқулықтағы тақырыпты оқып түсінуге тапсырмалары берілді.

3.Сынып оқушыларының басым бөлігіне А деңгейіндегі тапсырмалар ұсынылса, қабілеті жоғары оқушыларға В деңгейінің тапсырмасын ұсынамын.


Рефлексия

Сабақ \оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?










Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2017
639
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі