Сабақтың
тақырыбы:
|
Аңдар
|
Күні:
|
06.12.
|
Сыныбы:
|
1 «
А»
|
Пән
мұғалімі:
|
Басжанова
М.Д.
|
Сілтеме:
|
Мектеп кітапханасы,
интернет желісі, қазақ тілі
оқулығы,
1 – сынып оқулығы,
әдістемелік нұсқаулық.
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Жаңа тақырып бойынша түсінік
беру.
Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен ойын
білдіру.
Мұғалімнің көмегімен
мәтін бойынша қарапайым сұрақтар
қою.
|
Барлық
оқушылар:Аңдарды мұғалімнің көмегімен атай
алады.
|
Оқушылардың басым
бөлігі: Тақырып бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтар қоя
алады.
|
Кейбір оқушылар:
Аңдар туралы қосымша
мәліметтерді біледі.
|
Міндеттері:
|
-
Оқушыларға қатесіз ,мұқият жазуды
үйрету.
-
Тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі
тәсілдермен жауап беруді
үйрету.
-
Берілген тапсырмаларды
орындауды дағдыландыру
|
Күтілітін
нәтиже:
|
Оқушылар жаңа тақырып бойынша аздап сөйлей
алады.
Сұрақтарға мүмкіндіктерінше жауап бере
алады.
Берілген
тапсырмаларды орындай алады.
|
Оқыту
технологиясы
|
-
Ақпараттық
технологиялар
-
Ұжымдық
технологиялар
3.Сыни тұрғысынан ойлау
технологиясы
|
|
|
Сабақтың
типі.
|
Ауызша,жазбаша,түсіндірмелі
|
Сабақтың
түрі:
|
Жаңа
сабақ
|
Сабақтың
әдісі:
|
Әңгімелеу, топтық
жұмыс, СТО, сұрақ-жауап, миға шабуыл,болжау, ой
қозғау.
|
Сабақтың
көрнекілігі:
|
түрлі стикерлер,
интер.тақта, кеспе қағаздар, білім ағашы, суреттер,бейне
таспалар
|
Пәнаралық
байланыс:
|
Қазақ тілі, орыс
тілі,ағылшын тілі
|
Сабақтың
жоспары:
|
-
Ұйымдастыру кезеңі. Топқа бөлу,жағымды ахуал туғыза келе
оқушы назарын сабаққа аудару.
-
Өткенді еске түсіру.
-
Жаңа сабақты меңгерту: Жаңа сабақ туралы мағынаны
ашу.
-
Талдау, жинақтау, Ой толғаныс, Ой қозғау, ой
жалғау.
-
Сабақты бекіт
-
Үй
тапсырмасы:
|
Сабақтың
кезеңдері:
|
Мұғалім
әрекеті
|
Оқушы
әрекеті
|
Ұйымдастыру.
Қызығушылықтарын
ояту
Тренинг:
Топ
құру:
|
Амандасу.
Түгендеу
Сыныпқа жақсы бір ахуал туғызу мақсатында қызықты бір
тренинг жүргізу.
Оқушыларды топқа
бөлу.
|
Оқушылар
амандасады.Түгенделеді
Оқушылар қызықты тренинг
жүргізеді.
Оқушылар топқа
бөліндеді.
|
Үй
тапсырмасы:
|
Өтілген тақырыпты
«Сұрақ-жауап » әдісі арқылы еске түсіре отырып, үй жұмын
тексеру.
|
Дәптерлерін
тексеру
|
Оқылым.Тыңдалым
|
Мағынаны таныту мақсатында сұрақтар қойылып, сөздікпен
жұмыс атқарылады.
Не-что
Суретпен жұмыстар
жүргізіледі
(Тыңдайды қайталайды,үлгі бойынша
сөйлеседі
Мынау не?
Бұл-аю.
Мынау не?
Бұл
–қасқыр,қоян,түлкі,піл,керік,кірпі,арыстан.
|
Сұрақтарға жауап береді,сөздікті
қайталайды.
Оқушылар ауызша
қайталайды.
|
Мазмұнын ашу:
|
Тілдесім
|
Ой қозғау мақсатында оқушылармен тілдесім
жүргізіледі.
(Үлгі бойынша сөйлес,сұрақтар
қой)
-Мен сурет саламын.
-Сен не саласың?
-Мен қоян салам
-Мен екі қоян
саламын
1-дәптер бойынша жазылым тапсырмалары
ондалады.
Суретке қарап сұрақтарға жауап береді.Толықтырып
айтады.Тыңдайды,қайталайды.
11-он бір.
12-он екі.
13-он үш.
14-он төрт.
15-он бес.
16-он алты.
Дәптермен жұмыс
орындалады.
Мынау –керік.
Мынау-піл.
Мынау-түлкі.
Мынау-кірпі.
Оқушылар бір сәтке
бой сергітіп алады. Планшеттен сергіту әуенін тыңдап бір сәтке
қимылдарын қайталап бой сергітіп
алады
|
Оқушылар жауап
береді.
\
Дәптермен жұмыс
орындалады.
Оқушы ойланады.Жауап береді.Мұғаліммен бірге
қайталайды.
Оқушылар бірге қайталайды.( қосымша таспаны
пайдаланады)
Ауызша қайталайды.
Дәптерлеріндегі суреттерді бояп, берілген тапсырманы
орындайды.
Барлық оқушылар бірге
қайталайды
Оқушылар үлгерімдеріне қарай тапсырмалар беріледі. (қима
қағаздары, тестер, суреттер
арқылы)
Топтағы үлгерімі төмен оқушыларға үлгерімі жоғары
оқушылар көмек көрсетеді.
|
Ой қозғау.
|
Айтылым
|
Жазылым
|
Сергіту
сәті:
|
Бағалау:
|
Жұлдызшалар арқылы
мадақтау,мақтау.
|
|
Үй
тапсырмасы:
|
Өтілген тапсырмаларды
ауызша қайталау суретті бояп
келу.Мәтінді
оқу.
|
Тапсырманы
күнделіктеріне жазып алады.
|
Қорытынды:
|
Оқушыларға өтілген
сабақты қайталай келе «сұрақ-жауап »әдісі арқылы сабақты
қорытындылау.
|
|