|
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп: С. Бердіқұлов атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен КММ |
|||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Кожамкулова О.А. |
|||||
|
Сынып: 3 Тақырыбы: Анамның туған күні |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Оқу мақсаттары |
Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым,айтылым,жазылым әрекеттердін жүйелі іске асыру. Практикалық жұмысқа көп мән беріп,тілдесімге жетелеу. |
|||||
|
Ойлау деңгейлері Білу.Түсіну.Қолдану. |
Бағалау критерийлері 1.Жаңа сөздерді түсінеді,қайталайды, оқиды. 2.Өз ойын тақырып бойынша қарапайым сөйлемдермен жеткізе алады 3.Түрлі-түсті қағаздардан аналарына «ашық хат» жасайды. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер Не істеп жатыр?- что делает ? /ют/ Дайындалып жатыр- готовятся Ана-мама-mother Талқылауға арналған сұрақтар -Анаңның туған күніне не сыйлайсың? - Не себепті ... деп ойлайсыз? - Не себепті туған күнді атап өту керек деп ойлайсыз? |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Үлкендерді сыйлауға,құрмет көрсете білуге тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі,еңбек |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Досымның туған күні |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру .Мұғалім «Ыстық алақан» тренингін өткізеді.Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып,бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Үй тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы тексеру. Мақал-мәтелдер айту. /ҚБ/ Мақтау,мадақтау. «Ой шақыру»әдісі. Оқушылардың назарын өлең жолдарына аударамын.
«Күнім,жаным» дегенді, «Ботақаным» дегенді «Қошақаным» дегенді, «Айналайын» дегенді «Толған айым» дегенді, Ойлап тапқан... АНАЛАР. -Аналарыңа қандай мерекелерде ерекше сыйлықтар сыйлайсыңдар? - оқушылар өз ойларымен бөліседі. /ҚБ/ мақтау,мадақтау. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен танысады.
Оқулықпен жұмыс. «Прожектор» әдісі. Мәтінді оқу,аудару. 1-тапсырмадағы «Анамның мерекесі» атты өлеңді мәнерлеп оқу сайысын өткізу.
Айналайын,ана, Туған күніңмен! Сыйлайыншы саған Дала гүлін мен. Мерекелі күнің Қандай тамаша! Кеудедегі гүлің Қалды жараса. /ҚБ/ мақтау,мадақтау.
Семантикалық карта - Дастарқан жасау үшін қандай азық-түлік сатып аласың? Дәптермен жұмыс. 1 –тапсырма.
Мәтіннің тыныс белгілерін дұрыс қойып, көшіріп жаз. Бүгін анамның туған күні ауылдан анамның туған күніне атам мен әжем келді мен анама гүл сыйладым анам қатты қуанды. Сергіту сәті. «Көршіңнің суретін сал». Топтық жұмыс./Түрлі-түсті гүлдермен топқа бөлінеді/ Түрлі-түсті қағаздан аналарына « ашық хат» жасау. 1-топ. 2-топ. 3-топ - таңдаған қағаздарын көркемдеп безендіреді. - аналарына құттықтау тілектерін жазады |
Шаттық шеңбері Оқулық Ойлап тапқан кім? Қ.Жұмағалиев Оқулық Интербелсенді тақта Суреттер Слайд
Оқулық Интербелсенді тақта Дәптермен жұмыс
Түрлі-түсті қағаздар,фломастер,желім |
||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. - Ана деген сөзді қалай түсінесіңдер? - Ана- өзіңді өмірге әкелген, түн ұйқысын төрт бөлген, ақ сүт берген жан. Ол отбасының ырысы, берекесі, ақылшысы. Біз анамызды әрқашан құрметтейміз. Үйге тапсырма беру. 126-бет.1-тапсырманы жаттау.4-тап.жазу. Бағалау. «Бағдаршам» түстері көмегімен сабақты қаншалықты түсінгенін білдіру. «Жасыл»- түсіндім. «Сары»- әлі де білгім келеді. «Қызыл»- түсінбедім
|
|
||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландың? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздің және неге? |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Анамның туған күні
Анамның туған күні
|
Сабақ: Қазақ тілі |
Мектеп: С. Бердіқұлов атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен КММ |
|||||
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Кожамкулова О.А. |
|||||
|
Сынып: 3 Тақырыбы: Анамның туған күні |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Оқу мақсаттары |
Тақырып бойынша оқушылардың оқылым,тыңдалым,айтылым,жазылым әрекеттердін жүйелі іске асыру. Практикалық жұмысқа көп мән беріп,тілдесімге жетелеу. |
|||||
|
Ойлау деңгейлері Білу.Түсіну.Қолдану. |
Бағалау критерийлері 1.Жаңа сөздерді түсінеді,қайталайды, оқиды. 2.Өз ойын тақырып бойынша қарапайым сөйлемдермен жеткізе алады 3.Түрлі-түсті қағаздардан аналарына «ашық хат» жасайды. |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер Не істеп жатыр?- что делает ? /ют/ Дайындалып жатыр- готовятся Ана-мама-mother Талқылауға арналған сұрақтар -Анаңның туған күніне не сыйлайсың? - Не себепті ... деп ойлайсыз? - Не себепті туған күнді атап өту керек деп ойлайсыз? |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Үлкендерді сыйлауға,құрмет көрсете білуге тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі,еңбек |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Досымның туған күні |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру .Мұғалім «Ыстық алақан» тренингін өткізеді.Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып,бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Үй тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы тексеру. Мақал-мәтелдер айту. /ҚБ/ Мақтау,мадақтау. «Ой шақыру»әдісі. Оқушылардың назарын өлең жолдарына аударамын.
«Күнім,жаным» дегенді, «Ботақаным» дегенді «Қошақаным» дегенді, «Айналайын» дегенді «Толған айым» дегенді, Ойлап тапқан... АНАЛАР. -Аналарыңа қандай мерекелерде ерекше сыйлықтар сыйлайсыңдар? - оқушылар өз ойларымен бөліседі. /ҚБ/ мақтау,мадақтау. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен танысады.
Оқулықпен жұмыс. «Прожектор» әдісі. Мәтінді оқу,аудару. 1-тапсырмадағы «Анамның мерекесі» атты өлеңді мәнерлеп оқу сайысын өткізу.
Айналайын,ана, Туған күніңмен! Сыйлайыншы саған Дала гүлін мен. Мерекелі күнің Қандай тамаша! Кеудедегі гүлің Қалды жараса. /ҚБ/ мақтау,мадақтау.
Семантикалық карта - Дастарқан жасау үшін қандай азық-түлік сатып аласың? Дәптермен жұмыс. 1 –тапсырма.
Мәтіннің тыныс белгілерін дұрыс қойып, көшіріп жаз. Бүгін анамның туған күні ауылдан анамның туған күніне атам мен әжем келді мен анама гүл сыйладым анам қатты қуанды. Сергіту сәті. «Көршіңнің суретін сал». Топтық жұмыс./Түрлі-түсті гүлдермен топқа бөлінеді/ Түрлі-түсті қағаздан аналарына « ашық хат» жасау. 1-топ. 2-топ. 3-топ - таңдаған қағаздарын көркемдеп безендіреді. - аналарына құттықтау тілектерін жазады |
Шаттық шеңбері Оқулық Ойлап тапқан кім? Қ.Жұмағалиев Оқулық Интербелсенді тақта Суреттер Слайд
Оқулық Интербелсенді тақта Дәптермен жұмыс
Түрлі-түсті қағаздар,фломастер,желім |
||||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау. - Ана деген сөзді қалай түсінесіңдер? - Ана- өзіңді өмірге әкелген, түн ұйқысын төрт бөлген, ақ сүт берген жан. Ол отбасының ырысы, берекесі, ақылшысы. Біз анамызды әрқашан құрметтейміз. Үйге тапсырма беру. 126-бет.1-тапсырманы жаттау.4-тап.жазу. Бағалау. «Бағдаршам» түстері көмегімен сабақты қаншалықты түсінгенін білдіру. «Жасыл»- түсіндім. «Сары»- әлі де білгім келеді. «Қызыл»- түсінбедім
|
|
||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Тапсырмалар сәйкес болды ма? Уақытты қалай пайдаландың? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздің және неге? |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













