Бекітілді:
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Г. Исаева
Сабақтың тақырыбы: Аналогты-сандық түрлендірулер. Байланыс арналары
|
Бөлімі: |
Электромаг ниттік толқындар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.Серікбаева. |
|
Күні: |
28.11.2024. |
|
Сыныбы:11а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аналогты-сандық түрлендірулер. Байланыс арналары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.5.2.5 - аналогтықпен салыстырғанда сандық форматтағы сигналды берудің артықшылықтарын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: аналогтықпен салыстырғанда сандық форматтағы сигналды жіберудің артықшылықтарын түсіндіре алады Көптеген оқушылар істей алады: компьютерлік өңдеу үшін аналогты сигналды кодтай біледі; Кейбір оқушылар істей алады: сигнал түрлерін біледі. |
|
Бағалау критерийлері |
- Сандық сигнал арнайы деректер ағыны болып табылады, ол дискретті функциялармен сипаттай алады. - Аналогты-сандық түрлендіру әдістерін біледі - Аналогты-Цифрлық түрлендіргішiн қолданылуын біледі; |
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: әділдік және жауапкершілік Құзыреттілік: қоғамға қызмет Оқушылардың жауапкершіліктің қарапайым дағдыларын меңгеруге бағыттау, тапсырмаларды мерзімінде және сапалы орындауын қалыптастыру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Өткенге шолу. Бірнеше сұрақ беру арқылы өткен сабақты қайталаймыз. 1 Радиобайланыс бірінші рет қашан жүзеге асты?Радионы ең алғаш кім ойлап тапты? 2. Амплитудалық модуляцияның физикалық мағынасы нені білдіреді? 3.Радиобайланыс қандай принциптердің негізінде жүзеге асады? (W) Үй тапсырмасын Wort wall Радиобайланыс. Детекторлы радиоқабылдағыш ЖИ тапсырмалары арқылы қорытындылау |
Берілген сұрақтарға жауап береді. Оқушылар Wort wall Радиобайланыс. Детекторлы радиоқабылдағыш ЖИ тапсырмаларын орындап нәтижесін жазады. |
Дискриптор: Аналогты-Цифрлық түрлендіргішiн қолданылуын біледі. Жалпы балл -3 |
Оқулық 11 – сынып Wort wall Радиобайланыс. Детекторлы радиоқабылдағыш ЖИ тапсырмалары |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ Видеороликті көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашамын. «Аналогты-сандық түрлендірулер. Байланыс арналары»
Оқушылар 3 топқа бөлінеді 1 топ: Аналогты-цифрлық түрлендіргішке анықтама береді. 2 тoп: Аналогты сигналды сипаттайды. 3 топ: Цифрлық сигналдың қолданылу аясын түсіндіреді.
№1тaпсыpмa Оқушылap «Миға шабуыл» әдісі apқылы тaпcыpмa opындaйды.
БК: Аналогтық және сандық форматтағы сигнал берудің айырмашылығын атай отырып, сандық форматтағы сигналды берудің артықшылықтарын ажыратады.
№2тaпсырмa Оқушылap «Жұптас,ойлас,бөліс» әдісі apқылы жұптық жұмыс орындайды. БК: Сандық форматтағы сигналды сенімді қабылдау үшін маңызды параметрлерді анықтайды. |
Әрбір топ берілген бөлім тақырыптарын қысқаша түсіндіреді
Әр топ тaпсыpмaғa жaуaп береді
Wort wall Сандақ технология ЖИ тапсырмаларын орындайды.
Жұптық жұмысты орындайды. |
Дескриптор: 1.Суретте берілген сигнал түрін ажыратады. 2.Сандық сигналдың ең негізгі ерекшелігін атайды. 3.Графиктегі сигналдың кідіріс уақытын анықтайды. 4.Кідіріс уақыты 2 миллисекунд болғандағы сигналдың графигін тұрғызады. 5.Қазіргі кезде кеңінен қолданылатын сигнал түрін және себебін түсіндіреді. Қ.Б: «Дұрыс және бұрыс» әдісі Жалпы балл -7 |
Презентация Оқулық 11 – сынып |
|
Жеке жұмыс 6 мин |
Тапсырманы орындау
25 18
1111 0001011
|
Дескриптор: -екілік және ондық санақ жүйесінде сандарды анықтайды Жалпы балл -3 |
ДК экраны Презентация ДМ |
|
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 4мин |
Wort wall Аналогты сандық түрлендірулер ЖИ тапсырмалары арқылы қорытындылау Оқушылармен «Активатор» әдісі арқылы сабақтың барлық бөлімдері бойынша кері байланыс жасалады: 1.Есіңде қалған 3 мәлімет 2. Маңызды болған 2 мәлімет 3. Тәжірибеде қолданам деген 1 мәлімет Үйге тапсырма: §26-28 оқу |
Нәтижені талдайды. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аналогті сандық түрлендіру байланыс арналары
Аналогті сандық түрлендіру байланыс арналары
Бекітілді:
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Г. Исаева
Сабақтың тақырыбы: Аналогты-сандық түрлендірулер. Байланыс арналары
|
Бөлімі: |
Электромаг ниттік толқындар |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.Серікбаева. |
|
Күні: |
28.11.2024. |
|
Сыныбы:11а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аналогты-сандық түрлендірулер. Байланыс арналары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.5.2.5 - аналогтықпен салыстырғанда сандық форматтағы сигналды берудің артықшылықтарын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: аналогтықпен салыстырғанда сандық форматтағы сигналды жіберудің артықшылықтарын түсіндіре алады Көптеген оқушылар істей алады: компьютерлік өңдеу үшін аналогты сигналды кодтай біледі; Кейбір оқушылар істей алады: сигнал түрлерін біледі. |
|
Бағалау критерийлері |
- Сандық сигнал арнайы деректер ағыны болып табылады, ол дискретті функциялармен сипаттай алады. - Аналогты-сандық түрлендіру әдістерін біледі - Аналогты-Цифрлық түрлендіргішiн қолданылуын біледі; |
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: әділдік және жауапкершілік Құзыреттілік: қоғамға қызмет Оқушылардың жауапкершіліктің қарапайым дағдыларын меңгеруге бағыттау, тапсырмаларды мерзімінде және сапалы орындауын қалыптастыру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин. 8 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау. Өткенге шолу. Бірнеше сұрақ беру арқылы өткен сабақты қайталаймыз. 1 Радиобайланыс бірінші рет қашан жүзеге асты?Радионы ең алғаш кім ойлап тапты? 2. Амплитудалық модуляцияның физикалық мағынасы нені білдіреді? 3.Радиобайланыс қандай принциптердің негізінде жүзеге асады? (W) Үй тапсырмасын Wort wall Радиобайланыс. Детекторлы радиоқабылдағыш ЖИ тапсырмалары арқылы қорытындылау |
Берілген сұрақтарға жауап береді. Оқушылар Wort wall Радиобайланыс. Детекторлы радиоқабылдағыш ЖИ тапсырмаларын орындап нәтижесін жазады. |
Дискриптор: Аналогты-Цифрлық түрлендіргішiн қолданылуын біледі. Жалпы балл -3 |
Оқулық 11 – сынып Wort wall Радиобайланыс. Детекторлы радиоқабылдағыш ЖИ тапсырмалары |
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жаңа сабақ Видеороликті көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашамын. «Аналогты-сандық түрлендірулер. Байланыс арналары»
Оқушылар 3 топқа бөлінеді 1 топ: Аналогты-цифрлық түрлендіргішке анықтама береді. 2 тoп: Аналогты сигналды сипаттайды. 3 топ: Цифрлық сигналдың қолданылу аясын түсіндіреді.
№1тaпсыpмa Оқушылap «Миға шабуыл» әдісі apқылы тaпcыpмa opындaйды.
БК: Аналогтық және сандық форматтағы сигнал берудің айырмашылығын атай отырып, сандық форматтағы сигналды берудің артықшылықтарын ажыратады.
№2тaпсырмa Оқушылap «Жұптас,ойлас,бөліс» әдісі apқылы жұптық жұмыс орындайды. БК: Сандық форматтағы сигналды сенімді қабылдау үшін маңызды параметрлерді анықтайды. |
Әрбір топ берілген бөлім тақырыптарын қысқаша түсіндіреді
Әр топ тaпсыpмaғa жaуaп береді
Wort wall Сандақ технология ЖИ тапсырмаларын орындайды.
Жұптық жұмысты орындайды. |
Дескриптор: 1.Суретте берілген сигнал түрін ажыратады. 2.Сандық сигналдың ең негізгі ерекшелігін атайды. 3.Графиктегі сигналдың кідіріс уақытын анықтайды. 4.Кідіріс уақыты 2 миллисекунд болғандағы сигналдың графигін тұрғызады. 5.Қазіргі кезде кеңінен қолданылатын сигнал түрін және себебін түсіндіреді. Қ.Б: «Дұрыс және бұрыс» әдісі Жалпы балл -7 |
Презентация Оқулық 11 – сынып |
|
Жеке жұмыс 6 мин |
Тапсырманы орындау
25 18
1111 0001011
|
Дескриптор: -екілік және ондық санақ жүйесінде сандарды анықтайды Жалпы балл -3 |
ДК экраны Презентация ДМ |
|
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 4мин |
Wort wall Аналогты сандық түрлендірулер ЖИ тапсырмалары арқылы қорытындылау Оқушылармен «Активатор» әдісі арқылы сабақтың барлық бөлімдері бойынша кері байланыс жасалады: 1.Есіңде қалған 3 мәлімет 2. Маңызды болған 2 мәлімет 3. Тәжірибеде қолданам деген 1 мәлімет Үйге тапсырма: §26-28 оқу |
Нәтижені талдайды. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай мадақтау әдісі арқылы бағаланады. |
ДК экраны Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
шағым қалдыра аласыз













